'تارا'، خودروی جدید برقی ایرانی | DW | 15.07.2021

15/07/2021 04:27:00 ب.ظ

شرکت جتکو، زیرمجموعه ایران خودرو، یک اتومبیل جدید برقی معرفی کرده است. اما این خودرو چه خصوصیت هایی دارد؟

خودروی برقی

شرکت جتکو، زیرمجموعه ایران خودرو، یک اتومبیل جدید برقی معرفی کرده است. اما این خودرو چه خصوصیت هایی دارد؟

شرکت جتکو، زیرمجموعه ایران خودرو، یک اتومبیل جدید برقی معرفی کرده است. اما این خودرو چه خصوصیت هایی دارد؟

ایران خودرو با تعییراتی در پلت‌فرم پژو ۳۰۱ که همان پلت‌فرم «پی‌اف‌یک» پژو است، خودرو تارا را رونمایی کرده بود. حالا این شرکت در مراسمی نمونه اولیه تارا برقی را معرفی کرده است.سایت اسب بخار گزارش داده است که یک خودروی مفهومی در"ایران خودرو" به غیر از تارا برقی طراحی شده است.

 سامسونگ برای توسعه این سنسور با شرکت المپیوس همکاری کرده است. شرکت الیمپوس یکی از قدیمی‌ترین سازندگان دوربین در ژاپن است.شرکت دایملر سعی دارد تا با شتاب زیاد تمامی خودروهای مرسدس بنز سواری را برقی کند. برخی رسانه‌ها گزارش داده‌اند که این شرکت از سال ۲۰۳۰ به بعد تمامی خودروهای سواری خود را برقی خواهد کرد. هدفی که بسیار بلندپروازانه به نظر می‌رسد.

ادامه مطلب:
DW فارسی »

‎BBC NEWS فارسی‎ on Instagram‎: '‌‌ این ویدیو از اعتراضات امشب ۴ مهر از منطقه نارمک تهران به دست بی‌بی‌سی رسیده است. معترضان در منطقه نارمک تهران شعار «مرگ بر دیکتاتور» سر می‌دهند.'‎

‎BBC NEWS فارسی‎ shared a post on Instagram: '‎‌‌ این ویدیو از اعتراضات امشب ۴ مهر از منطقه نارمک تهران به دست بی‌بی‌سی رسیده است. معترضان در منطقه نارمک تهران شعار «مرگ بر دیکتاتور» سر می‌دهند.‎'. Follow their account to see 66534 posts. ادامه مطلب >>

قیمت تسلا کارایی پیکان فقط قیمتش چهار برابر است . هیچی فقط قیمتش بالاست.

ادامه اعتصابات کارگران و اصناف در ۱۲ استان ایران؛ دور جدید اعتصاب کارگران هفت تپه🔺ادامه اعتصابات کارگران و اصناف در ۱۲ استان ایران؛ دور جدید اعتصاب کارگران هفت‌تپه این اعتراضات در حالی از سوی این کارگران آغاز شده است که دو ماه پس از صدور حکم «خلع ید» امید اسدبیگی به عنوان کارفرما در این شرکت، این حکم هنوز اجرایی نشده است ‌مردم ایران، به اعتصاب سراسری بپیوندید و تا سر نگونی این رژیم خونخوار همدیگر را تنها نگذارید و با پشتیبانی از یکدیگر این اعتصابات را گسترده تر کنید .شعارهای شبانه بهترین راه برای ایجاد همبستگی و ایجاد ترس در دل این حکومت آخوندی است

ورود بیش از 1 میلیون دوز جدید واکسن کرونا به ایراندبیرکل جمعیت هلال احمر ایران از ورود یک میلیون و 142 هزار و 800 دوز واکسن کرونای جدید به این کشور خبر داد. - خبرگزاری آناتولی

