'خطرناک‌ترین خیابان آلمان' دوباره بحث‌برانگیز شد | DW | 27.03.2021

27/03/2021 07:26:00 ب.ظ

لغو ممنوعیت حمل اجسام خطرناک در یک خیابان شهر لایپزیگ بحث در باره این خیابان 'خطرناک' را دامن زده است. بیانیه شهرداری برای ممنوعیت حمل سلاح سرد، علاوه بر آلمانی، به فارسی و عربی هم منتشر شده است.

سلاح, ممنوعیت حمل سلاح در آلمان

لغو ممنوعیت حمل اجسام خطرناک در یک خیابان شهر لایپزیگ بحث درباره این خیابان 'خطرناک' را دامن زده است. بیانیه شهرداری برای ممنوعیت حمل سلاح سرد، علاوه بر آلمانی، به فارسی و عربی هم منتشر شده است.

لغو ممنوعیت حمل اجسام خطرناک در یک خیابان شهر لایپزیگ بحث در باره این خیابان 'خطرناک' را دامن زده است. بیانیه شهرداری برای ممنوعیت حمل سلاح سرد، علاوه بر آلمانی، به فارسی و عربی هم منتشر شده است.

"خطرناک‌ترین خیابان آلمان" دوباره بحث‌برانگیز شدلغو ممنوعیت حمل اجسام خطرناک در یک خیابان شهر لایپزیگ بحث در باره این خیابان"خطرناک" را دامن زده است. بیانیه شهرداری برای ممنوعیت حمل سلاح سرد، علاوه بر آلمانی، به فارسی و عربی هم منتشر شده است.

خیابان آیزن‌بان لایپزیگدر نوامبر ۲۰۱۸ دولت ایالتی زاکسن آلمان بخشنامه‌ای صادر کرد که بر مبنای آن حمل گونه‌های سلاح سرد و اجسام خطرناک، از جمله چاقوی ضامن‌دار، چوب بیس‌بال و اسپری فلفل در خیابان آیزن‌بان (Eisenbahnstrasse) شهر لایپزیگ ممنوع اعلام شد.این بخشنامه به گفته برخی مقامات محلی مکمل مصوبه‌ای از دولت ایالتی است که بر اساس آن حمل سلاح به‌شکلی که در قوانین فدرال آمده ممنوع است.

ادامه مطلب:
DW فارسی »

اعتراف صریح بازداشت‌شدگان اغتشاشات گیلان به آشوب و آسیب‌رسانی به اموال عمومی + فیلم- اخبار گیلان - اخبار استانها تسنیم | Tasnim

اخبار ایران و جهان را در خبرگزاری تسنیم بخوانید ادامه مطلب >>

نمادی از خون معترضان میانمار بر سنگفرش خیابانتاکنون حدود ۶۰۰ نفر در جریان اعتراضات دموکراسی‌خواهان در میانمار کشته شده‌اند.

جذب ۸۰۰ کودک کار و خیابان/ تداوم تخلف پیمانکاران شهرداری در بکارگیری کودکان برای زباله‌گردیمدیرکل بهزیستی استان تهران با اشاره به جذب ۸۰۰ کودک کار و خیابان در طرح ساماندهی کودکان کار و خیابان گفت: تاکنون فقط ۹ کودک دوباره برای کار به خیابان برگشته‌اند.

مجری پیشین طلوع‌نیوز و مسئول رسانه‌ای وزارت مالیه افغانستان در خیابان کشته شد - BBC News فارسینعمت روان، مسئول رسانه‌ای وزارت مالیه افغانستان و مجری سابق تلویزیون طلوع با شلیک افراد ناشناس کشته شد. عامل حمله تاکنون مشخص نشده اما دولت و نهادهای بین‌المللی گروه طالبان را مقصر موجی از ترورهای هدفمند در ماه‌های اخیر در افغانستان می‌خوانند. 😭😭 واقعا فاجعه است، بیچاره افغانستان، تمومی هم نداره

۸۵ درصد کودکان جذب شده از اتباع غیرایرانی هستند/ تنها ۴ کودک از حدود ۷۰۰ کودک جذب شده به خیابان بازگشته‌اندمدیرکل بهزیستی استان تهران در گفت‌وگو با ایلنا: ۸۵ درصد کودکان جذب شده از اتباع غیرایرانی هستند/ تنها ۴ کودک از حدود ۷۰۰ کودک جذب شده به خیابان بازگشته‌اند

آلمان "خطرناک‌ترین خیابان آلمان" دوباره بحث‌برانگیز شد لغو ممنوعیت حمل اجسام خطرناک در یک خیابان شهر لایپزیگ بحث در باره این خیابان"خطرناک" را دامن زده است..«امین شاهرخی» مدیرکل بهزیستی استان تهران در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا با اشاره به اجرای طرح ساماندهی کودکان کار و خیابان گفت: تاکنون ۸۰۰ کودک کار در این طرح جذب شده‌اند و علیرغم اینکه پیک چهارم بیماری کرونا است، اما این طرح به روال خود ادامه دارد.توضیح تصویر، خودرو حامل نعمت روان در قندهار هدف حمله قرار گرفت روز گذشته گروه طالبان با انتشار پیامی خبرنگاران و کارکنان رسانه‌ای در افغانستان را متهم کرد که به "ابزار پروپاگاندای دولت" تبدیل شده‌اند.

