'خانه شکنجه' در نیجریه؛ مدرسه کادونا مثل 'آتش جهنم' بود

08/07/1398 07:32 ق.ظ

یکی از افرادی که پس از حمله پلیس به'خانه شکنجه' در نیجریه نجات یافت، وضعیتش را مانند 'زندگی در آتش جهنم' توصیف کرد. نزدیک به ۵۰۰ مرد و پسر از خانه‌ای در کادونا نجات پیدا کردند، خانه‌ای که از آن به عنوان مدرسه اسلامی و مرکز اصلاح و تربیت استفاده می‌شد.

یکی از افرادی که پس از حمله پلیس به'خانه شکنجه' در نیجریه نجات یافت، وضعیتش را مانند 'زندگی در آتش جهنم' توصیف کرد. نزدیک به ۵۰۰ مرد و پسر از خانه‌ای در کادونا نجات پیدا کردند، خانه‌ای که از آن به عنوان مدرسه اسلامی و مرکز اصلاح و تربیت استفاده می‌شد. او می‌گوید، بسیاری از خانواده‌ها در این منطقه عمدتا مسلمان‌نشین توانایی مالی فرستادن بچه‌هایشان به مدرسه را ندارند و این موسسات معمولا فرزندان خانواده‌های فقیر را هدف می‌گیرند.

Image captionدر ورودی این مرکز نام مرکز آموزش اسلامی احمد بن حنبل به چشم می‌خورد اما از آن برای اصلاح جوانانی که مشکل رفتاری داشتند هم استفاده می‌شد.

یاکوبو سابو، سخنگوی پلیس کادونا به خبرگزاری رویترز گفته غیر ممکن است"رفتار غیرانسانی" که آن‌ها در این مکان کشف کردند، نسبتی با اسلام داشته باشد. این مکان به عنوان یک مرکز اسلامی یا بازپروری ثبت نشده بود، هرچند که از والدین بچه‌ها پول می‌گرفت.

هفت نفر از جمله شماری از کارکنان این مرکز دستگیر شده‌اند. دولت می‌گوید در مورد سایر موسسات آموزشی نیز تحقیق خواهد کرد. گزارش‌های متعددی در مورد آزار و اذیت دانش‌آموزان در مدارس آموزش قرآن در شمال نیجریه منتشر شده است؛ موسسه‌هایی که در برخی از آن‌ها دانش‌آموزان مجبور شده‌اند روزها در خیابان گدایی کنند.عیسی ابراهیم می‌گوید که از سقف سلولش آویزان شده بود headtopics.com

آقای ابراهیم گفته که خانواده‌اش دو هفته پیش او را ظاهرا برای"اصلاح رفتارش" به این مدرسه فرستاده‌اند. او می‌گوید یک روز قبل از حمله پلیس تلاش کرده بود تا از این مدرسه فرار کند.

ادامه مطلب:
bbcpersian »

دادستان کل کشور: حضور زنان بی‌حجاب در خيابان‌ها به ویژه در قم از تحرکات دشمن استدادستان کل کشور، در مراسم معارفه دادستان جدید قم، گفت: «حضور زنان بی‌حجاب در خيابان، فيلم گرفتن و انتشار در فضای مجازی به ویژه در قم از تحرکات دشمن است.» بعد از انتشار خبر نارضایی خامنه‌ای از وضعیت قم، تاکنون فرمانده انتظامی و دادستان قم تغییر کرده‌اند.

تشدید تدابیر امنیتی در کشمیر پس از سخنرانی «عمران خان» در سازمان مللعمران خان: وقتی ما هیچ گزینه دیگری نداشته باشیم، جنگ خواهیم کرد و وقتی که یک قدرت هسته‌ای تصمیم بگیرد تا آخر بجنگد، تبعاتش بسیار فراتر از منطقه خواهد رفت و همه جهان را متاثر می‌کند.

انفجار در نزدیکی یکی از مراکز رای‌دهی در قندهار افغانستاندر نتیجه یک انفجار در نزدیکی یکی از مراکز رای دهی در ولایت قندهار افغانستان شنبه 28 سپتامبر 2019، سه

پیاده‌روی در اعتراض به بوی نامطبوع در محله کوجووار

«سرقت ۴۰۰ میلیون تومان و ۲۰۰ هزار دلار از خانه یک نماینده مجلس»

مبلغ ربوده شده از خانه نماینده مجلس ۲۵۰ هزار یورو بوده، نه ۲۰۰ هزار دلار

اسحاق خالق از بی‌بی‌سی که به این مدرسه در شمال نیجریه رفته است، می‌گوید این نگرانی وجود دارد که موسسه‌های دیگر هم عملکرد مشابهی داشته باشند.

او می‌گوید، بسیاری از خانواده‌ها در این منطقه عمدتا مسلمان‌نشین توانایی مالی فرستادن بچه‌هایشان به مدرسه را ندارند و این موسسات معمولا فرزندان خانواده‌های فقیر را هدف می‌گیرند.Image captionدر ورودی این مرکز نام مرکز آموزش اسلامی احمد بن حنبل به چشم می‌خورد اما از آن برای اصلاح جوانانی که مشکل رفتاری داشتند هم استفاده می‌شد.

یاکوبو سابو، سخنگوی پلیس کادونا به خبرگزاری رویترز گفته غیر ممکن است"رفتار غیرانسانی" که آن‌ها در این مکان کشف کردند، نسبتی با اسلام داشته باشد. این مکان به عنوان یک مرکز اسلامی یا بازپروری ثبت نشده بود، هرچند که از والدین بچه‌ها پول می‌گرفت.

هفت نفر از جمله شماری از کارکنان این مرکز دستگیر شده‌اند. دولت می‌گوید در مورد سایر موسسات آموزشی نیز تحقیق خواهد کرد.

گزارش‌های متعددی در مورد آزار و اذیت دانش‌آموزان در مدارس آموزش قرآن در شمال نیجریه منتشر شده است؛ موسسه‌هایی که در برخی از آن‌ها دانش‌آموزان مجبور شده‌اند روزها در خیابان گدایی کنند.عیسی ابراهیم می‌گوید که از سقف سلولش آویزان شده بود

آقای ابراهیم گفته که خانواده‌اش دو هفته پیش او را ظاهرا برای"اصلاح رفتارش" به این مدرسه فرستاده‌اند. او می‌گوید یک روز قبل از حمله پلیس تلاش کرده بود تا از این مدرسه فرار کند.

او می‌گوید که به یک ژنراتور قدیمی زنجیر شده و هدف شکنجه‌ای موسوم به"تارکیلا" قرار گرفته است؛ در حالی که دست و پایش بسته بود از سقف آویزان شده بود.

او گفت:"زخم‌های زیادی برداشتم و تقریبا تمام بدنم زخمی است. حتی وقتی که خواب بودید هم آن‌ها از یک ترکه برای بیدار کردن شما استفاده می‌کردند."

او می‌گوید که به او گشنگی داده می‌شد و به عنوان غذا فقط برنج دریافت می‌کرد:"افرادی که آن‌جا بودند تمام انرژی ما را می‌گرفتند."Image captionدر میان نجات‌یافتگان بچه‌هایی بودند که فقط ۵ سال داشتند. به نظر می‌رسد که این مدرسه سال‌ها مشغول کار بوده و آن‌طور که گفته شده غیر از دو نفر از بورکینافاسو، بقیه قربانیان اهل شمال نیجریه بوده‌اند.

خانواده‌های قربانیان در کمپی در کادونا به بچه‌هایشان ملحق شدند و برخی از آن‌ها گفته‌اند که اجازه دیدار با فرزندانشان را نداشته‌اند.

یکی از والدین به نام ابراهیم که دوباره کنار فرزندش قرار گرفته بود، گفت:"اگر می‌دانستیم چنین اتفاقاتی در مدرسه می‌افتد، بچه‌هایمان را به آن‌جا نمی‌فرستادیم. ما آن‌ها را فرستادیم تا برای خودشان کسی شوند اما با آن‌ها بدرفتاری شد."

مسئولان حکومتی کادونا می‌گویند که به زودی از تمام مدارس قرآنی این استان بازدید می‌کنند.