'مراجع تقلید ایران همچون سیستانی از انتخابات آزاد دفاع کنند' | DW | 01.10.2020

  • 📰 dw_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 41 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 20%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

ده‌ها تن از فعالان سیاسی و مدنی ایرانی در بیانیه‌ای از مراجع تقلید در ایران خواستند رویکرد آیت‌الله سیستانی در عراق را در پیش بگیرند و از برپایی انتخاباتی آزادانه و رفع تبعیض از صاحبان عقاید و سلایق مختلف حمایت کنند.

جمعی ازفعالان سیاسی و مدنی ایران روز پنجشنبه دهم مهر با انتشار بیانیه‌ای با تقدیر از نقش آیت‌الله سید علی سیستانی در تحولات سیاسی عراق، از عملکرد او به عنوان الگویی یاد کردند که به گفته آنها مراجع تقلید در ایران نیز باید از آن پیروی کنند.

آن‌ها می‌افزایند: « مرجعیت را نه متصدی اداره کشور که ناظر و ناقد حکومت و ارکان آن و مروج اخلاق و معنویت از یک‌سو و ترویج نوع‌دوستی، احترام به دیگری، صلح و زندگی مسالمت‌آمیز پیروان عقاید و افکار مختلف از سوی دیگر می‌داند.» این روحانی سرشناس شیعه در این دیدار بر"شفافیت و سلامت انتخابات پارلمانی‌، ضرورت مبارزهٔ جدی با فساد، اجتناب از ‌تبعیض، مجازات عادلانهٔ مفسدان" تاکید کرده بود

آیت‌الله محمدجواد علوی بروجردی، روز چهارشنبه نهم مهر گفت:«به باور آیت‌الله سیستانی نجات عراق از این وضعیت یک انتخاباتی صحیح که مردم نمایندگان خودشان را انتخاب کنند. ایشان از سازمان ملل همکاری خواسته، دخالت نخواسته است.»این روحانی شیعه تصریح کرد: «از آقای سیستانی بیاموزیم، همانطوری که حقوق شیعه را در عراق دارد حفظ می‌کند ... به همان اندازه حافظ خون مسیحیان در عراق شد.»

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

این مراجع دولتی چطور از یک انتخابات آزاد دفاع کنن پس سپاه این وسط چی میشه یعنی این محسن رضایی رحیم صفوی قاانی بروند دنبال شغل قدیمیشان اخونداهم بروند به جای مجلس وزارت بروند دور کوچه ها روضه مسلم ‌وپنج تن دانه ای پنج ریال بخوانند طرف دیوانه نیست که از شغل نان وابدار بگذرد

انتخابات ازاد که یعنی تیشه به ریشه خودشون

خاک بر سر اون فعال سیاسی بکنن که برای انتخابات آزاد از آخوندای حرومزاده ی حوضه کمک میخواد.

این مراجع قلابی که به ملت انداختن مثل پنج ریالی زمان شاه که تقلبی بود وفقط بچه ها نمیفهمیدن میگرفتن هستن همه مرتجع ودروغگو وحرام خوار هستن از دزدی بیت المال تا فتوای ناحق وزمینخواری وجنگلخواری دیگر فقط میماند فرستادن دختران به دبی وترکیه وپاکستان دین خدا حراج شده ولی اخوند سیر نه

تلاش حداکثری «ده‌ها رأس از [مجاهدین عرصه تخریب فضای سیاسی و مدنی] ایران» در راه تراشیدن اعتبار برای آخوندیسم. و تضمین دوام شیوه مرضیه سیاست‌گذاری در لجنزار یکصد ساله ایجادی د.امپراتوری!

تلاش حداکثری «ده‌ها تن از [مجاهدان تخریب فضای سیاسی و مدنی] ایران» در راه تراشیدن اعتبار برای آخوندیسم. و تضمین دوام شیوه مرضیه سیاست‌گذاری در لجنزار یکصد ساله ایجادی د.امپراتوری!

مراجع تقلید تو ایران سر تو آخور جمهوری اسلامی دارند، نمیخوان جیره شون قطع بشه😂😂😂

بهتر است روحانیون از سیاست کناره گیری کنند. سیاست برای مذهب زهر است. بد بختی افغانستان و ایران دخالت روحانیون در سیاست است

مشخصه که این «ده‌ها تن از فعالان سیاسی مدنی» به هیچ عنوان حاضر نیستن دست از بیضه آخوند بکشن

بس کنید این همه تبلیغ برای اصلاح طبان را با این بیانیه های چرندشان برای خودنمایی.

باشه اونام میگن چشم

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 7. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

شعار علیه نارندرا مودی پس از مرگ زنی در پی تجاوز گروهی در هندپیکر نیمه‌جان و برهنه او غرق در خون، با زبانی شکافته و ستون فقرات شکسته در مزرعه‌ای پیدا شد. او دو هفته پس از این حادثه بر اثر شدت جراحات جان باخت.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

مجموع قربانیان کرونا در کشور از ۲۶ هزار نفر گذشت/۴۰۹۳ بیمار در وضعیت شدیدمجموع قربانیان کرونا در کشور از ۲۶ هزار نفر گذشت *تعداد مبتلایان جدید: ۳۵۸۲ نفر *تعداد فوت‌شدگان جدید: ۱۸۳ نفر ‌ *تعداد کل مبتلایان: ۴۵۷۲۱۹ نفر *تعداد بهبودیافتگانِ ترخیص شده: ۳۸۰۹۵۶ نفر *تعداد فوت‌شدگان: ۲۶۱۶۹ نفر
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

حیات در سیاره سرخ؛ کشف حوضچه‌های شور در کنار دریاچه نمک در مریخاین حقیقت که دریاچه و حوضچه‌های اطراف آن هنوز مایع هستند نشان می‌دهد که از نوع دریاچه زیاده‌شور هستند.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

ترورهای برون‌مرزی در دوره خامنه‌ای؛ سیلی از میکونوس
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

احتمال رگبار پراکنده باران در برخی از استان‌هااحتمال رگبار پراکنده باران در برخی از استان‌ها مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی از پیش‌بینی رگبار پراکنده باران گاهی با رعد و برق و وزش باد شدید موقتی در جنوب غرب و غرب کشور و بخش‌هایی از کرمان و شمال خلیج فارس خبر داد.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

کرونا در ايران؛ 211 نفر ديگر جان خود را از دست دادندکرونا در ايران؛ 211 نفر ديگر جان خود را از دست دادند
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »