'قطار صلح' میان هند و پاکستان متوقف شد | DW | 08.08.2019

17/05/1398 07:55:00 ب.ظ

تنها قطاری که هفته‌ای دو بار میان هند و پاکستان تردد داشت، از حرکت افتاد. پاکستان با از کار انداختن 'قطار صلح' به تنش‌های موجود میان دو کشور شدت بخشید.

تنها قطاری که هفته‌ای دو بار میان هند و پاکستان تردد داشت، از حرکت افتاد. پاکستان با از کار انداختن 'قطار صلح' به تنش‌های موجود میان دو کشور شدت بخشید. "قطار صلح" میان هند و پاکستان متوقف شد تنها قطاری که هفته‌ای دو بار میان هند و پاکستان تردد داشت، از حرکت افتاد. پاکستان با از کار انداختن"قطار صلح" به تنش‌های موجود میان دو کشور شدت بخشید.

تنها قطاری که میان هند و پاکستان تردد داشت و به"قطار صلح" معروف بود، به وسیله پاکستان از کار افتاد. پاکستان با این اقدام یک بار دیگر به هند به خاطر معلق ساختن وضعیت خودمختاری کشمیر اعتراض کرد.

قطار صلح هفته‌ای دوبار میان لاهور، مرکز ایالت پنجاب در شمال شرقی پاکستان، و دهلی نو، پایتخت هند، در رفت و آمد بود و هزاران هندی و پاکستانی را جا به جا می‌کرد. شیخ رشید احمد، وزیر راه آهن پاکستان، پنجشنبه ۱۷ مرداد (هشتم اوت) گفت که متوقف شدن فعالیت قطار در اعتراض به اقدام اخیر هند صورت گرفته است. روز قبل (چهارشنبه) کمیته امنیت ملی پاکستان اعلام کرد که روابط سیاسی و تجارتی این کشور با هند به شدت محدود خواهد شد.

دولت هند چند روز پیش به وضعیت ویژه استان جامو و کشمیر پایان داد. این منطقه پیش از این از استقلال داخلی برخوردار بود، اما هند قصد دارد آن را به طور کامل به قلمروی خود منضم کند. پاکستان که خود مدعی این منطقه است، به اقدام هند اعتراض کرد؛ در برابر، هند اقدام خود را"مسئله‌ای داخلی" دانست و پاکستان را از"وحشت‌پراکنی" برحذر داشت. headtopics.

ادامه مطلب:
DW فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

ویدیوها : مسابقه زنان برای بزرگ‌ترین شکم باردار؛ عجیب و جالب یا احمقانه و بی‌مورد؟

ویدیوها : زنان باردار در نیکاراگوئه برای بزرگ‌ترین سایز شکم باهم به رقابت پرداختند. ادامه مطلب >>

بایدن در میان دموکرات‌ها پیشتاز است؛ اقلیت‌ها به قوی‌ترین نامزد در برابر ترامپ توجه دارندبايدن در میان دموکرات‌ها پیشتاز است؛ اقلیت‌ها به قوی‌ترین نامزد دربرابر ترامپ توجه دارند انتخاب فراروی دموکرات ها، بیش از این که درباره مسائل ایدئولوژیک باشد برسر این است که چه کسی شانس بهتری برای شکست دونالد ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۲۰ دارد. آقای بایدن مبلغ سیاست استمالت و بانی دادن پول نقد به رژیم تروریستی ولایت فقیه بوده است. او باید این موضوع را بروشنی توضیح دهد. آیا در صورت انتخاب به ریاست جمهوری ایالات متحده همچنان میخواهد سیاست قبل را توسعه دهد؟ دمکرات=آخوند👎👎👎 دموکرات ها گه خوردن. همین دموکرات ها از کارتر تا اوباما مارو بدبخت کردن. فقط آقای ترامپ و جمهوری خواهان

