'شبح گل سرخ' با قیمت تقریبا ۲۰ میلیون یورو فروخته شد | DW | 12.11.2020

12/11/2020 11:38:00 ق.ظ

یکی از بزرگترین الماس‌هایی که تاکنون تراش خورده است، در سوئیس به حراج گذاشته شد. این الماس نام یکی از باله‌های مشهور روسی را بر خود دارد و کارشناسان حراجی لقب 'اعجاز طبیعت' را به او داده‌اند.

الماس صورتی, گرانترین الماس

یکی از بزرگترین الماس ‌هایی که تاکنون تراش خورده است، در سوئیس به حراج گذاشته شد. این الماس نام یکی از باله‌های مشهور روسی را بر خود دارد و کارشناسان حراجی لقب 'اعجاز طبیعت' را به او داده‌اند.

یکی از بزرگترین الماس ‌هایی که تاکنون تراش خورده است، در سوئیس به حراج گذاشته شد. این الماس نام یکی از باله‌های مشهور روسی را بر خود دارد و کارشناسان حراجی لقب 'اعجاز طبیعت' را به او داده‌اند.

"شبح گل سرخ" با قیمت تقریبا ۲۰ میلیون یورو فروخته شدیکی از بزرگترین الماس‌هایی که تاکنون تراش خورده است، در سوئیس به حراج گذاشته شد. این الماس نام یکی از باله‌های مشهور روسی را بر خود دارد و کارشناسان حراجی لقب"اعجاز طبیعت" را به او داده‌اند.

الماس"شبح گل سرخ" در حراجی ساتبیز: اعجاز طبیعتیک سنگ قیمتی، یک قطعه الماس به وزن ۸۳/ ۱۴ قیراط با نام"شبح گل سرخ" در عرض تنها چند دقیقه در حراجی آنلاین به فروش رسید. به چه قیمتی؟ به گزارش حراجی ساتبیز از ژنو، به قیمت ۲۱ میلیون فرانک سوییس یا به عبارتی ۵ / ۱۹ میلیون یورو.

ادامه مطلب:
DW فارسی »

ویدیوها : ویدئو؛ راهپیمایی زنان افغان در اعتراض به حمله انتحاری به یک موسسه آموزشی

ویدیوها : اقلیت شیعه هزاره هدف این حمله انتحاری قرار داشت و در میان کشته‌شدگان پیکر دست‌کم ۴۶ دختر و زن جوان به چشم می‌‌خورد ادامه مطلب >>

خرید در حراجبهای دنیا یکی از مهم‌ترین مقاصدشان پولشویی است ، جالبه که اسم خریدار هم محفوظه!!! این جماعت چه کسانی هستند که در سطح دنیا حکمرانی میکنند و در حاشیه امن کامل هستند؟؟؟ از بايدن خواب الود چه خبر..؟!؟!؟😂😂😂 آفرین. شما تو همین خبرها و مقالات مرغ مگس خوار و الماس جولان بده کسی با چپ بودنت کاری نداره.... طرف سیاست بیایی خراب میکنی.

بانوی گل سرخ | DW | 10.02.2021روزشمار: بانوی گل سرخ ۲۲ بهمن ۱۳۸۳؛ ۱۶ سال پيش در چنين روزی شهيندخت سرلتی (صنعتی زاده) در تهران درگذشت. او با ايجاد كشتزار گل سرخ سرنوشت كشاورزی يك منطقه را در ايران دگرگون كرد. رخشان بنی اعتماد و مجتبی میر طهماسب در مجموعه کارستان یک مستند از کار او ساختند به نام “بانوی گل سرخ” او در زمین‌هایی که برای سالیان خشخاش کشت می شد مزرعه گل سرخ و مواد بدست آمده از آن ایجاد کرد. ببخشید ایشون در تهران فوت نکردن ایشون در اثر تصادف رانندگی از دنیا رفتن. اقای صنعتی توی اون فیلم مستند اینو میگن زهرا رو چرا ترجمه کردید ؟!

پیروزی استقلال مقابل ماشین‌سازی با تک گل ۳ امتیازی میلیچمصاف استقلال و ماشین‌سازی تبریز در هفته سوم رقابت‌های لیگ برتر با برتری یک بر صفر شاگردان محمود فکری به پایان رسید.

فعالان مدنی به زنان پناهجو در ادلب شاخه گل اهدا کردندفعالان مدنی زن ترکیه‌ای و سوئیسی به زنان ساکن در اردوگاه‌های پناهجویان در ادلب سوریه به مناسبت روز «جهانی مبارزه با خشونت علیه زنان» شاخه‌های گل تقدیم کردند. - خبرگزاری آناتولی

ششمین جشنواره گل زعفران در هرات افغانستان برگزار شدششمین جشنواره‌ گل زعفران با حضور کشاورزان، تولیدکنندگان و صادرکنندگان این محصول در هرات در غرب افغانستان برگزار شد. - خبرگزاری آناتولی

پائولو رُسی، آقای گل جام جهانی ۱۹۸۲ ایتالیا درگذشت - BBC News فارسیپائولو رُسی، بازیکن سابق تیم ملی ایتالیا، که نقش مهمی در قهرمانی این تیم در جام جهانی سال ۱۹۸۲ داشت در سن ۶۴ سالگی درگذشت.

