'ماهواره‌های ایرانی' و موتور سه سیلندر در سال ۹۹ | DW | 30.03.2021

  • 📰 dw_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 53 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 24%
  • Publisher: 63%

در سال ۹۹ در ایران برخی محصولات با باطنی قدیمی اما نامی جدید معرفی شدند. در این میان بعضی فعالیت‌ها مانند ساخت موتور سه سیلندر و ساخت گیربکس در ایران خودرو و توسعه ماهواره‌ها را می‌توان گام‌های روبه جلو دانست.

ایران اخبار, ایران سرفصلها

در سال ۹۹ در شرکت سایپا که دومین شرکت بزرگ خودروساز ایرانی محسوب می‌شود چند خودرو معرفی شدند. خودروهایی که تمامی آنها دارای تکنولوژی قدیمی هستند. یکی از این محصولات"ساینا اس" است، خودرویی که توسعه‌یافته پراید است و تنها در ظاهر تغییراتی داشته است.

شرکت سایپا البته پلت‌فرم دیگری به غیر از پراید را هم توسعه داده است. این پلت‌فرم از مدل قدیمی تویوتا یاریس سال دو هزار میلادی گرفته شده است و سایپا در آن از موتور تیبا با توربو شارژر استفاده کرده است. خودرو شاهین که روی این پلت‌فرم ساخته شده است در سال ۹۹ حاشیه‌های فراوانی داشت و به دلیل مشکلات زیست‌محیطی، شماره‌گذاری آن تا پایان سال گذشته با مشکل روبرو شده بود.

ایران خودرو در سال ۹۹ با توسعه پلت‌فرم پژو ۳۰۱ محصول جدیدش، تارا را معرفی کرد. این خودرو بر خلاف محصول جدید سایپا به دلیل استفاده از موتور بروزتر توانست استاندارد آلایندگی را در زمان فروش دریافت کند.البته ایران خودرو در این سال همچنان به تولید محصولات قدیمی مانند سمند ادامه داد. این خودرو روی پلت‌فرم پژو ۴۰۵ توسعه پیدا کرده است. حتی ایران خودرو روی پلت‌فرم قدیمی پژو ۲۰۶ و پژو ۴۰۵ محصولاتی را با پسوند پلاس روی خودروهای دنا و رانا معرفی کرد که همه آنها خودروهایی با تکنولوژی قدیمی به شمار می‌روند.

خودرو سازان ایرانی هم با حدود یک دهه تاخیر به این سمت در حال حرکت هستند. دیگر حرکت نسبتا جدید در صنعت خودرو ایران توسعه گیربکس‌های جدید در شرکت ایران خودرو بود.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

No2IRChinaTreaty

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

سه حمله موشکی در سه روز به مواضع آمریکا در عراق | DW | 04.05.2021به موازات برگزاری گفت‌وگوهای ناظر بر احیای برجام، حملات موشکی به مواضع آمریکایی‌های مستقر در عراق تشدید شده است. حمله موشکی به پایگاه هوایی عین_الاسد سومین حمله موشکی به مواضع آمریکا در عراق طی سه روز گذشته بوده است. القاء نکنید! حملات موشکی گروههای عراقی ربطی به جمهوری اسلامی ایران ندارد خاک بر سر بایدن بیشعور 😡😡😡😡
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

موج سهمگین کرونا در ایران؛ سه برابر شدن فوتی‌ها در تهران | DW | 05.04.2021وزیر بهداشت از مواجهه با یکی از سهمگین‌ترین امواج کرونا خبر داد و سازمان بهشت زهرا از سه برابر شدن فوتی‌های تهران. تعداد شهرهای در وضعیت قرمز کرونایی در ایران دو برابر شده که شامل تهران و برخی کلانشهرها هم می‌شود. همش تقصیر خامنه لجباز بیسواده Ecologic_Rojava's account has been withheld in Turkey in response to a legal demand. Learn more. به حکومت فاشیستی حاکم بر ایران بگید این رنگبازیها را بزاره کنار ما خودمون نقاشیم، کم فیلم بازی کنید و مردم را سر کار بزارید تا شاید فرجی برای نجات یک حکومت فاشیستی قرون وسطایی حاصل کنید، با رنگ بازی بی رنگ بازی این حکومت باید سرنگون شود و چنین خواهد شد براندازم رای_بی_رای
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

حکم زندان سه محیط‌بان در آمل با شکایت یک شکارچی غیرمجاز در آستانه اجرا قرار گرفتکمتر از دو هفته پس از کشته شدن دو محیط‌بان به نام‌های مهدی مجلل و میکاییل هاشمی در زنجان، حکم زندان سه محیط‌بان که در آمل با شکایت یک شکارچی غیرمجاز به ۹ سال حبس و انفصال از خدمت محکوم شده‌اند، در آستانه اجرا قرار گرفته است
منبع: IranIntl - 🏆 3. / 63 ادامه مطلب »

نام «کسری نوری» در فهرست ۱۰ روزنامه‌نگار در معرض خطر در جهان
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

پیشروی در وین و عقب‌نشینی در تهران؛ دلار به پایین‌ترین نرخ در ۷۴ روز گذشته رسیدهمزمان با حصول پیشرفت در جریان مذاکرات ایران و کشورهای ۱+۴ با هدف بازگشت ایالات متحده به برجام و لغو تحریم‌های اقتصادی، قیمت دلار آمریکا در معاملات روز دوشنبه بازار تهران به پایین‌ترین سطح از ۱۶ بهمن ماه گذشته رسید. دم انتخابات حسن ریش قشنگ داره جلب توجه میکنه
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »