'مشکلی' به نام بایرن مونیخ؛ چگونه شاخ غول را بشکنیم؟ - BBC News فارسی

  • 📰 bbcpersiansport
  • ⏱ Reading Time:
  • 49 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 23%
  • Publisher: 51%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

'مشکلی' به نام بایرن مونیخ؛ چگونه شاخ غول را بشکنیم؟

در کنار توزیع عادلانه‌تر درآمدها، یک پیشنهاد دیگر حذف قانون موسوم به "۵۰+۱" در فوتبال آلمان است که یکی از دلایل فاصله زیاد بین بایرن مونیخ و سایر باشگاه‌ها هم محسوب می‌شود. برخلاف فوتبال انگلیس، اسپانیا، فرانسه و ایتالیا، در فوتبال آلمان به خاطر قانون "۵۰+۱" این امکان وجود ندارد که یک شخص با سرمایه‌گذاری، اکثریت سهام یک باشگاه را تصاحب کند.

متولیان فوتبال آلمان با این قانون می‌خواهند جلوی این را بگیرند که یک فرد تصمیم‌گیرنده نهایی باشد، چون معتقدند هواداران عضو که قوی‌ترین پیوند را با باشگاه دارند، صلاحیت بیشتری برای تصمیم‌گیری دارند. یک راه حل پیشنهادی دیگر اعمال سقف دستمزد است. این روش که در لیگ‌های ورزش حرفه‌ای آمریکا مرسوم است، به مدل‌های مختلف وجود دارد مانند برقرار کردن سقف دستمزد برای کل تیم یا برای تک‌تک بازیکنان. موافقان می‌گویند با این قانون می‌توان مانع شد که بهترین بازیکنان به بایرن مونیخ بروند. اما تصویب چنین قانونی به اتفاق نظر و رای هر ۳۶ باشگاه حاضر در دسته‌های اول و دوم بوندس‌لیگا نیاز دارد. چیزی که آن را بسیار بعید و غیرواقع‌بینانه می‌کند.

سازمان لیگ فوتبال آلمان به درخواست نشریه "کیکر" در باره این پیشنهاد پاسخ محتاطانه‌ای داده: "در لیگ ایده‌های مختلفی در مورد مدل مسابقات وجود دارد که همگی در حال حاضر فاصله زیادی با تصویب و اجرا دارند. ما با همه دست‌اندرکاران در فرآیند گفتگوهایی ساختارمند و کاملاً باز، این پیشنهادها را بررسی خواهیم کرد."

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 16. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

مقتدایی: مجلس به دنبال تقویت دولت برای تقویت کلیت نظام استنماینده اصفهان: *گرانی کالاهای اساسی و کاهش ارزش پول ملی نفس مردم و حیات و معیشتشان را بریده است *آیا گرانی نان فانتزی و ماکارونی قابل حل نیست؟ *توقع مجلس اصلاح خطاهای مدیریتی است *مجلس به دنبال تقویت دولت برای تقویت کلیت نظام است
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

دستور فوری رئیس‌جمهور به دستگاه‌های مسئول برای مقابله موثرتر با قاچاق کالاهای اساسیرئیس جمهور دستگاه‌های اجرایی و انتظامی را موظف کرد با فوریت اقدامات لازم را برای جلوگیری از خروج غیرقانونی و قاچاق کالاهای اساسی از کشور انجام دهند.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

فشار به جراح قهرمان پارالمپیک ایران برای تجویز دروغ؛ روح‌الله رستمی خداحافظی کردروح‌الله_رستمی، قهرمان پاراوزنه‌برداری ایران، اعلام کرد که برای همیشه، از تیم ملی وزنه‌برداری پارالمپیک ایران خداحافظی کرده است.او دلیل این تصمیمش را «فشار مسئولین» به پزشک معالجش، برای «فریب دادن» و «دروغ گفتن» اعلام کرده است. اطلاع_رسانی younesipour
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

تلاش برای توقف حملات رژیم صهیونیستی به فلسطینرئیس جمهور با غیرقابل قبول توصیف کردن رخدادهای اخیر در فلسطین، اظهار داشت: ضرورت دارد با مساعی کشورهای اسلامی و بهره‌گیری از ظرفیت‌های مختلف بین‌المللی همه تلاش خود را برای متوقف کردن حملات غیرانسانی رژیم صهیونیستی به مردم فلسطین به کار بگیریم. از رودخونه ارس و حق آبه و سد سازی ها و و و این جور مسائل مربوط ب ایران هم سخنی در میان رفته یا خیر!!!؟
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

ضبط صدای رییس فیفا به دست هیات ایرانی؛ تلاش برای باج‌گیری؟خبرگزاری «تابناک» از آن‌چه «رسوایی ضبط صدای رئیس فیفا» نامیده، از ضبط صدای «جیانی اینفانتینو»، رئیس فدراسیون جهانی فوتبال، توسط مدیران فوتبال ایران در یک جلسه خصوصی خبر داده است. اینفانتینو فیفا فوتبال گزارشی از younesipour
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

ابراز اطمینان وزیر خارجه سوئد نسبت به تصمیم فنلاند برای عضویت در ناتوآن لینده، وزیر خارجه سوئد، روز یکشنبه در مصاحبه‌ای تلویزیونی گفت که فنلاند تقریبا به‌طور قطع درخواست عضویت در سازمان پیمان آتلانتیک شمالی، ناتو، خواهد کرد.
منبع: RadioFarda_ - 🏆 13. / 51 ادامه مطلب »