توضیحات شهرداری درباره ممانعت از ساخت فضایی جدید در بیمارستان شهدای تجریش برای بیماران کروناییدر گفت‌وگو با ایلنا اعلام شد؛ توضیحات شهرداری درباره ممانعت از ساخت فضایی جدید در بیمارستان شهدای تجریش برای بیماران کرونایی

ممانعت شهرداری از ساخت فضایی جدید در بیمارستان شهدای تجریش برای بیماران کرونایی/ عوامل سازنده‌ مورد ضرب وشتم قرار گرفتنددر گفت‌وگو با ایلنا اعلام شد؛ ممانعت شهرداری از ساخت فضایی جدید در بیمارستان شهدای تجریش برای بیماران کرونایی/ عوامل سازنده‌ مورد ضرب وشتم قرار گرفتند

رئیس‌جمهور برزیل در بیمارستان بستری شد | DW | 15.07.2021ژائیر بولسونارو، رئیس‌جمهوری برزیل که در روزهای اخیر از 'سکسکه حاد' رنج می‌برد به بیمارستان منتقل شده است. معاینات پزشکی حکایت از 'انسداد روده' او دارد و به احتمال زیاد باید مورد عمل جراحی قرار گیرد.

​​​​​​​همکاران محلی آمریکا از افغانستان خارج می‌شوند | DW | 15.07.2021آمریکا بزودی خارج کردن همکاران محلی این کشور از افغانستان را آغاز می‌کند. برنامه 'ویزا برای مهاجرت ویژه' در مورد افغان‌هایی که به نیروهای ائتلاف تحت رهبری آمریکا کمک کردند، اجرا می‌شود. JUST IN - Flood disaster in many parts of Germany. At least 20 dead, hundreds missing, tens of thousands displaced, hundreds of thousands without electricity, army mobilized for relief and rescue operations. ویزا برای مهاجرت عده ای خود فروخته و جاسوس در افغانستان!

شرکت"جتکو" که زیر مجموعه"ایران خودرو" محسوب می شود مسئول توسعه خودروهای برقی ایران خودرو است.تصویری از دور جدید اعتصاب کارگران هفت تپه با گذشت حدود چهار هفته از آغاز اعتصاب سراسری کارگران صنایع نفت و گاز و پتروشیمی در ۱۲ استان، حمایت گروه‌های مختلف صنفی و کارگری از مطالبات مزدی و حقوقی کارگران اعتصابی در حال افزایش است.دبیرکل جمعیت هلال احمر ایران از ورود یک میلیون و 142 هزار و 800 دوز واکسن کرونای جدید به این کشور خبر داد."سید حمید موسوی" شهردار منطقه یک تهران در گفت و گو با خبرنگار ایلنا، درباره ممانعت مامورین شهرداری از ساخت فضایی جدید در بیمارستان شهدای تجریش برای بیماران کرونایی گفت: بیمارستان بنا بر ضرورت خود در تلاش است تا ساختمان آن را تکمیل کنند، اما پروانه ساخت ندارد و بارها تاکید کردیم که حتما ساخت و بهره برداری آن باید همزمان با تکمیل پارکینگ‌ها و رعایت عقب نشینی باشد.

