'جنگجویان طالبان یک پلیس زن را در قندوز کشتند' - BBC News فارسی

12/06/1399 09:28:00 ق.ظ

'جنگجویان طالبان یک پلیس زن را در قندوز کشتند'

مقام‌های امنیتی ولایت قندوز می‌گویند که جنگجویان طالبان یک پلیس زن را در ساحه جنگلی، دورتر از شهر قندوز کشتند. گفته شده این پلیس زن ۴۵ سال داشت. او متاهل و مادر پنج کودک بود. طالبان تاکنون در مورد این رویداد اظهار نظر نکرده اما پیش از این نیز این گروه به کشتن سربازان پلیس زن متهم شده‌اند. یک ساعت پیش منبع تصویر، Getty Images مقام‌های امنیتی ولایت قندوز می‌گویند که جنگجویان طالبان یک پلیس زن را در ساحه "شوره خاک" این ولایت به قتل رساندند.

هجرت الله اکبری، سخنگوی پلیس قندوز امروز (چهارشنبه ۱۲ سنبله/شهریور) به بی‌بی‌سی گفت که شب گذشته این سرباز در ساحه شوره خاک دورتر از شهر قندوز توسط طالبان کشته شده است.

به گفته او، این منطقه که ساحه جنگلی است، ناامن است. آقای اکبری می‌گوید این پلیس زن، صالحه نام داشته، حدود ۴۵ ساله و متاهل بود و پنج کودک داشت. طالبان تاکنون در مورد این رویداد اظهار نظر نکرده است. حدود یک ماه پیش در ولایت غزنی نیز طالبان دو کارمند؛ یک دختر و یک پسر از بخش مبارزه با مواد مخدر وزارت داخله/کشور را کشته بودند. خانواده فاطمه رجبی گفته بودند که طالبان او را شکنجه و تیرباران کرده بودند.

پیش از آن نیز طالبان به قتل پلیس‌های زن در ولایات دیگر از جمله قندهار متهم شده بودند. رویدادهایی که طالبان مستقیما آن را به عهده نگرفتند. کارمندان دولتی به خصوص نیروهای امنیتی همیشه از اهداف حملات طالبان بوده‌اند. headtopics.com

ادامه مطلب:
BBC NEWS فارسی »

روزنه‌هایی برای «توسعه ایران» بر پایه «ملیت» | حجت میرزایی

مدتی است باوری من را خوش‌دل و امیدوار کرده است که اندیشه توسعه در سرزمین‌مان جوانه زده است. با آنکه همه روندها و رکوردها، نگران‌کننده و پرمخاطره می‌نماید، اما همین حس فراگیر بازندگی در رقابت جهانی و بی‌آینده‌بودن به همان اندازه که ممکن است رخوت‌انگیز و امیدشکن باشد، می‌تواند نهیب و تلنگری برانگیزاننده و پیشران برای یافتن روزنه‌ و گریزگاهی از این درماندگی شود. این توسعه‌خواهی هم رهایی‌بخش از کمند درماندگی و هم انسجام‌بخش و وحدت‌آفرین برای یکپارچگی ایران است. به زبان کوتاه، ما ایرانیان روزنه‌هایی پر‌سو و چشم‌نواز برای گشودن راهی به سوی توسعه ملی یافته‌ایم و به همان اندازه که توسعه در ذهن و زبان‌مان برجسته می‌شود، ملیت و وطن‌خواهی قدرتمندتر و اندیشیده‌تر می‌شود. صد‌البته که درخت تنومند و پربار توسعه در 80 سال گذشته در هر جایی روییده و بارور شده، ریشه در ملیت داشته است. ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

بازتاب بین‌المللی دستگیری مهدی رجبیان، آهنگساز ایرانی،‌ به اتهام همکاری با هنرمندان زنبازتاب بین‌المللی دستگیری مهدی رجبیان، آهنگساز ایرانی،‌ به اتهام همکاری با هنرمندان زن این هنرمند ۳۰ ساله پس از چند ساعت بازداشت با سپردن وثیقه آزاد شد و در انتظار تعیین تاریخ محاکمه و حضور دادگاه است.

حمایت دونالد ترامپ از پلیس در سفر به شهر بحران‌زده کنوشادونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا روز سه‌شنبه ۱ سپتامبر (۲ شهریور) از شهر بحران‌زده کنوشا در ایالت ویسکانسین این کشور دیدن کرد.

ترامپ در آستانه سفر به کنوشا: پلیس آمریکا در لحظه حساس «بازی گلف» قرار دارددونالد ترامپ روز دوشنبه در گفتگو با شبکه خبری فاکس نیوز شدت بالای خشونت‌های اعمال شده توسط برخی ماموران پلیس این کشور را در مواجهه با اعتراض‌های خیابانی، به موقعیت گلف‌بازی تشبیه کرد که در چند قدمی سوراخ ممکن است با ضربه‌ای بیش از حد محکم دچار لغزش شود.

ترامپ در بازدید از شهر جیکوب بلیک، شهردار کنوشا را احمق خواند - BBC News فارسیدونالد ترامپ به کنوشا در ایالت ویسکانسن رفته تا با نیروهای پلیس این شهر و ماموران گارد ملی اعزامی دیدار و همچنین از اماکن آسیب‌دیده در جریان اعتراضات اخیر به شلیک پلیس به جیکوب بلیک، مرد سیاهپوست غیرمسلح، بازدید کند. رئیس‌جمهور آمریکا شهردار کنوشا را که یک دموکرات است 'احمق و بی‌عرضه' خوانده و گفته 'آنارشیست‌های رادیکال' قصد به خاک نشاندن این شهر در ایالت ویسکانسن را داشته‌اند.

کمیته قوانین افغانستان درج نام مادر را در شناسنامه تایید کرد - BBC News فارسیدفتر معاونت دوم ریاست جمهوری افغانستان اعلام کرده که در یک جلسه فوق‌العاده کمیته قوانین، تعدیلات برخی از مواد قانون ثبت احوال نفوس این کشور از جمله درج نام مادر در شناسنامه تایید شده است. اما برای اجرایی شدن این اقدام باید این تصمیم نخست در کابینه و بعدا در پارلمان افغانستان تصویب شود.

مرگ «رفیق دوخ»؛ شکنجه‌گر مخوف خمرهای سرخاو در اواخر دههٔ ۱۹۷۰ ریاست زندان «تول اِسلِنگ» را برعهده داشت، که در آن، هزاران زن، مرد و کودک کامبوجی، تحت شکنجه، وادار به اعتراف شده و سپس اعدام شدند.