طالبان, هرات, سپاه پاسداران

طالبان, هرات

'فرمانده طالبان سوار بر خودرو سپاه پاسداران بازداشت شد' | DW | 22.05.2020

ریاست امنیت ملی هرات از دستگیری دو مقام طالبان در این ولایت خبر داده است. در یک اعلامیه این ریاست آمده که 'مسئول نظامی طالبان هنگامی که از موتور سپاه پاسداران ایران پایین شده و به ولسوالی شیندند می‌رفت، دستگیر شد'.

22/05/2020 10:54:00 ب.ظ

ریاست امنیت ملی هرات از دستگیری دو مقام طالبان در این ولایت خبر داده است. در یک اعلامیه این ریاست آمده که 'مسئول نظامی طالبان هنگامی که از موتور سپاه پاسداران ایران پایین شده و به ولسوالی شیندند می‌رفت، دستگیر شد'.

ریاست امنیت ملی هرات از دستگیری دو مقام طالبان در این ولایت خبر داده است. در یک اعلامیه این ریاست آمده که 'مسئول نظامی طالبان هنگامی که از موتور سپاه پاسداران ایران پایین شده و به ولسوالی شیندند می‌رفت، دستگیر شد'.

"فرمانده طالبان سوار بر خودرو سپاه پاسداران بازداشت شد"ریاست امنیت ملی هرات از دستگیری دو مقام طالبان در این ولایت خبر داده است. در یک اعلامیه این ریاست آمده که"مسئول نظامی طالبان هنگامی که از موتور سپاه پاسداران ایران پایین شده و به ولسوالی شیندند می‌رفت، دستگیر شد".

واکنش وزیر خارجه آمریکا به توئیت ظریف: شما همجنس‌گرایان را اعدام و زنان را سنگسار می کنید در تناقضی فاحش با آمارهای بین‌المللی، جمهوری اسلامی شمار کشته‌شدگان اعتراضات آبان ماه را حدود ۲۰۰ نفر اعلام کرد فضاپیمای دراگون به ایستگاه بین المللی فضایی پیوست

به گزارش دویچه وله دری مقام های محلی در هرات از بازداشت دو فرمانده ارشد طالبان در ولایت هرات خبر داده‌اند. ریاست امنیت ملی هرات روز جمعه، دوم خرداد، در یک اعلامیه خبر از بازداشت مولوی شفیع، مشهور به"حافظ عمری" مسئول نظامی طالبان و عضو رهبری طالبان در هرات داد. در این اطلاعیه آمده است: «مولوی شفیع  زمانی که از قرارگاه تپه سیاه از موتر سپاه پاسداران ایران  پایین (آمد) و می‌خواست به هدف تشدید بخشیدن حملات تروریستی بالای بند آب گردان پاشدان و ناامن ساختن شاهراه‌های هرات وارد ولسوالی شیندند شود، دستگیر شد».

این اعلامیه همچنین می‌گوید که فرمانده بازداشت‌شده طالبان از یک و نیم سال به اینسو حملات تروریستی را در هرات سازماندهی می‌کرده است. این نخستین بار است که نهاد"امینت ملی أفغانستان" در اطلاعیه‌اش از سپاه پاسداران ایران نام می‌برد  و غیرمستقیم به این این نهاد نظامی ایران را به حمایت از طالبان متهم می‌کند. سپاه پاسداران ایران همواره حمایت از طالبان را در افغانستان رد کرده است.

مقام‌های جمهوری اسلامی ایران و طالبان تا کنون به خبر اعلام‌شده ازسوی ریاست امنیت ملی ولایت هرات واکنشی نشان نداده‌اند.ریاست امنیت ملی ولایت هرات همچنین از بازداشت ملا روات، یک فرمانده دیگر طالبان، خبر داده است. ملا روات مسئول صحت عامه طالبان در بخش‌هایی از ولایت هرات بوده و مسئولیت مداوا و انتقال زخمی‌های طالبان را به‌عهده داشته است.

ملا اختر محمد ، رهبر پیشین طالبان که خرداد ۱۳۹۵ در حمله پهپادهای آمریکایی در پاکستان کشته شد، بنا بر برخی اظهارنظرها و اسناد و مدارک به ایران رفت و آمد داشت. رهبران فعلی طالبان نیز در سال‌های اخیر برای مذاکره به ایران رفت و آمد داشته‌اند.دو فرمانده ارشد طالبان در حالی بازداشت شده اند که بربنیاد توافقنامه صلح میان ایالات متحده امریکا و طالبان روند رهایی زندانیان طالب از زندان ها ادامه دارد و قرار است در نهایت ۵۰۰۰ زندانی طالب و ۱۰۰۰ زندانی منسوب به حکومت افغانستان از زندان رها شوند.

حکومت افغانستان تاکنون بیش از ۱۰۰۰ زندانی گروه طالبان را از زندان رها کرده است؛ در حالی که منابعی می گویند که در میان رها شدگان فرماندهان ارشد این گروه نیز شامل هستند، اما منابع رسمی حکومت در این باره چیزی نمی‌گویند.پیوستن دوباره طالبان رها شده از زندان به صفوف جنگ یکی از نگرانی های جدی مردم أفغانستان به شمار می رود.  پس از افزایش خشونت ها و حملات طالبان در ماه های اخیر، نیروهای امنیتی افغان نیز از حالت دفاع به تهاجمی تغییر موضع داده‌اند.

