'سونامی کرونا' پیش روی کارگران است/ نه آماری داریم؛ نه اقدام مثمرثمری انجام داده‌ایم

  • 📰 ilnanews
  • ⏱ Reading Time:
  • 60 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 27%
  • Publisher: 53%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

فعالان بازار کار درباره امکان ابتلا و مرگ کارگران بر اثر کرونا چه نظری دارند؟ 'سونامی کرونا' پیش روی کارگران است/ نه آماری داریم؛ نه اقدام مثمرثمری انجام داده‌ایم

به گزارش خبرنگار ایلنا، با گذشت ۹ ماه از بحران عالم­گیر کرونا در کشور، هنوز آمار دقیقی از میزان ابتلا و مرگ و میر کارگران، چه در محیط کار و چه خارج از آن، بر اثر این بیماری مهلک؛ منتشر نشده است. این در حالی‌ست که بخش‌های مختلف طبقه کارگر ایران، در معرض ابتلا و مرگ بر اثر این بیماری هستند. شواهد و اظهارت کارگران و نمایندگان آنها، نشان می‌دهد دولت و بخش خصوصی نیز تاکنون برنامه موثری برای جلوگیری از مرگ و میر و کاهش ابتلای کارگران به این بیماری مهلک ارائه نداده‌اند.

ابهام در خصوص آمار و ارقام تلفات و ابتلا کارگران، در حالی است که کارگران به دلیل فعالیت مداوم کاری، تورم شدید و نیز وضعیت معیشتی و شغلی بی‌ثبات، در معرض بیشترین خطر ابتلا به کرونا قرار دارند. به همه این دلایل، لازم است آمار و ارقام دقیق و قابل اتکایی برای بررسی وضعیت کارگران در دوره کرونا وجود داشته باشد. با این حال، کارگران و نمایندگان آنها طبق تجارب چندماه گذشته، مشاهدات و گمانه‌هایی را درباره کارگرانی که بیشترین ریسک ابتلا و مرگ و میر ناشی از کرونا را داشته‌اند، مطرح می‌کنند.

اصلانی نیز با تایید اظهارات فوق، در این خصوص می­‌گوید: «در اکثر کارگاه‌ها دستکش، ماسک و مواد ضدعفونی‌کننده از سوی کارفرمایان به کارگران تعلق نمی‌گیرد و این مسئله، یکی از عوامل تشدید بیماری کرونا در کل کشور و به خصوص در بین کارگران است.» اما در خصوص دلیل امتناع کارفرمایان از تامین تجهیزات لازم بهداشتی برای کارگران در مقابله با کرونا، کاظم فرج‌اللهی به عنوان کارشناس روابط کار می‌گوید: «این تخلف کارفرمایان دو دلیل عمده دارد. نخست اینکه غالب آنها فاقد دیدگاه درستی درباره لزوم توجه به بهداشت و مراقبت از جان کارگران در مقابل کرونا هستند. دوم اینکه کارفرمایان به هر شکلی به دنبال کاهش هزینه‌ها هستند تا بتوانند سود بیشتری به دست بیاورند؛ حتی به قیمت جان کارگران.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 10. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

هنوز موج اول کرونا در کشور مهار نشده است/ کرونا آزمون و خطایی مدیریت نمی‌شودعضو کمیته اپیدمیولوژی ستاد کرونای تهران با اشاره به دلایل وقوع پیک سوم کرونا در تهران و اکثر استان‌های کشور، با انتقاد از بکارگیری برخی واژه‌های نادرست درباره اپیدمی، عنوان کرد: این روزها بیشمار از سوی افراد و برخی مسوولان و متخصصان می‌شنویم که کشور وارد موج سوم کرونا شده در حالیکه این مساله اظهارنظر غلطی است؛ ما هنوز موج اول کرونا را پشت سر نگذاشته‌ایم که بخواهیم وارد امواج بعدی شویم و این نوساناتی که در آمار ابتلای بیماری دیده می‌شود پیک‌های مختلف اپیدمی است که بر اساس آن کشور ما الان وارد پیک سوم شده است.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

شیوع کرونا در میان کودکان و نوجوانان ایران؛ «نزدیک به ۳۰۰ جان‌باخته»مدیر درمانگاه اورژانس بیمارستان سینا می‌گوید شمار مبتلایان به بیماری «کووید ۱۹» در میان افراد زیر ۱۸ سال ایران «بیش از ۳۰ هزار» است. Justice ⚖ for China 🇨🇳
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

کرونا در ایران؛ ابتلای بیش از ۳۰ هزار فرد زیر ۱۸ سال به کووید-۱۹
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

آمار مبتلایان به کرونا در جهان از مرز 34 میلیون و 484 هزار نفر گذشت
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

شمار قربانیان کرونا در آمریکا به 212 هزار و 726 نفر رسید
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

شمار بهبودیافتگان کرونا در ترکیه به 282 هزار و 657 نفر رسیدطی 24 ساعت گذشته با بهبودی 1506 بیمار در ترکیه شمار بهبودیافتگان از کرونا به 282 هزار و 657 نفر رسید
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »