کرونا در ایران, خامنه‌ای

کرونا در ایران, خامنه‌ای

'خامنه‌ای مسئول تبدیل کرونا به فاجعه‌ای ملی است' | DW | 29.03.2020

ده‌ها استاد دانشگاه و کنشگر سیاسی و مدنی، با انتشار یک بیانیه، مسئولیت شیوع تصاعدی کرونا در ایران را متوجه خامنه‌ای و نگاه توطئه محور او کرده‌ و روحانی را دنباله رو و گوش به فرمان او در پنهان‌کاری خوانده‌اند.

29/03/2020 06:56:00 ب.ظ

صد نفر از اساتید دانشگاه و فعالان سیاسی با اشاره به مرگ یک ایرانی در هر ۱۰ دقیقه بر اثر ویروس کرونا، پنهان‌کاری‌های اولیه جمهوری را عامل شیوع تصاعدی این بیماری و از دست رفتن جان شهروندان دانسته و نگاه توطئه محور آیت‌الله خامنه‌ای را به چالش کشیده‌اند.

ده‌ها استاد دانشگاه و کنشگر سیاسی و مدنی، با انتشار یک بیانیه، مسئولیت شیوع تصاعدی کرونا در ایران را متوجه خامنه‌ای و نگاه توطئه محور او کرده‌ و روحانی را دنباله رو و گوش به فرمان او در پنهان‌کاری خوانده‌اند.

در این بیانیه آمده که جان و حیات تک تک شهروندان ایران، گروگان رهبر نظام، مشاورانش و نیروهای نظامی – امنیتی شده است: «...شاهد هستیم بالاترین و قدرتمندترین فرد حکومت که همه تصمیم‌های مهم از سوی او اتخاذ می‌گردد، با نگاه توطئه محور و برای توجیه تصمیم نابخردانه رد کردن بعضی کمک های جهانی از نظریه مضحک ترور بیولوژیک دفاع می کند. در بحبوحه این بحران که رهبر نظام اجنّه را هم برای پیوستن به دشمنان همیشگی اش به میدان می کشد، کمک پزشکان بدون مرز پس زده می‌‌‌‌شود. و در شرایطی که مراسم تشییع برای همه شهروندان ممنوع اعلام شده، نظامیان تحت امر رهبر وسط شهر برای مرگ کرونایی سردارسپاه مراسم تشییع راه می اندازند و این عمل را با توهین به شعورشهروندان، با فریبکاری تمام، خودجوش می‌نامند.»

مرکل: مرگ جرج فلوید دهشتناک بود | DW | 04.06.2020 مادر مایکل وایت: با آزادی پسرم از ایران، کابوس تمام شد 'اکثر آمریکایی‌ها موافق اعتراضات و مخالف واکنش ترامپ‌اند' | DW | 04.06.2020

دویچه وله فارسی را در اینستاگرام دنبال کنیدرهبر جمهوری اسلامی در تازه‌ترین سخنرانی‌ تلویزیونی‌اش که جایگزین سخنرانی نوروزی او بود، ویروس کرونا را ساخته آمریکا با نیت ضربه زدن به ایرانی‌ها دانست. او با رد کمک‌های خارجی عنوان کرد: «... ممکن است آمریکا در قالب کمک دارویی محصولاتی به ایران بفرستد که ویروس را ماندگار کند.»

امضاکنندگان بیانیه می‌نویسند"دولت گوش به فرمان" نیز دنباله‌رو همین سیاست شده و با وجود هشدارهای مسئولان بهداشتی و پزشکی اقدام‌های ضروری را انجام نمی‌د‌هد: «...در این میان مردم ایران و کادر درمانی فداکار کشور است که هزینه این نوع بلاهت‌‌ها و ناتوانی‌ها را می‌پردازند. در رابطه با گروه های کم درآمد نیز فعلا جز وعده چیزی به آنان تحویل داده نمی‌شود... در همه جای جهان سیاست‌مداران گوش به سخنان و رهنمودهای متخصصان داده اند. در ایران اما این کارشناسان هستند که باید گوش به فرامین و رهنمودهای مقامات سیاسی و نظامی بدهند.»

وزارت بهداشت ایران تازه‌ترین آمار قربانیان ویروس کرونا تا یکشنبه دهم فروردین را ۲۶۴۰ نفر عنوان کرده و این در حالی است که تجمیع آمار مرگ و میر در استان‌ها و اطلاعات رسانه‌های مستقل و شاهدان عینی، رقمی دستکم دو برابر این میزان را نشان می‌دهد.  

بیانیه با اشاره به سه اولویت جلوگیری از گسترش شتابان ویروس، حل مسئله کمبود منابع مالی و تجهیزات و حمایت مالی از قشرهای آسیب پذیر، این پرسش را پیش می‌کشد که آیا منابع صندوق ذخیره ارزی که به همه مردم ایران تعلق دارد، باید صرف سپاه قدس شود یا حفظ سلامتی مردم.

نویسندگان بیانیه می‌پرسند: «آیا حکومتی که کوچکترین اعتراض مردمی را سرکوب می‌کند نمی‌تواند تردد درون شهری و بین شهری را کنترل و به حداقل ممکن برساند؟ آیا سرمایه‌های موسسات و نهادهایی چون آستان قدس، بنیاد مستضعفان و ستاد اجرایی امام تنها باید صرف راهپیمای اربعین و بیت ولی فقیه شوند؟»

جلوگیری از کمک‌های بین‌المللی به مردم ایران، مانع تراشی در آزادی زندانیان سیاسی یا بازداشت روزنامه‌نگاران و فعالان فضای مجازی، خرافه پروری در صدا و سیما به جای آگاه سازی، از جمله نکات مطرح در این نوشته است.نویسندگان بیانیه گفته‌اند که شخص رهبر و دیگر مقامات بالای حکومت در بهترین شرایط قرنطینه به سر می‌برند و پرسیده‌اند: «... چرا در ماجرای افزایش قیمت بنزین که می خواست مشکلات بودجه‌ای را بر مردم تحمیل کند، شخص رهبر بلافاصله به صحنه آمد و دهان همه منتقدان از جمله بعضی مراجع تقلید سنتی دولتی را بست اما در مورد بحرانی که جان مردمان را نشانه گرفته است رهبر نظام در مقابل خرافه پرستان و ارتجاع سنتی که هفته‌ها زمان طلایی برای تعطیلی تجمعات و قرنطینه قم را گرفتند، فرصت طلبانه سکوت کرده است؟»

اعضای کنگره آمریکا از پرزیدنت ترامپ بابت آزادی مایکل وایت از زندان ایران تقدیر کردند آتش‌سوزی یک خودرو در یزد؛ سه افغان کشته شدند دلیل ظاهر شدن حساب توئیتری ترامپ با جستجوی واژه نژادپرست در توئیتر چیست؟

به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندیدامضاکنندگان از شهروندان خواسته‌اند که در غیاب یک حکومت مسئول، کارآمد و راستگو، کارشناسان و کارکنان بخش پزشکی و بهداشت را مرجع شکل دادن به رفتارهای روزمره خود تلقی کنند و هشدارهای ایمنی و کاهش حداکثری تردد خارج از خانه را مد نظر قرار دهند. از مردم دعوت شده که تا سر حد امکان با هم‌وطنان کم درآمدی که از قرنطینه‌ها، تعطیلی کسب و کار و کاهش شدید رفت و آمد لطمه دیده‌اند، همیاری داشته باشند. 

امیر ممبینی، کاظم علمداری، فرج سرکوهی، عبدالعلی بازرگان، فرزانه بذرپور، مریم سطوت، ناهید قاجار، رضا علیجانی، منصوره شجاعی، اسفندیار طبری و احمد علوی از جمله امضاکنندگان این بیانیه هستند.  ادامه مطلب: DW فارسی »

حتما تو امریکا هم ترامپ مقصره شما برید Armin Laschet رو جمعش کنید ... طرف زیپ شلوارش باز مونده باشه خیلی بهتر از اینه که دماغش از ماسک بیرون باشه ... اون هم توی بیمارستان ... اونهم توی این وضعیت ... اون یکی وزیرتون هم که رفت جلو قطار پرواز کرد ... به کار خودتون برسید. OstadVahid miladplus اين بزرگان قصد كرده اند در شرايطي كه ترامپ براي پنهانكاري و تحليل هاي مسخره زير فشار مردم خود هست؛ شريكي براي پوشش ناتواني او بيافرينند تا خبرهاي مربوط به ناتواني دولت فدرال امريكا تحت تاثير قرار گيرد.

مرگ و میر کرونایی آمار برای بازی سیاسی نیست. انسانها هستند که جان میدهند و بازماندگان را با داغ جگر تنها میگذارند. احمق ها و خائنین هستند که از این شرایط دنبال تسویه حسابهای سیاسی میروند . اگر فرهیخته ای اگر استادی اگر دلسوز مردمی *فقط در خانه بمان و دیگر هیچ*. کلاً ادبیاتت مناسب یک خبرگزاری دولتی نیست. محتوا بماند.

اگه حرف شما رو قبول کنیم که ناکارامدی دولتها در تعداد مرگ و میر موثره اینطوری ایران با وجود تحریم خیلی نسبت به امریکا و ایتالیا و ... عمل کرده پروپاگاندا مزدور KhamaneiVirus 200 نفر اساتید هم گفتن شما داری گوه میخوری باعث مرگ ایتالیایی ها امریکایی ها و فرانسه واسپانیا کیست؟؟؟؟؟ جمهوری اسلامی ایدئولژیک همینه دیگه

تحریم های اقتصادی آمریکا باعث مرگ ایرانیان شده دیگر زمان القاب بزرگ برای آدما گذشته ، انسان بودن خیلی ارزشمنده. بعد اون وقت توآمریکا که به گفته ی بسیاری از کارشناسان که منشا کروناست کی مسئول مرگ مردمه یک جنبش توتالیتر،قدرت رادرکشورخویش به همان صورتی دردست می گیردکه یک فاتح بیگانه کشوری رااشغال می کند. او نه به خاطر منافع کشور خودبلکه برای منافع چیزی یا کسی دیگر،بر کشور حکومت می کند. اودرکشورخویش،بی رحمی اش راکاراتراز آنچه که بیدادگران درکشورهای بیگانه اعمال می کنند،اجرامی کند!

توتالیتر مانند یک فاتح بیگانه است که مشخص نیست از کجا آمده است و‌غارت او‌به سود هیچ‌کس نیست. توزیع غنایم برحسب تقویت اقتصادکشور محاسبه نمی شودبلکه تنهابه عنوان یک‌مانورتاکتیکی موقت به کارگرفته می شود. رژیم‌های توتالیتر،ازنظراقتصادی همان خاصیتی رادارندکه یک‌دسته ملخ برای یک مزرعه! مثل بی بی سی لابد تو هم شاهدان عینی داری!!!

یک جنبش توتالیتر، قدرت را در کشورخویش به همان صورتی در دست می گیرد که یک فاتح بیگانه کشوری را اشغال می کند. او نه به خاطر منافع کشور خود بلکه برای منافع چیزی یا کسی دیگر، بر کشور حکومت می کند. در المان ، مرکل و در امریکا ، ترامپ و در انگلیس بوریس جانسون و.........مسئول هستند؟ و یا فقط خامنه ای مسئوله میخواهید دشمنی هم بکنید با کمی چاشنی عقل بهتر نیست؟

عجیبه واقعا در یکی از کشورهای اروپایی تقریبا هر ۲ دقیقه یک نفر میمره اینا با اون کاری ندارن دنبال قاتل بروسلی تو ایران میگردند یا اونا جونشون بی ارزشتر از ایرانیا هست بالاخره این وروس تو تمام دنیا داره جون آدمها رو میگیره و دعا کنیم انشاالله این ویروس منحوص شرش از دنیا کنده بشه سند و منبع خبرتون؟ ایشان خودشان را در قامت پیشوای مسلمین جهان میدانند و اعتنایی به سخن کسی ندارند به عبارت بهتر گوش شنوایی نداشته و نخواهد داشت

جنایتی که رژیم کثیف اسلامی در مورد ایرانیان مرتکب شده یک روزی توی کتابهای تاریخ ایران ثبت می‌شود کیا بودن این اساتید؟؟ تحصیلات فهم و شعور نمیاره به عنوان یک دانشجو میگم خیلی از این به اصطلاح اساتید ما خیلی هم استاد نیستن اداشو درمیارن... هجمه به رهبری که همیشه بوده و هست اما ترامپ تروریست رو دریابید.. از چین کمک خواسته و ناچار شده عذرخواهی هم بکنه!! آلمان حواسش باشه

سندی هست انتشار بدهید . حکومت جاهلیت شئونیزم فارسی اشرار فرقه فارسیسم اشغالگر ایران،از وظایفش سر باز زده و فرو پاشیده و پایان یافته است در صحنه ی حکومت بودن جاهلان فرقه فارسیسم نشانه ی حکومت داشتن کشور نیست.ارتش کشور باید با خردمندان اتحاد ملتهای ایرانیان اعلام همبستگی و حکومت موقت ایرانیان تشگیل شود

کرونا در ۲۴ ساعت گذشته: مرگ ۷۵۶ نفر در ایتالیا و ۲۹۲ نفر در فرانسه\u0637\u0628\u0642 \u0622\u0645\u0627\u0631 \u0631\u0633\u0645\u06cc \u062f\u0631 \u0647\u0645\u06cc\u0646 \u0645\u062f\u062a \u06f1\u06f2\u06f3 \u0646\u0641\u0631 \u0628\u0647 \u0642\u0631\u0628\u0627\u0646\u06cc\u0627\u0646 \u0648\u06cc\u0631\u0648\u0633 \u06a9\u0631\u0648\u0646\u0627 \u062f\u0631 \u0627\u06cc\u0631\u0627\u0646 \u0627\u0641\u0632\u0648\u062f\u0647 \u0634\u062f\u0647 \u0627\u0633\u062a\n ویروس ووووهاااان ن ن،،، با کیت خراب،،، ماسک خراب،،، باید باسخگو باشه،،، حزب اشغالگر کمونیست خداوند همه مبتلایان به کرونا را شفای عاجل نصیبشان گرداند

کرونا در افغانستان؛ 'بیست هزار تخت برای بیماران کرونا آماده می‌شود'وزارت صحت/بهداشت افغانستان می‌گوید بیست هزار تخت برای بیماران کرونا آماده می‌کند. شمار مبتلایان شناسایی شده ویروس کرونا در کشور به ۱۱۷ نفر رسیده است. امروز در دومین روز اعمال محدودیت‌ها در کابل پلیس برخی خیابانها را بسته است.

روحانی در انتظار موافقت خامنه‌ای با برداشت یک میلیارد دلار برای مقابله با کروناحسن روحانی در انتظار است تا رهبر جمهوری اسلامی ایران به نامه‌اش برای برداشت یک میلیارد دلار از صندوق

سناریویی که در آن 7میلیارد نفر به کرونا مبتلا شده و 40میلیون نفر می‌میرندهمزمان با افزایش سریع شمار مبتلایان و قربانیان ویروس کرونا در سرتاسر جهان، برخی دانشمندان و مراکز

حمله اوربان به منتقدان «دیکتاتوری در مجارستان» با دستاویز کروناپاسخ اوربان به انتقادها از«دیکتاتوری در مجارستان» در سایه کرونا: به غرغروها گفتم وقت بحث حقوقی ندارم

کرونا شورشی دیگر در زندانهای ایران به راه انداخت؛ فرار 80 زندانیکنش گران در فضای مجازی، کلیپی را به اشتراک گذاشتند که صحنه فرار زندانیان شهر سقز در استان کردستان در لطفا نامه ۵۶ تن به جاوید رحمان را انتشار بدهید دومین نامه ۵۶ نفر از خانواده‌های زندانیان سیاسی، کنشگران سیاسی- مدنی داخل و خارج و خانواده جانباختگان به جاوید رحمان گزارشگر شورای حقوق بشر در ارتباط با آزادی زندانیان سیاسی نامه و اسامی امضاها در لینک زیر در سایت کیهان لندن موجود است iranyaran1398