نوشین جعفری، عکاس سینما بازداشت شد | DW | 08.08.2019نوشین جعفری عکاس سینما و تئاتر بازداشت شده است. برخی کاربران توییتر می‌گویند گرداندن یک حساب کاربری که در مخالفت با سیاست‌های نظام جمهوری اسلامی توییت می‌کند، دلیل بازداشت بوده است. گروهی دیگر از پرونده‌سازی خبر می‌دهند. کاربران توییتر باید به شما استناد کنند بعد شما اینقدر غیر حرفه‌ای؟! مگه مجبورید با این مطالب صفحه رو پر کنید؟! این چه کاریه اخه؟ حالا براش پرونده بسازید که اگر دلیل هم نداشتن برا بازداشتش با استناد به شما پرونده بسازن براش! واقعا این شدت از غیرمرفه‌ای بودن نوبره!!! کاربران فیک و ارزش ها می گن، شماهم دارین حرف اونا را تکرار می‌کنید! خجالت بکشین و با پروژه وحشتناکی که براش رقم زدن ناخواسته همکاری نکنید.

'کشتی‌رانی در خلیج فارس با اطلاع آمریکا و بریتانیا باشد' | DW | 08.08.2019بنگاه دریانوردی آمریکا از تمام کشتی‌های تجارتی این کشور که قصد سفر به خلیج فارس را دارند خواسته است که پیش از مسافرت برنامه و مسیر خود را به نیروهای دریایی آمریکا و بریتانیا اطلاع دهند تا از آنها محافظت شود.

آمریکا به ایران در مورد دستکاری در جی‌پی‌اس کشتی‌های تجاری هشدار داد | DW | 08.08.2019دولت آمریکا در مورد تهدید کشتی‌های تجاری از سوی ایران و همچنین تلاش این کشور برای ایجاد اختلال در سامانه موقعیت‌یاب جهانی (جی‌پی‌اس) هشدار داد. آمریکا تاکید کرده است که امنیت کشتیرانی در خلیج فارس را تامین می‌کند.

داستان پر دردسر سفر گردشگر آلمانی به ایران | DW | 08.08.2019دوچرخه‌سوار آلمانی پروژه بلندپروازانه سفر از مسیر ایران به جنوب هند را متوقف کرد. فیلیپ مارک‌گراف مورد حمله هفت نفر در ایران قرار گرفته و به‌شدت مصدوم شده بود. طبق برخی ادعاها، این تمام ماجرای غم‌انگیز فیلیپ نبوده است. ایرانی های اصیل از این جهانگرد تازه از بیماری صعب العلاج رسته از صمیم قلب عذر خواهی می کنند و آمادگی دارند این اقدام وحشتناگ برخی از اراذل و اوباش و گرگ صفتان را بنحو احسن جبران کنند و این دوست جهانگرد مظلوم را در سراسر کشور پهناور ایران با آغوش باز می پذیرند. كاش ميشد يه راهي بگيد تا ما براشون جبران مافات كنيم. صرفا نميخواهيم با عذرخواهي كار تموم بشه. بسياري از ايراني ها دوست دارند براي ايشون كاري كنند واقعا خجالت آورده

گردشگر آلمانی با جراحات سنگین از ایران برگشت | DW | 08.08.2019گردشگر آلمانی که در شمال ایران مورد ضرب و شتم قرار گرفته بود، به آلمان برگشت و تحت درمان قرار گرفت. او قصد داشت با دوچرخه از راه ایران به جنوب هند برود، اما ناگزیر شد سفرش را ناتمام بگذارد. اصلا شکوه و عظمت و ادب و تمدن و فرهنگ 'ایران' و 'ایرانی' با تاریخ ۲۵۰۰ ساله‌اش مثال زدنیست. اون كه يه توريست بود اين كلاه رو سرش گذاشتن . حالا فكر كن چه كلاهي سر ما مهاجرا ميزارن خدا به همه ما مهاجرا رحم كنه وطن كه نداريم ، همسايمونم چوب ميزنه 🤷🏻‍♂️👍🏻هر چه كني به خود كني گر همه نيك و بد كني . بدشانسی آورده.تو ایران و هر کشوری ممکنه به پست یه خلافکارم بخوری.