'عاملان سوءاستفاده جنسی دانش‌آموزان مدارس لوگر فورا بازداشت و محاکمه شوند'

09/09/1398 09:03 ب.ظ

جمعی از فعالان و نهادهای حقوق کودکان در افغانستان خواهان بازداشت و محاکمه عاملان سواستفاده جنسی از دانش‌آموزان در مکاتب/مدارس ولایت لوگر شده‌اند. حدود دو هفته پیش، دو فعال مدنی در ولایت لوگر در مصاحبه با رسانه‌ها از وجود 'حلقه‌ای از کودک‌آزاران' در شش مکتب این ولایت پرده برداشتند.

جمعی از فعالان و نهادهای حقوق کودکان در افغانستان خواهان بازداشت و محاکمه عاملان سواستفاده جنسی از دانش‌آموزان در مکاتب/مدارس ولایت لوگر شده‌اند. حدود دو هفته پیش، دو فعال مدنی در ولایت لوگر در مصاحبه با رسانه‌ها از وجود 'حلقه‌ای از کودک‌آزاران' در شش مکتب این ولایت پرده برداشتند. به دنبال آن سازمان عفو بین‌الملل از بازداشت این دو نفر از سوی اداره امنیت ملی افغانستان خبر داد و خواهان آزادی فوری آنها شد.

این نهاد با انتشار خبرنامه‌ای اعلام کرد که آقایان محمودی و حمیدی دو تن از مدافعان حقوق بشر شناخته شده در ولایت لوگر در شرق افغانستان هستند که اداره امنیت ملی افغانستان آنها را روز ۲۱ نوامبر و هنگامی که به دیدار سفیر اتحادیه اروپا می‌رفتند، به طور خودسرانه بازداشت کرده است.

اداره امنیت ملی افغانستان گفته بود که پس از انتشار گزارش، آقای محمودی و همکارش با تهدید جدی مواجه شدند، به همین خاطر آنها به هدف"تامین امنیت و محافظت آنها از تهدیدها" به یک مکان امن منتقل شدند. در پی آن محمد اشرف غنی، رئیس جمهوری افغانستان در نخستین واکنش به گزارش‌های سواستفاده در مکاتب لوگر اعلام کرد که از این گزارش‌ها عمیقا ناراحت شده است و از وزارت معارف/آموزش و پرورش خواسته که فورا گزارش جامعی از مناطقی که ادعا شده این رویدادها اتفاق افتاده تهیه کند و به او بفرستد.

ادامه مطلب:
bbcpersian »

هنگ کنگی‌ها از اقدام پرزیدنت ترامپ در امضای مصوبه‌های حمایت از دموکراسی‌خواهان هنگ کنگ استقبال کردندهنگ کنگی‌ها از اقدام پرزیدنت ترامپ در امضای مصوبه‌های حمایت از دموکراسی‌خواهان هنگ_کنگ استقبال کردند پرزیدنت ترامپ دو مصوبه را که پیشتر در سنا و مجلس نمایندگان به تصویب رسیده بود، روز چهارشنبه امضا و آنها را به قانون تبدیل کرد. امیدوارم یه روز به زودی همینطور از ایرانیان آزادی طلب حمایت کنن، مطمئنا مردم ایران به حمایت خارجی احتیاج دارن برای شکست دادن فرقه جنایتکار ج.ا IranPortests

مهدی کروبی در واکنش به اعتراض‌های اخیر ایران: از سکوت رجال سیاسی در عجبممهدی کروبی، نامزد معترض به نتیجه انتخابات ریاست جمهوری سال ۱۳۸۸ که از ۱۰ سال پیش در حصر خانگی است در پیامی در واکنش به اعتراض‌های خونین اخیر در ایران گفت: «ریشه و بستر اعتراضات اخیر را باید در فساد، تحقیر، تبعیض و نابرابری حاکم جستجو کرد نه در آن سوی آب‌ها.» مظلوم ظالمیه که زورش نمیرسه این دجال سر پست و قدرت بود چیکار کرد ؟ گوه خورد گفت . آخوند آخونده . تازه این معتقد به نظام جمهوری اسلامیه اینک گوه خورد مثل خاتمی

حضور سرزده اردوغان در یکی از ایستگاه تاکسی‌رانی در آنکارارجب طیب اردوغان، رئیس جمهورترکیه حین بازگشت از مراسم اختتامیه «ششمین شورای دین» در آنکارا در یکی از ایستگاه تاکسی‌رانی توقف کرده وبه بررسی مشکلات رانندگان پرداخت. - خبرگزاری آناتولی

واقعیت‌هایی از داخل ایران| درصد قابل توجهی از کارگران بسته معیشتی را دریافت نکرده‌اند

واقعیت‌هایی از داخل ایران| درصد قابل توجهی از کارگران بسته معیشتی را دریافت نکرده‌اندتخم مرغ چند شده؟ پس این بسیجیا که قرار بود بازار و کنترل کنن کوجان دقیقا؟! بله ما دیگه از هیچی تعجب نمیکنیم

نامزد میثم احمدی، یکی از قربانیان اعتراضات در کرج: قرار بود ۲۶ دی‌ماه عروسی کنیم

تحقیق بی‌بی‌سی: آزار جنسی کودکان در مکاتب و مدارس افغانستان

به دنبال آن سازمان عفو بین‌الملل از بازداشت این دو نفر از سوی اداره امنیت ملی افغانستان خبر داد و خواهان آزادی فوری آنها شد.

این نهاد با انتشار خبرنامه‌ای اعلام کرد که آقایان محمودی و حمیدی دو تن از مدافعان حقوق بشر شناخته شده در ولایت لوگر در شرق افغانستان هستند که اداره امنیت ملی افغانستان آنها را روز ۲۱ نوامبر و هنگامی که به دیدار سفیر اتحادیه اروپا می‌رفتند، به طور خودسرانه بازداشت کرده است.

اداره امنیت ملی افغانستان گفته بود که پس از انتشار گزارش، آقای محمودی و همکارش با تهدید جدی مواجه شدند، به همین خاطر آنها به هدف"تامین امنیت و محافظت آنها از تهدیدها" به یک مکان امن منتقل شدند.

در پی آن محمد اشرف غنی، رئیس جمهوری افغانستان در نخستین واکنش به گزارش‌های سواستفاده در مکاتب لوگر اعلام کرد که از این گزارش‌ها عمیقا ناراحت شده است و از وزارت معارف/آموزش و پرورش خواسته که فورا گزارش جامعی از مناطقی که ادعا شده این رویدادها اتفاق افتاده تهیه کند و به او بفرستد.

آقای غنی از اداره امنیت ملی افغانستان خواست که"قضیه تأمین امنیت فعالان مدنی" را به وزارت داخله/کشور محول کند.تحقیقات فورا باید آغاز شوددر اعلامیه مشترک که از سوی نهادهای