'طالبان در پنج ماه گذشته صدها کارمند دولت سابق افغانستان را کشته‌اند' | DW | 31.01.2022

11/11/1400 12:44:00 ب.ظ

بر اساس گزارش دبیرکل سازمان ملل، طالبان از زمان قدرت‌گیری در افغانستان بیش از صدها کارمند دولت سابق و همکاران محلی نیروهای بین‌المللی را کشته‌اند. بیش از نیمی از مردم این کشور نیز در خطر گرسنگی قرار دارند.

بر اساس گزارش دبیرکل سازمان ملل، طالبان از زمان قدرت‌گیری در افغانستان بیش از صدها کارمند دولت سابق و همکاران محلی نیروهای بین‌المللی را کشته‌اند. بیش از نیمی از مردم این کشور نیز در خطر گرسنگی قرار دارند. در این گزارش که توسط آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل تهیه شده، آمده علیرغم اعلام"عفو عمومی" از سوی طالبان برای همکاران دولت پیشین افغانستان و نیروهای محلی که با ائتلاف بین‌المللی همکاری می‌کردند،"اتهامات قابل باوری" درباره کشتن و یا مفقود کردن...

در این گزارش که توسط آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل تهیه شده، آمده علیرغم اعلام"عفو عمومی" از سوی طالبان برای همکاران دولت پیشین افغانستان و نیروهای محلی که با ائتلاف بین‌المللی همکاری می‌کردند،"اتهامات قابل باوری" درباره کشتن و یا مفقود کردن خشونت‌بار این افراد وجود دارد.

بر اساس این گزارش بیش از دو سوم این قتل‌ها که از سوی مقامات کنونی افغانستان یا متحدان آنها انجام شده،"فراقانونی" بوده است. علاوه بر آن همکاران رسانه‌ها و مدافعان حقوق بشر مورد حمله، تهدید، آزار، دستگیری‌های خودسرانه و بدرفتاری قرار گرفته و یا کشته شده‌اند.

به کانال اینستاگرام دویچه وله فارسی بپیوندید در این گزارش همچنین به مقابله خشونت‌بار طالبان با تظاهرات مسالمت‌آمیز و نیز محدودیت شدید برای کار و تحصیل زنان نیز اشاره شده است. طالبان از زمان قدرت‌گیری دوباره در افغانستان چهره معتدل‌تری از خود نسبت به سال‌های ۱۹۹۶ تا ۲۰۰۱ نشان داده‌اند. headtopics.com

طالب ها ازمشکلات مردم بیخبرند.

تفصیر کارمندان است بیست سال وقت داشتند و طالبان را حذف نکردند.

ادامه مطلب:
DW فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

سازمان ملل: طالبان بیش از ۱۰۰ نفر از وابستگان به دولت سابق را کشته‌اندسازمان ملل متحد تاکنون بیش از یکصد «گزارش معتبر» از قتل اعضای نهادهای دولت سرنگون شده، نیروهای امنیتی وابسته به آن و افغان‌هایی که با نیروهای خارجی همکاری کرده بودند دریافت کرده است. این جنایات ابتدای راهه همانند جدش ینی جمهوری اسلامی هزاران نفر افراد شایسته را با چراغ سبز اروپا و آمریوا بقتل رساندند تا حکومتشان تثبیت شود

قطعی برق بیش از 100 هزار نفر در آمریکا در پی بارش سنگین برفقطعی برق بیش از 100 هزار نفر در آمریکا در پی بارش سنگین برف بارش سنگین برف و کولاک در ایالتهای مرکزی، شرق و شمال شرقی آمریکا، موجب قطعی برق بیش از 113 هزار نفر در ایالت ماساچوست شد. اگر این اتفاق در ایران بیفتد، یک نقص بزرگ مدیریتی بحساب می‌آید

وزارت بهداشت: بیش از ۱۳۵ هزار نفر در سال به سرطان مبتلا می‌شوند

استفاده ۵۷ درصدی از ماسک در شرایط اُمیکرونی/مدارس در رتبه چهارم اخطارهای کروناییاستفاده ۵۷ درصدی از ماسک در شرایط اُمیکرونی با وجود آغاز پیک ششم کرونا با سویه به شدت مُسری اُمیکرون در کشور، میانگین استفاده از ماسک در کشور ۵۷ درصد است و وضعیت رعایت سایر پروتکل‌های بهداشتی نیز چندان چنگی به دل نمی‌زند.

در پی کناره‌گیری حریری از سیاست، حزب‌الله می‌گوید دلیلی برای تاخیر در انتخابات لبنان وجود ندارد🔺در پی کناره‌گیری حریری از سیاست، حزب‌الله می‌گوید دلیلی برای تاخیر در انتخابات لبنان وجود ندارد ▪️گروه حزب الله که مورد حمایت ایران است، روز یکشنبه اعلام کرد که هیچ دلیلی برای به تعویق انداختن انتخابات پارلمانی ماه مه وجود ندارد. ⬇️ بیشتر بخوانید:

حداقل دستمزد اعضای اتحادیه اروپا در ۲۰۲۲؛ کمینه حقوق در آمریکا از کدام کشورها بیشتر است؟بالاترین حداقل دستمزد اعلام شده در کشورهای عضو اتحادیه اروپا نزدیک به ۷ برابر بیشتر از پایین‌ترین حداقل دستمزد تعیین شده در ژانویه ۲۰۲۲ است.