'مقتدرترین زن' در فوتبال جهان کیست؟ - BBC News فارسی

23/10/2020 11:00:00 ق.ظ

'مقتدرترین زن' در فوتبال جهان کیست؟

'مقتدرترین زن' در فوتبال جهان کیست؟

باشگاه فوتبال چلسی بعد از محرومیت از نقل و انتقال در تابستان سال پیش، امسال حدود ۲۳۰ میلیون پوند خرج خرید هفت بازیکن جدید کرد، بیش از مجموع هزینه تمام ۲۴ باشگاه حاضر در لیگ قهرمانی (دسته دوم فوتبال انگلیس) در نقل‌وانتقالات دو سال گذشته. معمار این سیاست جدید اقتصادی باشگاه، مارینا گرانوفسکایا، 'مقتدرترین' زن در فوتبال جهان کیست؟

"قدرت اصلی در چلسی"چندی پیش روزنامه "ایونینگ استاندارد" به نقل از منبعی داخل باشگاه که نامش را نبرد نوشت: "گرانوفسکایا قدرت اصلی در چلسی است. رومن آشکارا به او اعتماد دارد. او هیچ علاقه‌ای به شهرت ندارد ولی در اینکه حرف آخر را چه کسی می‌زند هم هیچ تردیدی وجود ندارد."

بیشتر اعتماد رومن آبراموویچ به خانم گرانوفسکایا سر مسائل مالی است. اگر در گذشته باشگاه چلسی به ریخت‌وپاش بی‌حد و اندازه معروف بود، حالا خانم گرانوفسکایا کاملا حواسش به دخل و خرج باشگاه هست.در دورانی که زمام امور دست آبراموویچ بود، عملکرد چلسی در بازار نقل‌وانتقالات چندان تعریفی نداشت و بیشتر به خرید ستاره‌های گران محدود می‌شد. چلسی با فروش بازیکنانی نظیر کوین دبروینه و محمد صلاح که درباشگاه‌های بعدی‌شان فوق‌ستاره شدند، مبلغ نسبتاً ناچیزی گیرش آمد. اما از وقتی که اختیار خرید و فروش بازیکن و تصمیم‌های اصلی به خانم گرانوفسکایا واگذار شده، باشگاه معامله‌های پرسودی انجام می‌دهد.

ادامه مطلب:
BBC NEWS فارسی »

اختصاصی| بازدید میدانی وزیر کشور از مناطق آسیب‌دیده حوادث تروریستی زاهدان+ فیلم- اخبار سیستان و بلوچستان - اخبار استانها تسنیم | Tasnim

اخبار ایران و جهان را در خبرگزاری تسنیم بخوانید ادامه مطلب >>

پس از پیروزی در انتخابات اولین تماسم از ایران خواهد بود!ادعاهای تکراری ترامپ: *ایران نمی‌خواهد بگذارد که من (در انتخابات) پیروز شوم. چین هم نمی‌خواهد *آن‌ها به شدت خواهان شکست من هستند *پس از پیروزی در انتخابات اولین تماسم از ایران خواهد بود و می‌گویند بیایید یک توافق انجام دهیم بیشرف خدایی ببین چکرده با مردم ایران ایشان خیلی از واژه «تماس» استفاده می‌کند؟! منظور از تماس چیست؟ روسا چی؟

کرونا در ایران؛ فوت بیش از ۱۰۰۰ نفر در ۷۲ ساعت اخیر بر اساس آمارهای رسمی

کالین: برقراری صلح و ثبات در قره‌باغ منوط به آزادی این منطقه از اشغال ارمنسان استسخنگوی ریاست جمهوری ترکیه از اظهارات نخست‌وزیر ارمنسان انتقاد کرده و گفت که صلح و ثبات در قفقاز جنوبی تنها در پی آزادی قره‌باغ از اشعال ارمنستان برقرار خواهد شد. - خبرگزاری آناتولی

تصاویر آناتولی از غنايم جنگی آذربایجان در نبرد با ارمنستانخبرگزاری آناتولی بخشی از غنایم جنگی ارتش جمهوری آذربایجان در نبرد آزادسازی قره‌باغ اشغالی از دست نظامیان ارمنستان را به تصویر کشید. - خبرگزاری آناتولی تانکهای ارمنستان به دست ارتش آذربایجان افتاد مبارکه چرخ هاشون به سلامتی بچرخه

