'جنگجویان طالبان یک پلیس زن را در قندوز کشتند' - BBC News فارسی

  • 📰 bbcpersian
  • ⏱ Reading Time:
  • 34 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 17%
  • Publisher: 51%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

'جنگجویان طالبان یک پلیس زن را در قندوز کشتند'

مقام‌های امنیتی ولایت قندوز می‌گویند که جنگجویان طالبان یک پلیس زن را در ساحه "شوره خاک" این ولایت به قتل رساندند.

هجرت الله اکبری، سخنگوی پلیس قندوز امروز به بی‌بی‌سی گفت که شب گذشته این سرباز در ساحه شوره خاک دورتر از شهر قندوز توسط طالبان کشته شده است.آقای اکبری می‌گوید این پلیس زن، صالحه نام داشته، حدود ۴۵ ساله و متاهل بود و پنج کودک داشت.حدود یک ماه پیش در ولایت غزنی نیز طالبان دو کارمند؛ یک دختر و یک پسر از بخش مبارزه با مواد مخدر وزارت داخله/کشور را کشته بودند. خانواده فاطمه رجبی گفته بودند که طالبان او را شکنجه و تیرباران کرده بودند.

پیش از آن نیز طالبان به قتل پلیس‌های زن در ولایات دیگر از جمله قندهار متهم شده بودند. رویدادهایی که طالبان مستقیما آن را به عهده نگرفتند. کارمندان دولتی به خصوص نیروهای امنیتی همیشه از اهداف حملات طالبان بوده‌اند.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 15. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

بازتاب بین‌المللی دستگیری مهدی رجبیان، آهنگساز ایرانی،‌ به اتهام همکاری با هنرمندان زنبازتاب بین‌المللی دستگیری مهدی رجبیان، آهنگساز ایرانی،‌ به اتهام همکاری با هنرمندان زن این هنرمند ۳۰ ساله پس از چند ساعت بازداشت با سپردن وثیقه آزاد شد و در انتظار تعیین تاریخ محاکمه و حضور دادگاه است.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

حمایت دونالد ترامپ از پلیس در سفر به شهر بحران‌زده کنوشادونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا روز سه‌شنبه ۱ سپتامبر (۲ شهریور) از شهر بحران‌زده کنوشا در ایالت ویسکانسین این کشور دیدن کرد.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

ترامپ در آستانه سفر به کنوشا: پلیس آمریکا در لحظه حساس «بازی گلف» قرار دارددونالد ترامپ روز دوشنبه در گفتگو با شبکه خبری فاکس نیوز شدت بالای خشونت‌های اعمال شده توسط برخی ماموران پلیس این کشور را در مواجهه با اعتراض‌های خیابانی، به موقعیت گلف‌بازی تشبیه کرد که در چند قدمی سوراخ ممکن است با ضربه‌ای بیش از حد محکم دچار لغزش شود.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

ترامپ در بازدید از شهر جیکوب بلیک، شهردار کنوشا را احمق خواند - BBC News فارسیدونالد ترامپ به کنوشا در ایالت ویسکانسن رفته تا با نیروهای پلیس این شهر و ماموران گارد ملی اعزامی دیدار و همچنین از اماکن آسیب‌دیده در جریان اعتراضات اخیر به شلیک پلیس به جیکوب بلیک، مرد سیاهپوست غیرمسلح، بازدید کند. رئیس‌جمهور آمریکا شهردار کنوشا را که یک دموکرات است 'احمق و بی‌عرضه' خوانده و گفته 'آنارشیست‌های رادیکال' قصد به خاک نشاندن این شهر در ایالت ویسکانسن را داشته‌اند.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

کمیته قوانین افغانستان درج نام مادر را در شناسنامه تایید کرد - BBC News فارسیدفتر معاونت دوم ریاست جمهوری افغانستان اعلام کرده که در یک جلسه فوق‌العاده کمیته قوانین، تعدیلات برخی از مواد قانون ثبت احوال نفوس این کشور از جمله درج نام مادر در شناسنامه تایید شده است. اما برای اجرایی شدن این اقدام باید این تصمیم نخست در کابینه و بعدا در پارلمان افغانستان تصویب شود.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

مرگ «رفیق دوخ»؛ شکنجه‌گر مخوف خمرهای سرخاو در اواخر دههٔ ۱۹۷۰ ریاست زندان «تول اِسلِنگ» را برعهده داشت، که در آن، هزاران زن، مرد و کودک کامبوجی، تحت شکنجه، وادار به اعتراف شده و سپس اعدام شدند.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »