'در تعطیلات محرم سفر نروید' | DW | 26.08.2020

05/06/1399 08:40:00 ب.ظ

وضعیت ۱۳ استان ایران از جمله استان‌های حاشیه خزر به دلیل شیوع ویروس کرونا قرمزاست. با این حال سازمان راهداری و حمل و نقل کشور پیش‌بینی کرده که در تعطیلات پیش‌رو حدود دو میلیون وسیله نقلیه در جاده‌ها تردد خواهند کرد.

وضعیت ۱۳ استان ایران از جمله استان‌های حاشیه خزر به دلیل شیوع ویروس کرونا قرمزاست. با این حال سازمان راهداری و حمل و نقل کشور پیش‌بینی کرده که در تعطیلات پیش‌رو حدود دو میلیون وسیله نقلیه در جاده‌ها تردد خواهند کرد. علی‌ر‌غم شیوع گسترده ویروس کرونا در سراسر کشور ستاد ملی مقابله با کرونا هنوز دستوری برای اعمال محدودیت‌های بیشتر در تعطیلات پیش‌رو وضع نکرده است. روزهای شنبه و یکشنبه هشتم و نهم شهریور برابر با نهم و دهم ماه محرم تعطیل رسمی هستند.

پلیس راه می‌گوید از آخر هفته یعنی پنج‌شنبه و جمعه ششم و هفتم شهریور تردد در جاده‌های کشور به ویژه در مسیر استان‌های حاشیه خزر بیشتر خواهد شد.

پلیس راه مازندران، یکی استان‌های قرمز در پاندمی کرونا، از افزایش حجم ورودی به استان مازندران چهارشنبه پنجم شهریور خبر داد. سرهنگ علیرضا قدمی همزمان گفت: «متأسفانه پلیس راه نمی‌تواند به دلیل اینکه استان مازندران در وضعیت قرمز قرار دارد مسیرهای ورودی به این استان را ببندد و یا محدودیت و ممنوعیت به دلیل جلوگیری از شیوع کرونا ایجاد کند و باید حتماً دستور ستاد ملی مقابله با کرونا برای این کار صادر شود.»

رئیس پلیس راه مازندران در ادامه افزود که تنها در صورت ترافیک در محورهای ورودی استان، محدودیت‌هایی از جمله یک‌طرفه شدن موقت جاده‌ها اعمال خواه شد. پیش‌بینی‌ سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌های کشور نشان می‌دهد حدود دو میلیون وسیله نقلیه در تعطیلات چهار روزه پیش‌رو در جاده‌های ایران تردد خواهد کرد.

ادامه مطلب:
DW فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

درخواست ستاد کرونای تهران از شهروندان برای پرهیز از سفر غیرضرور در تعطیلات پیش روزالی: استان تهران کماکان در وضعیت قرمز قرار دارد شهروندان تهرانی برای پیشگیری از افزایش شیوع بیماری کرونا و حفظ سلامتی خود از سفر اجتناب کنند بسیاری از استان‌های کشور که در گذشته میزبان شهروندان تهرانی بودند هم اکنون در شرایط نامطلوب و قرمز به سر می‌برند

استاندار تهران: در تعطیلات پیش رو سفر نرویددر تعطیلات به سفر نرویم | استاندار تهران: به شهروندان تهرانی توصیه می کنم برای حفظ سلامتی خود و دیگر هموطنان در تعطیلات پیش رو از سفر به دیگر شهرها خودداری کنند

کرونا در ایران؛ سفر نروید اما همه چیز برای رفتن به سفر را مهیا کردیم!

سفر ۷۴ گردشگر خارجی در ۳ ماه اول سال/ احداث منطقه آزاد گردشگری در ایرانوزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گفت: ایران در سه ماه نخست امسال با وجود کرونا ۷۴ نفر ورودی گردشگر خارجی داشت. گردشگری نزدیک به صفر شد و ۱۲ هزار میلیارد تومان تا مردادماه ضرر وارد شد که برای جبران آن فقط ۱۷۵ میلیارد تومان به شرط حفظ مشاغل پرداخت شد. این وام جذاب نبود؛ سومین بسته حمایتی جبران خسارت کرونا در راه است.

جان دادن کودکان تشنه‌لب بلوچ در سکوت؛ مرثیه برای محرم

عزاداری پنجمین محرم در میدان امام حسین(ع)پنجمین شب محرم ۱۳۹۹ بعد از نماز مغرب و عشا در میدان امام حسین علیه السلام با سخنرانی حجت الاسلام دکتر ناصر رفیعی و مداحی حاج سعید حدادیان و کربلایی محمدحسین