'در جستجوی فریده'، انتخابی ناشایست برای اسکار؟ | DW | 19.08.2019

28/05/1398 01:34:00 ب.ظ

'در جستجوی فریده' نماینده ایران در اسکار ۲۰۲۰ است. فیلمی مستند. 'کودتا' یا 'انتخابی غیرشفاف' صورت گرفته است؟ حرف و حدیث زیاد است، اما برخی منتقدان هم فیلم را پسندیده‌اند و آن را نه 'سیاه‌نمایی' و نه 'واپس‌گرا' می‌دانند.

'در جستجوی فریده' نماینده ایران در اسکار ۲۰۲۰ است. فیلمی مستند. 'کودتا' یا 'انتخابی غیرشفاف' صورت گرفته است؟ حرف و حدیث زیاد است، اما برخی منتقدان هم فیلم را پسندیده‌اند و آن را نه 'سیاه‌نمایی' و نه 'واپس‌گرا' می‌دانند. "در جستجوی فریده"، انتخابی ناشایست برای اسکار؟ "در جستجوی فریده" نماینده ایران در اسکار ۲۰۲۰ است.

فیلمی مستند."کودتا" یا"انتخابی غیرشفاف" صورت گرفته است؟ حرف و حدیث زیاد است، اما برخی منتقدان هم فیلم را پسندیده‌اند و آن را نه"سیاه‌نمایی" و نه"واپس‌گرا" می‌دانند.

سعید روستایی، کارگردان فیلم"متری شیش و نیم"، این انتخاب"زودهنگام" و اعلام خبر،"کمی پس از نیمه شب" را"کودتا" خوانده است. حامد بهداد در در صفحه اینستاگرام خود، خواستار"انتشار جزییات و شرح مذاکرات هیأت انتخاب نماینده ایران" برای اسکار شد و نوید محمدزاده با اشاره به نداشتن"موفقیت‌های بین‌المللی" فیلم، این انتخاب را زیر سوال برد، البته او بلافاصله از واکنش خود عذرخواهی و برای فیلم آرزوی موفقیت کرد.

این‌ها برخی از واکنش‌هاست به انتخاب نماینده ایران در اسکار ۲۰۲۰، یعنی مستند سینمایی"در جستجوی فریده".

ادامه مطلب:
DW فارسی »

تحولات ایران؛ سازمان ملل: سرکوب معترضان ایرانی می‌تواند مصداق جنایت علیه بشریت باشد

آخرین اخبار و گزارش‌ها از رویدادهای ایران در روز دوشنبه ۲۰مارس (۲۹ اسفند) را می‌توانید در این صفحه دنبال کنید. ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

«در جستجوی فریده»، نماینده ایران در اسکار«در_جستجوی_فریده» نماینده ایران در اسکار ٢٠٢٠ هیأت معرفی نماینده سینمای ایران به مراسم اسکار، در پی چند جلسه مستمر، فیلم مستند «در جستجوی فریده» به کارگردانی آزاده موسوی و کوروش عطایی را به عنوان نماینده سینمای ایران برای معرفی به اسکار انتخاب کردند

'در جستجوی فریده' نماینده سینمای ایران در اسکار ۲۰۲۰نماینده سینمای ایران برای شرکت در نودودومین دوره مراسم اسکار معرفی شد.

مستند 'در جستجوی فریده' نماینده ایران در اسکار شدبرای نخستین بار فیلم مستندی به نام 'در جستجوی فریده' به عنوان نماینده ایران در رقابت سینمایی اسکار انتخاب شد. - خبرگزاری آناتولی

فیلم «در جستجوی فریده» از طرف ایران برای شرکت در اسکار فرستاده شد؛ روایت دختری سرراهی که از هلند به ایران رفتفیلم «در جستجوی فریده» از طرف ایران برای شرکت در اسکار فرستاده شد؛ روایت دختری سرراهی که از هلند به ایران رفت بنیاد فارابی اعلام کرد که فیلم مستند «در جستجوی فریده» از میان ۱۰ فیلم برگزیده به عنوان نماینده ایران به اسکار سال ۲۰۲۰ فرستاده شد.

فساد در ایران| این‌بار یک نماینده مجلس از وجود «فساد کلان» در صنعت خودروسازی گفتپس از انتشار اخباری درباره بازداشت تعدادی از مدیران شرکت سایپا و ممنوع الخروجی مدیرعامل این شرکت این بار سخنگوی کمیسیون اصل ۹۰ مجلس از وجود «فساد کلان» در صنعت خودروسازی خبرداده است.\r\n خبرگزاری ایسنا

پیتر فوندا، ستاره فیلم «ایزی رایدر» در ۷۹ سالگی در لس‌آنجلس درگذشتخانواده آقای فوندا با انتشار بیانیه‌ای اعلام کردند که وی به دلیل ابتلاء به سرطان ریه دچار نارسایی تنفسی شده بود و در خانه خود در لس‌آنجلس درگذشت.