سلاح, ممنوعیت حمل سلاح در آلمان, خیابان خطرناک لایپزیگ, خیابان آیزن‌بان لایپزیگ

سلاح, ممنوعیت حمل سلاح در آلمان

'خطرناک‌ترین خیابان آلمان' دوباره بحث‌برانگیز شد | DW | 27.03.2021

لغو ممنوعیت حمل اجسام خطرناک در یک خیابان شهر لایپزیگ بحث در باره این خیابان 'خطرناک' را دامن زده است. بیانیه شهرداری برای ممنوعیت حمل سلاح سرد، علاوه بر آلمانی، به فارسی و عربی هم منتشر شده است.

27/03/2021 07:26:00 ب.ظ

لغو ممنوعیت حمل اجسام خطرناک در یک خیابان شهر لایپزیگ بحث درباره این خیابان 'خطرناک' را دامن زده است. بیانیه شهرداری برای ممنوعیت حمل سلاح سرد، علاوه بر آلمانی، به فارسی و عربی هم منتشر شده است.

لغو ممنوعیت حمل اجسام خطرناک در یک خیابان شهر لایپزیگ بحث در باره این خیابان 'خطرناک' را دامن زده است. بیانیه شهرداری برای ممنوعیت حمل سلاح سرد، علاوه بر آلمانی، به فارسی و عربی هم منتشر شده است.

"خطرناک‌ترین خیابان آلمان" دوباره بحث‌برانگیز شدلغو ممنوعیت حمل اجسام خطرناک در یک خیابان شهر لایپزیگ بحث در باره این خیابان"خطرناک" را دامن زده است. بیانیه شهرداری برای ممنوعیت حمل سلاح سرد، علاوه بر آلمانی، به فارسی و عربی هم منتشر شده است.

نامه وزیر بهداشت به خامنه‌ای: نظام سلامت در حال فروپاشی است | DW | 01.08.2021 دبیر کل سازمان بهداشت جهانی: همه‌گیری کرونا زمانی پایان می‌یابد که جهان تصمیم بگیرد به آن پایان دهد آمریکا، بریتانیا و اسرائيل، ایران را مسئول حمله مرگبار به نفتکش مرسر استریت معرفی کردند

خیابان آیزن‌بان لایپزیگدر نوامبر ۲۰۱۸ دولت ایالتی زاکسن آلمان بخشنامه‌ای صادر کرد که بر مبنای آن حمل گونه‌های سلاح سرد و اجسام خطرناک، از جمله چاقوی ضامن‌دار، چوب بیس‌بال و اسپری فلفل در خیابان آیزن‌بان (Eisenbahnstrasse) شهر لایپزیگ ممنوع اعلام شد.این بخشنامه به گفته برخی مقامات محلی مکمل مصوبه‌ای از دولت ایالتی است که بر اساس آن حمل سلاح به‌شکلی که در قوانین فدرال آمده ممنوع است.

حتی حمل چاقوهای آشپزخانه در این خیابان که بر اساس گزارشی از یک شبکه تلویزیونی"" به‌شمار می‌رود ممنوع شده بود.این بند از بخشنامه اعتراض صاحب یک فروشگاه چاقوفروشی با سابقه در خیابان آیزن‌بان را برانگیخت و باعث شد که او در نهایت به دادگاه شکایت کند. headtopics.com

اکنون با حکم دادگاه عالی اداری ایالت زاکسن، بخشنامه دولت ایالتی غیرقانونی است و تنها حمل سلاح به شکلی که در قوانین فدرال آمده ممنوع است. به این ترتیب فروشنده چاقو می‌تواند با خیال راحت به کارش ادامه دهد.اهمیت مجلس ایالتیبه اعتقاد قاضی‌های دادگاه این گونه محدودیت‌ها تنها زمانی می‌توانند از جانب دولت ایالتی اعمال شوند که مجلس ایالتی آنها را تصویب کرده باشد.

برای این منظور، پلیس باید ثابت کند که حمل این گونه اجسام احتمال بروز خشونت در محله را افزایش داده و به نظم عمومی آسیب رسانده است.قاضی‌ها می‌گویند، اینکه در خیابان آیزن‌بان "جنایتهای وحشیانه"  بیشتر از سایر مناطق شهر رخ می‌دهد، یک واقعیت است، اما این استدلال برای اعمال چنین محدودیت‌هایی کافی نیست.

سیاستمداران وابسته به حزب محافظه‌کار دموکرات مسیحی برای توجیه این اقدام خود به آمار خلاف‌کاری‌ها در این محله رجوع می‌دهند.گفته می‌شود که به طور متوسط در این خیابان سالانه ۶۰۰ جرم، از جمله قتل و آسیب‌های جسمی، رخ می‌دهد.یکی از نمونه‌های قتل در سال ۲۰۱۶ اتفاق افتاد و باعث انتشار گزارش‌های پر سروصدایی شد. در این حادثه، یکی از اعضای

ادامه مطلب: DW فارسی »

پرسپولیسی‌ها جام قهرمانی لیگ برتر را بالای سر بردند- اخبار فوتبال ایران - اخبار ورزشی تسنیم | Tasnim

اخبار ایران و جهان را در خبرگزاری تسنیم بخوانید

نمادی از خون معترضان میانمار بر سنگفرش خیابانتاکنون حدود ۶۰۰ نفر در جریان اعتراضات دموکراسی‌خواهان در میانمار کشته شده‌اند.

جذب ۸۰۰ کودک کار و خیابان/ تداوم تخلف پیمانکاران شهرداری در بکارگیری کودکان برای زباله‌گردیمدیرکل بهزیستی استان تهران با اشاره به جذب ۸۰۰ کودک کار و خیابان در طرح ساماندهی کودکان کار و خیابان گفت: تاکنون فقط ۹ کودک دوباره برای کار به خیابان برگشته‌اند.

مجری پیشین طلوع‌نیوز و مسئول رسانه‌ای وزارت مالیه افغانستان در خیابان کشته شد - BBC News فارسینعمت روان، مسئول رسانه‌ای وزارت مالیه افغانستان و مجری سابق تلویزیون طلوع با شلیک افراد ناشناس کشته شد. عامل حمله تاکنون مشخص نشده اما دولت و نهادهای بین‌المللی گروه طالبان را مقصر موجی از ترورهای هدفمند در ماه‌های اخیر در افغانستان می‌خوانند. 😭😭 واقعا فاجعه است، بیچاره افغانستان، تمومی هم نداره

۸۵ درصد کودکان جذب شده از اتباع غیرایرانی هستند/ تنها ۴ کودک از حدود ۷۰۰ کودک جذب شده به خیابان بازگشته‌اندمدیرکل بهزیستی استان تهران در گفت‌وگو با ایلنا: ۸۵ درصد کودکان جذب شده از اتباع غیرایرانی هستند/ تنها ۴ کودک از حدود ۷۰۰ کودک جذب شده به خیابان بازگشته‌اند