بیانیه شهرداری برای ممنوعیت حمل سلاح سرد، علاوه بر آلمانی، به فارسی و عربی هم منتشر شده است. خیابان آیزن‌بان لایپزیگ در نوامبر ۲۰۱۸ دولت ایالتی زاکسن آلمان بخشنامه‌ای صادر کرد که بر مبنای آن حمل گونه‌های سلاح سرد و اجسام خطرناک، از جمله چاقوی ضامن‌دار، چوب بیس‌بال و اسپری فلفل در خیابان آیزن‌بان (Eisenbahnstrasse) شهر لایپزیگ ممنوع اعلام شد. این بخشنامه به گفته برخی مقامات محلی مکمل مصوبه‌ای از دولت ایالتی است که بر اساس آن حمل سلاح به‌شکلی که در قوانین فدرال آمده ممنوع است. درخواست ما از شهروندان این است که چنانچه کودکان کار را در خیابان مشاهده کردند به اورژانس ۱۲۳ اطلاع دهند تا برای جذب این کودکان اقدام شود. حتی حمل چاقوهای آشپزخانه در این خیابان که بر اساس گزارشی از یک شبکه تلویزیونی " "  به‌شمار می‌رود ممنوع شده بود. این بند از بخشنامه اعتراض صاحب یک فروشگاه چاقوفروشی با سابقه در خیابان آیزن‌بان را برانگیخت و باعث شد که او در نهایت به دادگاه شکایت کند. سوء‌ استفاده از آزادی بیان است‌.

اکنون با حکم دادگاه عالی اداری ایالت زاکسن، بخشنامه دولت ایالتی غیرقانونی است و تنها حمل سلاح به شکلی که در قوانین فدرال آمده ممنوع است. شاهرخی همچنین با بیان اینکه روند ساماندهی خانواده‌ها برای تمامی این کودکان در حال انجام است، گفت: حدود ۸۵ درصد از کودکانی که تاکنون جذب شده‌اند از اتباع دیگر کشورها هستند. به این ترتیب فروشنده چاقو می‌تواند با خیال راحت به کارش ادامه دهد. اهمیت مجلس ایالتی به اعتقاد قاضی‌های دادگاه این گونه محدودیت‌ها تنها زمانی می‌توانند از جانب دولت ایالتی اعمال شوند که مجلس ایالتی آنها را تصویب کرده باشد. برای این منظور، پلیس باید ثابت کند که حمل این گونه اجسام احتمال بروز خشونت در محله را افزایش داده و به نظم عمومی آسیب رسانده است. اگر این کودک از اتباع دیگر کشورها باشد رد مرز می‌شود، اما اگر از اتباع کشور خودمان باشد براساس آیین نامه دادگاه مدنی به آن رسیدگی می‌شود و پدر و مادر این کودک متخلف و مجرم محسوب می‌شوند. قاضی‌ها می‌گویند، اینکه در خیابان آیزن‌بان " جنایتهای وحشیانه "   بیشتر از سایر مناطق شهر رخ می‌دهد، یک واقعیت است، اما این استدلال برای اعمال چنین محدودیت‌هایی کافی نیست." شمار زیادی از فعالان و کاربران شبکه‌های اجتماعی افغانستان به قتل نعمت روان واکنش نشان داده‌اند.

سیاستمداران وابسته به حزب محافظه‌کار دموکرات مسیحی برای توجیه این اقدام خود به آمار خلاف‌کاری‌ها در این محله رجوع می‌دهند. گفته می‌شود که به طور متوسط در این خیابان سالانه ۶۰۰ جرم، از جمله قتل و آسیب‌های جسمی، رخ می‌دهد. مدیرکل بهزیستی استان تهران در پاسخ به این سوال که چه تعداد از این کودکان شهرستانی بوده و توسط خانواده برای کار به تهران فرستاده می شوند، تصریح کرد: از شهرستان‌های اطراف شاید چنین کودکانی باشند که برای کار به تهران بیایند، اما از شهرستان‌های غیر از استان تهران کودکانی هستند که چندسالی است به تهران آمده‌اند و اینگونه نیست که اخیرا برای کار به تهران فرستاده شوند. یکی از نمونه‌های قتل در سال ۲۰۱۶ اتفاق افتاد و باعث انتشار گزارش‌های پر سروصدایی شد. در این حادثه، یکی از اعضای " .