'تصاویر اعزام نیروهای ایران به مرز افغانستان واقعی نبود' | DW | 27.04.2022

07/02/1401 02:31 ب.ظ

سایت نزدیک به شورای امنیت ملی ایران نوشته است که ویدیویی که حرکت نیروهای زرهی ایران به سوی مرز افغانستان را نشان می‌داد صحت ندارد. اما وزیر کشور ایران از طالبان خواسته تا نیروهای خود در مرز با ایران را 'توجیه' کنند.

سایت نزدیک به شورای امنیت ملی ایران نوشته است که ویدیویی که حرکت نیروهای زرهی ایران به سوی مرز افغانستان را نشان می‌داد صحت ندارد. اما وزیر کشور ایران از طالبان خواسته تا نیروهای خود در مرز با ایران را 'توجیه' کنند. "تصاویر اعزام نیروهای ایران به مرز افغانستان واقعی نبود" سایت نزدیک به شورای امنیت ملی ایران نوشته است که ویدیویی که حرکت نیروهای زرهی ایران به سوی مرز افغانستان را نشان می‌داد صحت ندارد.

اما وزیر کشور ایران از طالبان خواسته تا نیروهای خود در مرز با ایران را"توجیه" کنند.

پایگاه خبری نورنیوز، نزدیک به شورای عالی امنیت ملی ایران روز چهارشنبه هفتم اردیبهشت (۲۷ آوریل) در گزارشی اختصاصی تصاویر منتشره در مورد حرکت نیروهای زرهی ایران به سوی مرز افغانستان را نادرست خواند. در این گزارش نوشته شده است: «برخی تصاویر قدیمی و غیر مرتبط در خصوص اعزام یگان‌های نظامی به مرزهای شرقی صحت نداشته و وضعیت مرزهای مشترک با افغانستان کاملا عادی است.»

نورنیوز می‌گوید، تصاویر و اخبار منتشره در شبکه‌های اجتماعی دو کشور طی روزهای گذشته درباره خطوط مرزی میان ایران و افغانستان در منطقه دوغارون "به دنبال القاء وجود وضعیت بحرانی در منطقه" بوده‌اند. دویچه وله فارسی را در اینستاگرام دنبال کنید headtopics.com

پاسخ ایران ؛به هر تهدیدی، ازهرطرفی...ویران کننده و سهمگین خواهد بود،وسلام...

ادامه مطلب:
dw_persian »

استقرار شبه‌نظامیان ایران به جای نیروهای «دفاع ملی» اسد در شرق سوریهبه‌دنبال تحرکات مشکوک شبه‌نظامیان وابسته به ایران در شرق و مرکز سوریه طی هفته گذشته که با استفاده از مشغله روس‌ها در جنگ اوکراین، صورت می‌گیرد، منابع سوری

استقرار لشکر زرهی ایران در مرز با افغانستانبه دنبال ادامه تنش‌های مرزی میان جمهوری اسلامی ایران و نیروهای طالبان، جمهوری اسلامی نیروهایی از «لشکر ۸۸ زرهی زاهدان» را به مرز ایران و افغانستان فرستاده است. اخبار_ایران سیستان_و_بلوچستان

آماده‌باش نظامی و لشکرکشی ایران در مرز افغانستانویدیوهای منتشرشده در شبکه‌های اجتماعی از اعزام تانک‌ها و ده‌ها هلیکوپتر وابسته به ارتش و سپاه پاسداران ایران به مرز مشترک با افغانستان خبر می‌دهد.کاربران و ما مجهز به موشک های جاولین آمریکایی هستیم که در منهدم کردن این نوع تانک ها دست بالایی دارند. irani_engineer صحت ندارد irani_engineer نشر اخبار اونم از العربیه سعودی؟

اعتراض سرمربی تیم ملی فوتبال زنان ایران به پاداش‌های میلیاردی در فدراسیون | DW | 26.04.2022مریم ایراندوست، سرمربی تیم ملی فوتبال زنان ایران، در حساب اینستاگرام خود با اشاره ب‍ه ندادن پاداش از سوی فدراسیون فوتبال ایران به تیم زنان، به پاداش‌های میلیاردی برای مشاوران رئیس معزول فدراسیون واکنش نشان داد.

انتقاد سازمان حقوق بشری از خودداری «نظام‌مند» از ارائه مجوز به تجمعات در ایرانسازمان آرتیکل ۱۹ در گزارشی از «اجباری» کردن دریافت مجوز برای برگزاری تجمعات مسالمت‌آمیز در ایران و سرکوب تجمعاتی که حاکمیت آنها را «غیرقانونی» می‌خوانند، انتقاد کرده است. 🍆

مشاوران امنیت ملی آمریکا و اسرائیل تهدیدهای گروه‌های نیابتی وابسته به ایران را بررسی کردندبه دنبال گفت‌وگوهای اخیر رهبران آمریکا و اسرائیل در خصوص چالش‌های امنیتی مشترک جیک سالیوان، مشاور امنیت ملی آمریکا، روز سه‌شنبه با همتای اسرائیلی‌اش دیدار و گفت‌وگو کرد.