'تخلفات ترامپ مشمول قانون استیضاح است'

14/09/1398 02:25 ق.ظ

سه متخصص قانون اساسی آمریکا به کمیته قضایی مجلس این کشور گفته‌اند رییس جمهوری این کشور مرتکب تخلفاتی شده که مشمول قانون استیضاح هستند. از چهار شاهد حاضر در برابر کمیته قضایی مجلس نمایندگان سه نفر توسط نمایندگان دموکرات و یک نفر از سوی نمایندگان جمهوری خواه احضار شده بود.

سه متخصص قانون اساسی آمریکا به کمیته قضایی مجلس این کشور گفته‌اند رییس جمهوری این کشور مرتکب تخلفاتی شده که مشمول قانون استیضاح هستند. از چهار شاهد حاضر در برابر کمیته قضایی مجلس نمایندگان سه نفر توسط نمایندگان دموکرات و یک نفر از سوی نمایندگان جمهوری خواه احضار شده بود. این سه استاد دانشگاه گفته‌اند تلاش رییس جمهوری امریکا برای کمک گرفتن از اوکراین برای امتیازگیری سیاسی جرم است. از چهار شاهد حاضر در برابر کمیته قضایی مجلس نمایندگان سه نفر توسط نمایندگان دموکرات و یک نفر از سوی نمایندگان جمهوری خواه احضار شده بود.

تحقیقات برای استیضاح رییس جمهوری آمریکا وارد مرحله تازه‌ای می‌شود که طی آن قرار است کمیته قضایی مجلس، مفاد اتهامی رییس جمهوری برای استیضاح را تدوین کند. در این گزارش آمده که رییس جمهوری با دعوت از یک دولت خارجی برای دخالت در انتخابات سال ۲۰۲۰، منفعت شخصی و سیاسی خود را در صدر منافع ملی آمریکا قرار داده است.

به نظر می‌رسد در این گفتگوی تلفنی رییس جمهوری آمریکا ارسال کمک نظامی به اوکراین را به موافقت دولت این کشور با انجام تحقیقاتی علیه جو بایدن و پسرش مشروط کرده است که نتایج آن به نحوی به پیروزی آقای ترامپ در انتخابات کمک کند.Getty Imagesجری ندلر، رییس دموکرات کمیته قضایی مجلس (چپ) و داگ کولینز، عضو ارشد جمهوری خواه این کمیته (راست) headtopics.com

الان ٢ سال كه بي بي سي ميگه ترامپ استيضاح ميشه

مشخصه از اون گزارشات دری وری بهمن کلباسیه

شما جماعت پفیوز نایاکی و ماله کشای ج.ا شبی نیست که پیگیر استیضاح ترامپ نباشید .

ادامه مطلب:
bbcpersian »

بیبی بیبی سی جان ای تاجر خبر جهلی هم میخری. 🤑 اين جناح ضد ترامپ و ضد راست امريكا خيلي از پست هاي بي بي سي واضح شده

قانون اساسی بنیان جامعه و «حقوق ملت» بنیان قانون اساسیمردمی که ولی و قیم دارن کجا واژه ملت بهشون تعلق می گیره ؟ بعد همین خانم معاون حقوقی بدون رخصت همسرشون اجازه دارن بیان بشن معاون حقوقی ریس جهور؟ که حالا از حقوق ملت حرف می زنن اینم مثله حقوق شهروندی دیگه تموم شد دولت تدبیر و امید ۶ سال بیشتر از عمرش گذشت اینکه همش شد شعار قانون اساسی و قانونگذاری کشور باهویت دروغین و سیستم حکومتی فتنه سازی جاهلیت هفتگانه و باعلوم بی استعدال بی منطقی فارسیعربی تحمیلی فرقه فارسیسم، شئونیزمست بازی بافکرهاست و باطل.قانون اساسی وو...کشور باید با مدنیت بزرگ مشترگ علوم طبیعی خردمندانه ملتهای موسسان ایران ایرانیان باشد

تنش‌‌ میان پکن و واشینگتن درپی تصویب قانون حمایت از مسلمانان اویغور در کنگره آمریکامجلس نمایندگان آمریکا سه‌شنبه 3 دسامبر 2019 با اکثریت غریب به اتفاق پیش‌نویس قانونی را به تصویب

بخش عمده نارضایتی مردم در ناآرامی‌های اخیر به عدم پاسداشت حقوق آنها در قانون اساسی بازمی‌گرددرییس شورای شهر تهران گفت: ناآرامی های اخیر نشان داد که اگر به قانون اساسی بی توجهی کنیم، فصل مشترک و جای دیگری برای ایجاد یک میثاق و توافق ملی باقی نمی‌ماند و بخش عمده نارضایتی و مشکلات امروز مردم نیز به پاس داشته نشدن حقوق آنها در قانون اساسی باز می‌گردد. moh_rafsanjani توواون پدر بی همه چیزت این ادمحوارحرومی‌روتودامن مردم ایران گذاشتید.بروگمشو‌عین بخت افتادید به زندگی و جون مردم ایران .لعنت به همتون

شهادت اساتید حقوق در کنگره آمریکا: تخلفات ترامپ برای استیضاح او کافیستدر جلسه‌ای که توسط کمیته قضایی مجلس نمایندگان کنگره آمریکا تشکیل شد، سه استاد حقوق انتخاب شده از سوی دموکراتها بطور روشن اعلام کردند که آنچه دونالد ترامپ انجام داده است، جرایمی غیرقابل چشم پوشی از جمله سوء استفاده از قدرت، رشوه دهی، ممانعت از فعالیت کنگره و ممانعت از اجرای عدالت بوده است. سنا كه راي نميده 😝

کمیسیون پارلمانی استیضاح ترامپ: «شواهد قاطع» در پرونده جمع‌آوری شده استپس از انتشار گزارش رسمی کمیسیون پارلمانی ناظر بر تحقیقات استیضاح دونالد ترامپ، کاخ سفید بلافاصله واکنش نشان داد و با «فریب‌کارانه» خواندن نتایج تحقیقات این پرونده تاکید کرد که هیچ مدرکی بر ضد رئیس جمهوری وجود ندارد. 😂😂😂سنا كه نميذاره

ترامپ: ترکیه به عنوان عضو ناتو خوب عمل کرده استترامپ: ترکیه به عنوان عضو ناتو خوب عمل کرده است

از چپ به راست: پرفسور نوح فلدمن، پروفسور پملا کارلان، و پروفسور مایکل گرهارد

سه متخصص قانون اساسی آمریکا روز چهارشنبه دربرابر کمیته قضایی مجلس آمریکا تصریح کردند که اقدامات دونالد ترامپ او را مستوجب برکناری از ریاست جمهوری می‌کند.

این سه استاد دانشگاه گفته‌اند تلاش رییس جمهوری امریکا برای کمک گرفتن از اوکراین برای امتیازگیری سیاسی جرم است.

آنها آقای ترامپ را به اخلال در برقراری عدالت نیز متهم کردند.

از چهار شاهد حاضر در برابر کمیته قضایی مجلس نمایندگان سه نفر توسط نمایندگان دموکرات و یک نفر از سوی نمایندگان جمهوری خواه احضار شده بود.

شاهد جمهوری‌خواهان به این کمیته گفت رییس جمهوری آمریکا مرتکب تخلف شده اما این تخلف او را مستوجب استیضاح نمی‌کند.

تحقیقات برای استیضاح رییس جمهوری آمریکا وارد مرحله تازه‌ای می‌شود که طی آن قرار است کمیته قضایی مجلس، مفاد اتهامی رییس جمهوری برای استیضاح را تدوین کند.

مرحله پیشین این تحقیقات روز سه‌شنبه در کمیته اطلاعات مجلس نمایندگان با تدوین گزارشی ۳۰۰ صفحه‌ای براساس شهادت‌های ارائه شده به این کمیته پایان یافت.

در این گزارش آمده که رییس جمهوری با دعوت از یک دولت خارجی برای دخالت در انتخابات سال ۲۰۲۰، منفعت شخصی و سیاسی خود را در صدر منافع ملی آمریکا قرار داده است.

تحقیقات برای استیضاح دونالد ترامپ ماه سپتامبر پس از ان آغاز شد که یک افشاگر داخلی درباره مکالمه تلفنی آقای ترامپ و رییس جمهوری اوکراین به کنگره شکایت کرد.

به نظر می‌رسد در این گفتگوی تلفنی رییس جمهوری آمریکا ارسال کمک نظامی به اوکراین را به موافقت دولت این کشور با انجام تحقیقاتی علیه جو بایدن و پسرش مشروط کرده است که نتایج آن به نحوی به پیروزی آقای ترامپ در انتخابات کمک کند.Getty Imagesجری ندلر، رییس دموکرات کمیته قضایی مجلس (چپ) و داگ کولینز، عضو ارشد جمهوری خواه این کمیته (راست)

کاخ سفید اتهاماتی را که دموکرات‌ها علیه او مطرح کرده‌اند رد می ‌کند و میهن پرستی آنها را زیر سئوال برده است.

اخلال در اجرای عدالت و نافرمانی از کنگره دو فقره از اتهاماتی است که انتظار می‌رود توسط کمیته قضایی مجلس درنظرگرفته شود.

دموکرات‌ها امیدوارند بتوانند پیش از پایان سال میلادی استیضاح رییس جمهوری را در صحن علنی مجلس به رای بگذارند در این صورت ممکن است بخش بعدی استیضاح در سنای آمریکا اوایل ماه ژانویه ۲۰۲۰ انجام شود.چهار استاد حقوق دانشگاه که در جلسه کمیته قضایی شرکت کردند.

