'تعداد قربانیان کرونا در ایران دو و نیم برابر آمار رسمی است' | DW | 20.10.2020

  • 📰 dw_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 45 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 21%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

در شبانه‌روز گذشته برای نخستین بار تعداد مبتلایان از پنج هزار نفر و شمار قربانیان از ۳۱ هزار نفر فراتر رفت. به گفته عضو ستاد کرونا برای دریافت تعداد واقعی قربانیان کووید۱۹ در ایران آمار رسمی باید ضرب در دو و نیم شود.

از اواخر شهریور ماه تعداد مبتلایان جدید و فوتی‌های کرونا در ایران، با اندکی نوسان به شدت رو به افزایش بوده و همزمان با آن هشدار و گلایه از خستگی و فرسودگی کادر در مان نیز بیشتر شده است.

او افزود از این تعداد ۲۶ هزار نفر بهبود یافته‌اند اما هنوز چند هزار نفر آنها مرحله مداوا یا دوران نقاهت را می‌گذرانند و در عمل قادر به انجام وظیفه نیستند.به گفته سخنگوی وزارت بهداشت در شبانه‌روز گذشته پنج هزار و ۳۹ مورد ابتلای جدید به کرونا در ایران شناسایی شده و ۳۲۲ نفر از مبتلایان به کووید۱۹ جان خود را از دست داده‌اند. به این ترتیب تعداد مبتلایان بار دیگر رکوردی جدید برجا گذاشت و شمار قربانیان برای دومین روز پیاپی بیش از ۳۰۰ نفر شد.

معاون کل وزارت بهداشت هفته پیش گفته بود تعداد واقعی قربانیان کرونا حدود دو برابر آمار رسمی و این به علت رعایت پروتکل‌های سازمان بهداشتی جهانی است که مطابق آن تنها مواردی به عنوان مرگ در پیوند با کووید۱۹ ثبت می‌شود که آزمایش فرد مثبت شده باشد.ایرج حریرچی می‌گوید در ایران نیز بسیاری از کسانی که به عنوان بیمار کرونایی بستری هستند و فوت می‌کنند چون از آنها آزمایش گرفته نشده یا آزمایش منفی بوده در آمار رسمی قربانیان منظور نمی‌شوند.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 7. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

آمار نگران کننده کرونا در کشور /۳۳۷ فوتی در شبانه روز گذشتهآمار نگران‌کننده کرونا در کشور ۳۳۷ فوتی در شبانه‌روز گذشته *تعداد مبتلایان جدید: ۴۲۵۱ نفر *تعداد فوت‌شدگان جدید: ۳۳۷ نفر ‌ *تعداد کل مبتلایان: ۵۳۴۶۳۱ نفر *تعداد بهبودیافتگانِ ترخیص شده: ۴۳۱۳۶۰ نفر *تعداد فوت‌شدگان: ۳۰۷۱۲ نفر چشم دولت شما روشن با اون مدیریتتون که فرسنگ ها فاصله داره با ادعاتون اگر دستگاه سلامت خسته و فرسوده شده غمی نیست،سر دستگاه ماله کشی و سرکوب و غارت ،نظام مقدس سلامت؟؟
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

کرونا همچنان در اوج / ۵۰۳۹ ابتلا و ۳۲۲ فوتی جدید در کشورکرونا همچنان در اوج ۵۰۳۹ ابتلا و ۳۲۲ فوتی جدید در کشور *تعداد مبتلایان جدید: ۵۰۳۹ نفر *تعداد فوت‌شدگان جدید: ۳۲۲ نفر ‌ *تعداد کل مبتلایان: ۵۳۹۶۷۰ نفر *تعداد بهبودیافتگانِ ترخیص شده: ۴۳۴۶۷۶ نفر *تعداد فوت‌شدگان: ۳۱۰۳۴ نفر
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

شمار قربانیان کرونا در آمریکا به 224 هزار و 732 نفر رسید
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

کرونا در آمریکای لاتین طی یک روز صدها قربانی گرفتشمار قربانیان ویروس کرونا در برخی کشورهای آمریکای لاتین همچنان رو به افزایش است. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

شمار بهبودیافتگان کرونا در جهان از مرز 30 میلیون نفر گذشت
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

خطر تشدید کرونا در شهرهای با هوای آلوده و توصیه وزارت بهداشترییس اداره بیماری‌های مزمن تنفسی وزارت بهداشت با اشاره به نقش آلودگی هوا بر افزایش موارد بستری و مرگ و میر ناشی از کرونا، گفت: امسال با توجه سردتر شدن هوا، وارونگی هوا، آلودگی هوا و شیوع بیماری‌هایی مانند آنفلوانزا، سرماخوردگی و... انتظار داریم در سراسر کشور وضعیت بدتری در خصوص کرونا تجربه کنیم.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »