'مراجع تقلید ایران همچون سیستانی از انتخابات آزاد دفاع کنند' | DW | 01.10.2020

10/07/1399 08:50:00 ب.ظ

ده‌ها تن از فعالان سیاسی و مدنی ایرانی در بیانیه‌ای از مراجع تقلید در ایران خواستند رویکرد آیت‌الله سیستانی در عراق را در پیش بگیرند و از برپایی انتخاباتی آزادانه و رفع تبعیض از صاحبان عقاید و سلایق مختلف حمایت کنند.

ده‌ها تن از فعالان سیاسی و مدنی ایرانی در بیانیه‌ای از مراجع تقلید در ایران خواستند رویکرد آیت‌الله سیستانی در عراق را در پیش بگیرند و از برپایی انتخاباتی آزادانه و رفع تبعیض از صاحبان عقاید و سلایق مختلف حمایت کنند. به باور این فعالان، آیت‌الله سیستانی نهاد مرجعیت را در خدمت"دادن حقوق ویژه سیاسی به دینداران یا...

به باور این فعالان، آیت‌الله سیستانی نهاد مرجعیت را در خدمت"دادن حقوق ویژه سیاسی به دینداران یا اعمال انواع تبعیض‌ها علیه معتقدان به دیگر ادیان یا تحمیل احکام شریعت به مردم" قرار نداده است. امضا کنندگان بیانیه تصریح می‌کنند"حسن تدبیر و سنجیدگی مواضع" این مرجع تقلید از محبوبیت مردمی و جایگاه اجتماعی مرجعیت در عراق حفاظت کرده است.

آن‌ها می‌افزایند: «(آیت‌الله سیستانی) مرجعیت را نه متصدی اداره کشور که ناظر و ناقد حکومت و ارکان آن و مروج اخلاق و معنویت از یک‌سو و ترویج نوع‌دوستی، احترام به دیگری، صلح و زندگی مسالمت‌آمیز پیروان عقاید و افکار مختلف از سوی دیگر می‌داند.»

فعالان سیاسی و مدنی امضا کننده نامه از مراجع دینی در ایران خواسته‌اند تا"به دفاع از حق حاکمیت ملت و برپایی انتخابات آزاد و عادلانه بپردازند و تحمیل سبکی خاص از زندگی بر همه مردم و نیز اعمال تبعیض علیه صاحبان عقاید و سلایق متفاوت را محکوم شمارند." headtopics.

ادامه مطلب:
DW فارسی »

تحولات ایران و جهان؛ وکیل دونالد ترامپ: به موکلم در جلسه دادگاه دستبند زده نخواهد شد

آخرین اخبار و گزارش‌ها از رویدادهای ایران و جهان در روز جمعه ۱۱ فروردین ۱۴۰۲ برابر با ۳۱ مارس ۲۰۲۳ را می‌توانید در این صفحه دنبال کنید. ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

این مراجع قلابی که به ملت انداختن مثل پنج ریالی زمان شاه که تقلبی بود وفقط بچه ها نمیفهمیدن میگرفتن هستن همه مرتجع ودروغگو وحرام خوار هستن از دزدی بیت المال تا فتوای ناحق وزمینخواری وجنگلخواری دیگر فقط میماند فرستادن دختران به دبی وترکیه وپاکستان دین خدا حراج شده ولی اخوند سیر نه تلاش حداکثری «ده‌ها رأس از [مجاهدین عرصه تخریب فضای سیاسی و مدنی] ایران» در راه تراشیدن اعتبار برای آخوندیسم. و تضمین دوام شیوه مرضیه سیاست‌گذاری در لجنزار یکصد ساله ایجادی د.امپراتوری!

تلاش حداکثری «ده‌ها تن از [مجاهدان تخریب فضای سیاسی و مدنی] ایران» در راه تراشیدن اعتبار برای آخوندیسم. و تضمین دوام شیوه مرضیه سیاست‌گذاری در لجنزار یکصد ساله ایجادی د.امپراتوری! مراجع تقلید تو ایران سر تو آخور جمهوری اسلامی دارند، نمیخوان جیره شون قطع بشه😂😂😂 بهتر است روحانیون از سیاست کناره گیری کنند. سیاست برای مذهب زهر است. بد بختی افغانستان و ایران دخالت روحانیون در سیاست است

مشخصه که این «ده‌ها تن از فعالان سیاسی مدنی» به هیچ عنوان حاضر نیستن دست از بیضه آخوند بکشن بس کنید این همه تبلیغ برای اصلاح طبان را با این بیانیه های چرندشان برای خودنمایی. باشه اونام میگن چشم

شعار علیه نارندرا مودی پس از مرگ زنی در پی تجاوز گروهی در هندپیکر نیمه‌جان و برهنه او غرق در خون، با زبانی شکافته و ستون فقرات شکسته در مزرعه‌ای پیدا شد. او دو هفته پس از این حادثه بر اثر شدت جراحات جان باخت.

مجموع قربانیان کرونا در کشور از ۲۶ هزار نفر گذشت/۴۰۹۳ بیمار در وضعیت شدیدمجموع قربانیان کرونا در کشور از ۲۶ هزار نفر گذشت *تعداد مبتلایان جدید: ۳۵۸۲ نفر *تعداد فوت‌شدگان جدید: ۱۸۳ نفر ‌ *تعداد کل مبتلایان: ۴۵۷۲۱۹ نفر *تعداد بهبودیافتگانِ ترخیص شده: ۳۸۰۹۵۶ نفر *تعداد فوت‌شدگان: ۲۶۱۶۹ نفر

حیات در سیاره سرخ؛ کشف حوضچه‌های شور در کنار دریاچه نمک در مریخاین حقیقت که دریاچه و حوضچه‌های اطراف آن هنوز مایع هستند نشان می‌دهد که از نوع دریاچه زیاده‌شور هستند.

ترورهای برون‌مرزی در دوره خامنه‌ای؛ سیلی از میکونوس

احتمال رگبار پراکنده باران در برخی از استان‌هااحتمال رگبار پراکنده باران در برخی از استان‌ها مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی از پیش‌بینی رگبار پراکنده باران گاهی با رعد و برق و وزش باد شدید موقتی در جنوب غرب و غرب کشور و بخش‌هایی از کرمان و شمال خلیج فارس خبر داد.

کرونا در ايران؛ 211 نفر ديگر جان خود را از دست دادندکرونا در ايران؛ 211 نفر ديگر جان خود را از دست دادند