استفاده از سامانه موشکی مرصاد و طبس در رزمایش مدافعان آسمان ولایت ۹۹در رزمایش مشترک تخصصی پدافند هوایی مدافعان آسمان ولایت ۹۹ سامانه مرصاد نیروی پدافند هوایی ارتش و سامانه طبس نیروی هوافضای سپاه اهداف متخاصم در منطقه رزمایش را هدف قرار دادند. یدونه هم اخوند رو سرس ببندن هم سرعتش بیشتر میشه هم کیلومترش افزایش میشه کاش جنگ بکنید ببینیم این سامانه هاتون چقدر درست کار میکنن

سهراب‌پور: کمبود امکانات پزشکی از علل اصلی افزایش شمار قربانیان کرونا در ایران استدکتر حمید سهراب‌پور، فوق تخصص بیماری‌های ریوی در ایران کمبود امکانات پزشکی در برخی شهرها را از علل اصلی افزایش شمار قربانیان کرونا در این کشور طی روزهای اخیر دانست. - خبرگزاری آناتولی

گفته می‌شود که خانم گرانوفسکایا به رومن آبراموویچ بسیار نزدیک است "قدرت اصلی در چلسی" چندی پیش روزنامه "ایونینگ استاندارد" به نقل از منبعی داخل باشگاه که نامش را نبرد نوشت: "گرانوفسکایا قدرت اصلی در چلسی است.به گزارش ایسنا به نقل از شبکه ان، بی، سی، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در سخنرانی اش در کمپین انتخاباتی در ایالت کارولینای این کشور باری دیگر از اقدام به شهادت رساندن سردار شهید قاسم سلیمانی، به عنوان یک دستاورد دولتش یاد کرد.شده از سوی «سیما سادات لاری»، سخن‌گوی وزارت بهداشت، در بیست‌وچهار ساعت منتهی به ظهر روز چهارشنبه ۳۱۲ نفر دیگر بر اثر ابتلا به ویروس کرونا جان باختند.سخنگوی ریاست جمهوری ترکیه از اظهارات نخست‌وزیر ارمنسان انتقاد کرده و گفت که صلح و ثبات در قفقاز جنوبی تنها در پی آزادی قره‌باغ از اشعال ارمنستان برقرار خواهد شد.

رومن آشکارا به او اعتماد دارد. او هیچ علاقه‌ای به شهرت ندارد ولی در اینکه حرف آخر را چه کسی می‌زند هم هیچ تردیدی وجود ندارد.  چندین هواپیما با پول نقد پر شده بود." بیشتر اعتماد رومن آبراموویچ به خانم گرانوفسکایا سر مسائل مالی است. لاری گفت: «۴۸۶۱ نفر از بیماران مبتلا به کووید-۱۹ در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند. اگر در گذشته باشگاه چلسی به ریخت‌وپاش بی‌حد و اندازه معروف بود، حالا خانم گرانوفسکایا کاملا حواسش به دخل و خرج باشگاه هست. چین هم نمی خواهد. در دورانی که زمام امور دست آبراموویچ بود، عملکرد چلسی در بازار نقل‌وانتقالات چندان تعریفی نداشت و بیشتر به خرید ستاره‌های گران محدود می‌شد. این اظهارات تایید می‌کند که حق با ترکیه و جمهوری آذربایجان است.