حزب دموکرات پروفسور پملا کارلان، از دانشگاه استفورد، پروفسور نوح فلدمن از دانشگاه هاروارد و پروفسور مایکل گرهارد از دانشگاه کارولینای شمالی را به کمیته دعوت کرده بودند.

شاهدی که به دعوت جمهوری خواهان به کمیته آمده بود جاناتان ترلی، استاد دانشگاه جورج واشنگتن بود.

متخصصان حقوقی حاضر در کمیته بندهای مربوط به استیضاح در قانون اساسی آمریکا را تفسیر کردند.

پروفسور فلدمن به کمیته قضایی مجلس گفت شواهد به وضوح نشان می‌دهد که آقای ترامپ جرمی مستوجب استیضاح مرتکب شده چرا که گفتگوهای او با رهبر اوکراین نشان می‌دهد او در پی استفاده از قدرت ریاست جمهوری برای کسب منافع سیاسی شخصی بوده است.Image caption

برخی از تماشاچیان مجهز به دوربین در جلسه حاضر شدند.

پروفسور کارلان در ابتدای سخنان خود به عضو ارشد حزب جمهوری‌خواه در کمیته قضایی گفت اظهارات او مبنی بر این که شاهدان بدون مرور مدارک در جلسه حاضر شده‌اند توهین آمیز است و تصریح کرد متن تمام صحبت‌های رد و بدل شده در جریان جلسات تحقیق برای استیضاح را به دقت خوانده و بدون این کار هیچ وقت در جلسه حاضر نمی‌شد:"باید بگویم که جناب، من متن پیاده شده تک تک شاهدها را خوانده‌ام اما تمام آنچه که خوانده‌ام نشان می‌دهد که وقتی آقای ترامپ دولتی خارجی را به دخالت در انتخابات پیش روی آمریکا دعوت می‌کند یا بهتر بگویم موظف می‌کند، با این‌کار به قلب آنچه که آمریکا را به یک جمهوری تبدیل کرده ضربه می‌زند، به کشوری که همه ما به وفاداری به آن سوگند خورده‌ایم."

پروفسور گرهارد در این جلسه گفت:"تخلفات جدی رییس جمهوری از جمله رشوه، اکتساب نفع شخصی از رهبری خارجی و جلوگیری از اجرای عدالت از تمامی تخلفات روسای جمهوری پیش از آقای ترامپ جدی‌ترند."

به گفته او اگر آنچه امروز اینجا مطرح است مشمول استیضاح نباشد دیگر چه جرمی؟

پروفسور ترلی، تنها شاهد حزب جمهوری‌خواه گفت او با عملکرد آقای ترامپ مخالف است اما"این روش استیضاح یک رییس جمهوری آمریکا نیست." او درعین حال هشدار داد که دموکرات‌ها با این کار"شیوه‌ای خطرناک را مرسوم خواهند کرد."

پروفسور ترلی گفت:"می‌فهمم شما خشمگینید، رییس جمهوری عصبانی است، دوستان دموکرات من عصبانی‌اند، دوستان جمهوری‌خواهم نیز همینطور. همه خشمگینیم اما این خشم ما را به کجا رهنمون می‌شود؟ آیا یک استیضاح سرهم بندی شده از خشم ما کم می‌کند یا اینکه تنها فراخوانی به ادامه همین خشم و جنون در دولت‌های بعدی است؟کنگره آمریکا مطابق قانون اساسی این کشور اجازه دارد که رئیس جمهوری را پیش از به پایان رسیدن دوران چهار ساله از کار برکنار کند به شرطی که به اعضای کنگره ثابت شود رئیس‌جمهور خیانت کرده؛ رشوه گرفته یا از قدرت سوء‌استفاده کرده است.

آنچه اکنون در کانون تحقیق و تفحص مجلس نمایندگان آمریکا قرار گرفته همین مورد سوم است؛ یعنی سوء‌استفاده از قدرت. دموکرات‌ها که اکثریت مجلس نمایندگان را در دست دارند معتقدند آقای ترامپ در گفتگوی تلفنی خود با رئیس جمهور اوکراین که اواخر تیرماه گذشته صورت گرفت، از او خواسته درباره هانتر بایدن، پسر جو بایدن، معاون رئیس‌جمهوری در دوران باراک اوباما تحقیق کند. درخواستی که می‌تواند سوء استفاده از مقام ریاست‌جمهوری با هدف مطامع سیاسی در انتخابات سال آینده آمریکا ارزیابی شود. چرا که جو بایدن در حال حاضر جلودار کاندیداهای حزب دموکرات در کارزارهای درون حزبی است.

اما طرح چنین درخواستی از سوی آقای ترامپ هنگامی جنجالی‌تر شد که معلوم شد کمک مالی مصوبه کنگره به اوکراین که قرار بوده اوایل سال جاری میلادی در اختیار این کشور قرار گیرد، به دستور آقای ترامپ معطل مانده بوده و تنها بعد از این مکالمه تلفنی به اوکراین پرداخت شده است.