'سریع‌ترین شاسی‌بلند جهان' رونمایی شد - BBC News فارسی

26/05/1399 07:14:00 ب.ظ

جهان خودرو؛ 'سریع‌ترین شاسی‌بلند جهان' رونمایی شد

این هفته در جهان خودرو: معرفی سریع‌ترین شاسی‌بلند جهان توسط بنتلی، سوپرکار هیدروژنی که با هر بار سوخت‌گیری بیش از ۱۶۰۰ کیلومتر حرکت می‌کند، ایجاد زیرمجموعه‌ای تازه در شرکت هیوندای و قول تسلا برای ساخت یک ماشین ارزان. اولین مدل ایونیک با الهام از کانسپت ۴۵ هیوندای طراحی شده است هیوندای قصد دارد در آینده ماشین‌های الکتریکی خود را در زیرمجموعه‌ای جدید به نام "ایونیک" به بازار عرضه کند.

ایونیک در حال حاضر نام یکی از مدل‌های پرفروش کارخانه کره‌ای است که نمونه‌ای الکتریکی هم از آن تولید می‌شود.

هیوندای در چهار سال آینده سه مدل الکتریکی در این زیرمجموعه به بازار عرضه خواهد کرد. این ماشین‌ها همه ایونیک نام دارند و با یک عدد از یکدیگر متمایز خواهند شد. اولین مدل ایونیک ۵ است که بر اساس کانسپت ۴۵ هیوندای ساخته شده و سال آینده معرفی می‌شود. هیوندای سپس در سال ۲۰۲۲، یک مدل چهار در اسپرت به نام ایونیک ۶ را به بازار عرضه خواهد کرد. مدل سوم ایونیک ۷ نام دارد که یک شاسی‌بلند بزرگ است و هنوز اطلاعات زیادی درباره آن منتشر نشده است.

منبع تصویر، توضیح تصویر، استفاده از چراغ‌های پیکسلی نقطه اشتراک محصولات الکتریکی هیوندای است هیوندای می‌گوید برخلاف رسم کارخانه‌های آلمانی که مدل‌هایشان به هم شبیه است، ظاهر محصولاتش با یکدیگر فرق دارد. تنها نقطه مشترک این مدل‌ها، چراغ‌هایی است که از مجموعه‌ای از لامپ‌های کوچک مربع تشکیل شده است. headtopics.com

ادامه مطلب:
BBC NEWS فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

شمار مبتلایان به کرونا در جهان از 21 میلیون نفر گذشتشمار افراد مبتلا به ویروس کرونا در سراسر جهان به 21 میلیون و 357 هزار و 890 نفر افزایش یافت. - خبرگزاری آناتولی

مایک پمپئو: به همراه دیگر دموکراسی‌های جهان بر حمایت خود از دموکراسی در ونزوئلا تاکید می‌کنیممایک پمپئو: به همراه دیگر دموکراسی‌های جهان بر حمایت خود از دموکراسی در ونزوئلا تاکید می‌کنیم مایک پمپئو افزود: «این بیانیه مشترک نشان می‌دهد ما در عزم خود برای تقویت حمایت از دولت انتقالی در ونزوئلا و پایان دادن به دیکتاتوری مادورو، تنها نیستیم.»

آخرین آمار ویروس کرونا در جهان؛ جایگاه ایران کجاست؟جزیره ابوموسی در خلیج فارس تنها نقطه سبز و بدون ویروس کرونا در ایران بود که به نقطه زرد یعنی با خطر متوسط بیماری تبدیل شد.

سفیر اسرائيل در آمریکا می‌گوید پس از توافق عادی‌سازی روابط با امارات، توافق‌های دیگری با جهان عرب در راه استصدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است.

انتقاد اپوزیسیون بلاروس از تحریم‌های احتمالی اتحادیه اروپا | جهان | DW | 15.08.2020تحریم‌های احتمالی اتحادیه اروپا علیه بلاروس، با انتقاد تند اپوزیسیون این کشور روبرو شده است. به باور نمایندگان اپوزیسیون این تحریم‌ها راه برقراری گفت‌وگو میان آنان و رهبری بلاروس را دشوار می‌سازد.

کابوس کرونا، بحران هالیوود، و چالش‌های سینمای جهان؛ دست‌اندرکاران سینما چه آینده‌ای را می‌بینندکابوس کرونا، بحران هالیوود، و چالش‌های سینمای جهان؛ دست‌اندرکاران سینما چه آینده‌ای را می‌بینند این ویروس مرگبار باعث‌ تعطیلی سینماها شد، تمامی پروژه های هنری را لغو کرد، و هزاران نفر در بخش های گوناگون این صنعت و مشاغل مرتبط با آن بیکار شدند.