چلسی با فروش بازیکنانی نظیر کوین دبروینه و محمد صلاح که درباشگاه‌های بعدی‌شان فوق‌ستاره شدند، مبلغ نسبتاً ناچیزی گیرش آمد.  ترامپ باری دیگر مدعی شد: در صورت  پیروزی ام اولین تماس از ایران خواهد بود و می گویند بیایید یک توافق انجام دهیم.» در پایتخت وضعیت چند پله از فرابحرانی، بحرانی‌تر است. اما از وقتی که اختیار خرید و فروش بازیکن و تصمیم‌های اصلی به خانم گرانوفسکایا واگذار شده، باشگاه معامله‌های پرسودی انجام می‌دهد. منبع تصویر، توضیح تصویر، شماری از کارشناسان کای هاورتز را یکی از خریدهای بسیار موفق چلسی می‌دانند پبش از اینکه او بازیکنانی نظیر کای هاورتز را از چنگ رقبا دربیاورد، با معامله‌هایی مانند فروش ادن آزار بلژیکی به رئال مادرید، اعتباری بهم زد و بر سر زبان‌ها افتاد.  بر اساس این گزارش،  ترامپ در حالی ادعای تمایل ایران برای توافقی جدید با آمریکا را تکرار می کند که محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان پیش از این تاکید کرده است برای گفتمان با آمریکا،  چنانچه در زمان مذاکرات برجام (توافق هسته ای) انجام شد، تنها یک چارچوب وجود دارد و آن همین برجام است. مادریدی‌ها سال گذشته برای آزار که تنها یک سال از قراردادش باقی مانده بود، ۸۸ میلیون و ۵۰۰ هزار پوند پرداختند. گفتنی است بیش از سه هفته می‌شود که محدودیت‌های تعطیلی و برخورد با متخلفان کرونایی در ستاد مقابله با کرونا تصویب و به اصطلاح اجرایی شده است؛ مصوباتی که حتی نهادهای حکومتی نیز از اجرا شدن آن سرباز زدند و آن را در سطح ارشادی برقرار کرده‌اند. خانم گرانوفسکایا البته مدت‌هاست که فراتر از امین و معتمد رومن آبراموویچ است.  انتهای پیام.

او حالا به نوعی میانجی مالک و پرسنل باشگاه هم به شمار می‌رود. او بود که توانست رابطه شکرآب آبراموویچ و ژوزه مورینیو را درست کند و زمینه بازگشت مربی پرتغالی به استمفورد بریج را پیش از اخراج دوباره‌اش فراهم کند.» بخش قالب طرح‌های مصوب و اجراشده ستاد مقابله با کرونا و در راس آن دولت «حسن روحانی»، توسط مردم نادیده گرفته می‌شود. رابطه خانم گرانوفسکایا با فرانک لمپارد سرمربی کنونی چلسی هم بسیار خوب است. "بانوی آهنین" در مورد زندگی خصوصی مارینا گرانوفسکایا اطلاعات زیادی وجود ندارد. او که به جز روسی می‌تواند به انگلیسی، فرانسوی و ایتالیایی و کمی هم آلمانی صحبت کند، مانند رومن آبراموویچ بیشتر اوقات دور از انظار عمومی است. روز چهارشنبه « واعظی »، رئیس دفتر رئیس‌جمهور، گفته است: «در ارتباط با سفر و تعطیلی همواره توصیه کردیم در این شرایط سخت سفر انجام نشود و ان‌شاءالله برای هفته آینده هم برنامه‌ریزی خواهیم کرد.

در مراسم و رویدادهای باشگاه او تریبون را به بروس باک، رئیس باشگاه می‌دهد و خودش تنها در اطلاعیه‌های رسمی باشگاه اظهارنظر می‌کند. دستمزد خانم گرانوفسکایا هم به نوشته روزنامه دیلی میل در سال ۲۰۱۶، حدود یک و نیم میلیون پوند در سال است. مارینا گرانوفسکایا که در انگلیس به دلیل مدیریت سرسخت و پرجذبه‌اش، با تشبیه به مارگرت تاچر، نخست وزیر اسبق بریتانیا، "بانوی آهنین" لقب گرفته است، در میان هوادران باشگاه چلسی عموماً محبوب است. البته استفاده از ظرفیت بیمارستان‌های صحرایی هنوز در دستور کار ستاد قرار نگرفته، ولی این امکان وجود دارد که در صورت نیاز و بحرانی شدن شرایط از ظرفیت این بیمارستان‌ها نیز استفاده شود. هر چند گاهی هم به دلیل خریدهای نچندان خوبی مثل تیمو باکایوکو، کپا آریزابالاگا، داویده زاپاکوستا و دنی درینک‌واتر از او انتقاد شده است. جایگاه او به میزان زیادی به عملکرد چلسی در این فصل بستگی دارد.

اگر تیم فرانک لمپارد با وجود این خریدهای گران‌قیمت موفق شود، خانم گرانوفسکایا کارش را درست انجام داده است. در شبانه‌روز منتهی به روز چهارشنبه ۳۰۰ بیمار جدید در بیمارستان‌های این استان بستری شده‌‌اند و این روندی است که در سه هفته اخیر اصفهان شاهد آن بود. در غیر این صورت دوباره زیر فشار قرار خواهد گرفت. مهمترین خبرها .