سخنگوی والی هرات افزود که در دوازده ساعت گذشته در ولسوالی های ادرسکن و شیندند این ولایت در عملیات نیروهای امنیتی دست کم ۲۰ تن از طالبان کشته و زخمی شدند. ادامه مطلب: DW فارسی »

از موتور سپاه پاسداران پیاده شد گرفتنش؟!..میگن سه ترکه بودن تک چرخ زدن این نفر آخر بوده افتاده..به نقل از امان الله راننده مسیر کابل-هرات مذاکره با طالبان خود فریبی تلف شدن وقت و بودجه و همزمان باعث افزایش تلفات مردم ما گردیده و میگردد . مذاکره باید بشکل رسمی و جدی با پاکستان آغاز شود که عامل اصلی این همه بدبختی آتش و خون در کشور ما پاکستان است داعش و طالب وسیله ی برای تطبیق اهداف پاکستان در وطن ما استند

یه اسپری و شابلون همه جا پیدا میشه! این جور کارها خیلی تمیز و کن‌هزینه‌تر هست از کشته سازی در رودخانه‌های مرزی! ای بابا:) لعنت به ایران ایران حامی تروریست تو به کوس ننت خندیدی . یعنی سپاه اینقدر نمیفهمه موتور با پلاک بده . اونا تو کابل پلاک ندارن تو بیابون پلاک دارن . کوس کش پروژه گل آلود کردن رابطه میان دو ملت ایران وافغانستان را کلید زدید ناقلا

طالبان وقتی با آمریکا راه می‌رود و مذاکره می‌کند اشکالی ندارد ولی وقتی با ایران بنشینند ایران می‌شود دشمن افغان و دوست طالبان 😂😂😂😂 جمهوری تخمی عسلامی تُل نریده نذاشته، فقط بدنبال خرابکاریه!! دولت افغانستان میخاد مانع صلح طالبان امریکا وایران بشه. وبی عرضگی خودش پنهان کنه Iran طالبان یا طالبا وحکومت اخوندی دوروی یک سکه اند ازدیرباز باهم کارمیکنند ثبات درافغانستان منافع ملایان راتامین نمیکند

انتقال تابعیت از مادر ایرانی بالاخره ممکن شد اما به شرط تایید سپاه و وزارت اطلاعات

'قانون امنیت ملی'، تلاش چین برای اقتدار بیشتر بر هنگ کنگ | DW | 22.05.2020دولت چین مصمم است، قانون جدیدی را برای افزایش 'امنیت ملی' و 'ثبات پایدار' در هنگ کنگ وضع کند. اپوزیسیون هنگ کنگ، این اقدام را تیرخلاصی به اصل «یک کشور، دو نظام» می‌داند. Iran این طبیعی خواهدبود که دولت چین چنین لقمه چربی راازدست ندهد مگر جامعه ملل ایستادگی کند که اگر قرتی داشتند کریمه رانجات میدادند. قطعا حزب کمونیست چین 25 سال آینده را نخواهد دید. روزهایی که هنگ گنگ و چه بسا سینک یانگ مسلمان نشین چین مستقل شوند و جشن استقلال بگیرند .

دو نامزد ریاست مجلس یازدهم 'انصراف دادند' | DW | 22.05.2020از میان پنج نفر که گزینه‌های اصلی ریاست مجلس یازدهم به شمار می‌روند دو نفر پس از نشست فراکسیون اصولگرایان انصراف دادند. احتمال می‌رود رقابت اصلی بر سر این پست میان شهردار سابق تهران و وزیر پیشین آموزش و پرورش باشد. Iran مجلس یازدهم کلا بانظارت خامنه ای عمل میکند بفرمود قالیباف رییس مجلس ووزیر سابق نایب اگر هم رای بیاورد اصلاح طلبها در مقابل خالیباف بوی رای میدهند.

بحران کرونا؛ شمار بیکاران آمریکا به نزدیک ۳۹ میلیون نفر رسید | DW | 22.05.2020شیوع ویروس کرونا بازار کار ایالات متحده را دچار بحرانی کم‌سابقه در دهه‌های اخیر کرده و اوضاع همچنان وخیم‌تر می‌شود. گرچه برخی ایالت‌ها محدودیت‌های کرونایی را کاهش داده‌اند تعداد بیکاران رو به افزایش است.

آخرین خبرهای جمعه دوم خرداد ۱۳۹۹ | DW | 22.05.2020زر زد راه حل نهائی: انحلال رژیم متجاوز،جعلی و توسعه طلب اسرائیل. خروج یهودیانی که از نقاط دیگر جهان به آنجا آورده شدند. بازگشت همه آوارگان فلسطینی. رفراندوم آزاد، بین همه مردم فلسطین (اعم از مسلمان و یهودی و نصرانی) برای انتخاب حکومت دلخواه خویش. این سخن رهبر ایران است. Quds Palestine قدس فلسطین

پسران خاشقجی، روزنامه‌نگار منتقد سعودی، قاتلان او را بخشیدند | DW | 22.05.2020حدود یک سال و نیم پس از قتل فجیع جمال خاشقجی پسران او اعلام کرده‌اند که از سر تقصیر قاتلان او می‌گذرند و آنها را می‌بخشند. روزنامه‌نگار منتقد سعودی در کنسولگری عربستان در استانبول پس از شکنجه به قتل رسید. وقتی جیره خور باشی ، از اصل و نسب خود هم می گذری. حالا به چند فروخته ! اصلاً اعراب حاشیه خلیج فارس و خاور میانه با این تن و وطن فروشی هست که زیر بار خفت و ستم آمریکا و اسرائیل دارن لجن مال میشن. 🐗🐗بدبخت های وهابی