دانش و محیط زیست "شبح گل سرخ" با قیمت تقریبا ۲۰ میلیون یورو فروخته شد یکی از بزرگترین الماس‌هایی که تاکنون تراش خورده است، در سوئیس به حراج گذاشته شد.شهيدخت سرلتی در سال ۱۳۱۲ در اصفهان زاده شد.به گزارش ایسنا، در جریان هفته سوم رقابت‌های لیگ برتر، دو تیم استقلال و ماشین‌سازی به مصاف هم رفتند که این بازی در پایان با برتری یک گله آبی‌پوشان پایتخت به پایان رسید.فعالان مدنی زن ترکیه‌ای و سوئیسی به زنان ساکن در اردوگاه‌های پناهجویان در ادلب سوریه به مناسبت روز «جهانی مبارزه با خشونت علیه زنان» شاخه‌های گل تقدیم کردند.

این الماس نام یکی از باله‌های مشهور روسی را بر خود دارد و کارشناسان حراجی لقب"اعجاز طبیعت" را به او داده‌اند. الماس"شبح گل سرخ" در حراجی ساتبیز: اعجاز طبیعت یک سنگ قیمتی، یک قطعه الماس به وزن ۸۳/ ۱۴ قیراط با نام"شبح گل سرخ" در عرض تنها چند دقیقه در حراجی آنلاین به فروش رسید. ديری نپاييد كه سرپرستی پرورشگاه صنعتيزاده را كه توسط پدر همسرش بنياد شده بود، به عهده گرفت. به چه قیمتی؟ به گزارش حراجی ساتبیز از ژنو، به قیمت ۲۱ میلیون فرانک سوییس یا به عبارتی ۵ / ۱۹ میلیون یورو. همچنین ماشین‌سازی در ادامه چند موقعیت روی دروازه استقلال ایجاد کرد اما فرصت‌های شاگردان وحید بیاتلو باعث نشد دروازه استقلال مورد تهدید قرار بگیرد. کارشناسان قیمت این قطعه الماس را که اکنون مالک جدیدی دارد، حتی تا ۳۲ میلیون یورو هم تخمین زده بودند. ۴۴ ساله بود كه در منطقه لاله‌زار در جنوب باختری كرمان، گلابگيری"زهرا" (واژه عربی شكوفه) را گشود و حدود ۳۰ سال آنجا را مديريت كرد. خریدار این قطعه الماس که به گزارش حراجی ساتبیز تلفنی در این حراج شرکت کرده بود، نخواسته نامش فاش شود. وی ادامه داد: زنان قربانی جنگ با شدیدترین نوع خشونت‌ها مواجه می‌شوند.

گفتنی است که افزون بر قیمت خالص خرید، هزینه‌هایی جانبی بالغ بر چند میلیون یورو هم متوجه خریدار خواهد بود. بسياری او و همسرش را ريشخند مي‌كردند كه اين زمين خشك گلی بار نخواهد داد. دو تیم سعی داشتند که توپ را به میانه زمین یکدیگر منتقل کنند اما فشار بازیکنان دو تیم موجب شد فرصتی در اختیار ماشین سازی و استقلال قرار نگیرد.  بنوا رپلین، دلال حراج، به این الماس صورتی رنگ لقب"اعجاز طبیعت" داده بود. این قطعه الماس که به بزرگی یک تیله است، از سنگی به وزن ۹۵/ ۲۷ تراشیده شده که در سال ۲۰۱۷ در معدن الروسا در منطقه یاقوتستان در شمال شرقی روسیه کشف شده بود. در اين مجموعه افزون بر گلاب، فراورده های ديگر عصاره‌گيری تهيه مي‌شد و در يك بازه زمانی دراز، ۵ درصد روغن گل جهان از اين كارخانه به دست مي‌آمد. الروسا شرکت استخراج معدن الماس روسی است که در زمینه اکتشاف، استخراج، تولید و فروش الماس فعالیت می‌کند. بعد از این موقعیت، فشار روی دروازه ماشین‌سازی بیشتر شد و شاگردان محمود فکری سعی داشتند تا دروازه حریف را باز کنند اما مدافعان ماشین‌سازی اجازه گشودن دروازه را به حریف ندادند. برش و تراش این الماس به شکل بیضی حدودا یک سال طول کشید. او پروردگان پرورشگاهش را در مجموعه گلاب‌گيری‌اش آموزش مي‌داد و به كار مشغول می‌كرد. مخالفان کنترل مرکز ادلب را که جمعیت آن در پی آواره شدن مردم به بیش از 4 میلیون نفر رسیده است، در مارس سال 2015 به دست گرفتند.

مؤسسه گوهرشناسی قیمتی آمریکا به این الماس بالاترین درجه رنگ و خلوص را داده است. بر پایه داده‌های این مؤسسه، تنها یک درصد از این الماس صورتی بیش از ده قیراط دارد. پس از درگذشت او و همسرش بخشی از سهام اين كارخانه به"بنياد خيريه فرهنگی تربيتی صنعتی" واگذار شد. استقلال و ماشین‌سازی در ابتدای نیمه دوم سعی داشتند که موقعیت‌هایی روی دروازه یکدیگر ایجاد کنند که هیچ کدام از این فرصت‌ها منجر به گل نشد. "ستاره‌ی صورتی" با تقریبا ۱۲ گرم وزن بالاترین قیمتی که تا کنون برای الماسی در این رنگ تعیین شده است، تقریبا ۷ / ۶۶ میلیون یوروست. این الماس که از آفریقای جنوبی به دست آمده"ستاره صورتی" نام دارد و با ۶ / ۵۹ قیراط وزن در سال ۲۰۱۷ در هنگ کنگ توسط مالک جدیدی خریداری شد. شهيدخت سرلتی صنعتی‌زاده در ۷۱ سالگی در تهران درگذشت. تاریخ . بعد از گل اول استقلال، ماشین‌سازی سعی داشت گل خورده را جبران کند و تلاش کرد  تا به نیمه زمین آبی‌ها راه پیدا کند اما فرصت‌های این تیم نتوانست دروازه استقلال را تهدید کند.