این شرکت مدل‌های مختلف شرکت تسلا را خریده و شروع به انجام مهندسی معکوس روی آنها کرده است. قرار است محصول برقی جدید ایران خودرو با مهندسی معکوس صورت گرفته روی خودروهای تسلا و با تغییراتی در پلتفرم «پی‌اف‌یک» پژو ساخته شود. در بخشی از این بیانیه آمده است: «اگر حق خود را گرفتیم که فبها، اما اگر به هردلیلی، هرجایی، هرکسی یا هر ناکسی باعث شود کارکنان نفت از حقوق و مزایای خود محروم شوند (حتی به مقدار اندک) منتظر حضورمان در میدان باشید. ایران خودرو با تعییراتی در پلت‌فرم پژو ۳۰۱ که همان پلت‌فرم «پی‌اف‌یک» پژو است، خودرو تارا را رونمایی کرده بود.2021 استانبول/ شاهین دمیر/ خبرگزاری آناتولی ​​​​​​​محمد قوسیان مقدم دبیرکل جمعیت هلال احمر اعلام کرد: ششمین محموله واکسن تهیه شده توسط جمعیت هلال احمر امروز در فرودگاه «امام خمینی» تحویل وزارت بهداشت شد. حالا این شرکت در مراسمی نمونه اولیه تارا برقی را معرفی کرده است. بر اساس ویدیوهای منتشر شده در شبکه‌های اجتماعی، کارگران پروژه‌ای اعتصابی شهرستان ایذه از تداوم این اعتصاب‌ها حمایت کرده‌اند. فرشاد مقیمی، مدیرعامل ایران خودرو درباره توسعه خودروهای برقی گفته است:« توسعه و صنعتی‌سازی خودروی برقی نیازمند تدوین نقشه راه مشخصی است که نقش تمام سازمان‌های مرتبط در آن مشخص شده باشد تا بتوان با کمک شبکه تامین، گام‌های اقتصادی و صنعتی‌سازی آن را به درستی برداشت.  شهردار منطقه یک افزود: مساله خاصی نبود اما برخی از دوستان ما اعتقادی به داشتن پروانه و رعایت حقوق عمومی ندارند و این باعث می‌شود که در حین انجام وظیفه مامورین اجرائی درگیری‌هایی ایجاد شود که طبیعی است اما خوشبختانه با ورود دکتر خشنود و بنده به موضوع ختم به خیر شد بدون اینکه هیچ آسیبی به دو طرف برسد.

این اقدام ایران خودرو، نشان‌دهنده توان داخلی‌سازی و خودکفایی در زمینه تولید سیستم‌ها و زیرسیستم‌های خودروی تارای برقی است. این اعتراضات در حالی از سوی این کارگران آغاز شده است که دو ماه پس از صدور حکم «خلع ید» امید اسدبیگی به عنوان کارفرما در این شرکت، این حکم هنوز اجرایی نشده است.. اما برای این‌که این نمونه‌سازی تبدیل به صنعتی‌سازی شود نیازمند اجرای این نقشه راه هستیم تا بتوانیم به سرانجام خوبی رسیده و در آینده نزدیک شاهد شکوفایی این محصول به عنوان خودروی داخلی قابل اطمینان حتی با ظرفیت صادراتی باشیم.» البته ساخت خودرو برقی در سطح خودروهای روز با چالش‌های فراوانی روبروست. موج اعتراض به مطالبات مزدی و حقوقی محدود به نفتی‌ها نیست. ایران همچنان دانش لازم برای تولید باتری و موتور الکتریکی این خودرو را ندارد. چندی پیش هم نمونه الکتریکی رانا در ایران خودرو معرفی شده بود اما مشخص شد موتور برقی این خودرو یک موتور چینی است. خبرهای بیشتر.  موسوی گفت: بیمارستان سه هزار و ۵۰۰ واحد کسری پارکینگ دارد و بارها خواهش کردیم برای آن تدبیر کنند.

سایت اسب بخار گزارش داده است که یک خودروی مفهومی در"ایران خودرو" به غیر از تارا برقی طراحی شده است. ممکن است این طرح مبنای ساخت نسل دوم سمند باشد. این خودروی مفهومی توسط شرکت «جتکو» طراحی شده و به عنوان الگوی برگزیده انتخاب شده است. همچنین پروژه سمند و یا سدان جدید ایران خودرو به گونه ای تعریف شده تا بدنه و ساختار جدیدی  روی پلت‌فرم پی‌اف‌یک ارائه شود. برای همین می‌توان توقع داشت که ایران خودرو در سال ۱۴۰۱، خودرویی مدرن‌تر از K132 یا همان تارا را به بازار معرفی کند و بالاخره نسل فعلی سمند را از رده تولید خارج کند.  موسوی افزود: رعایت عقب نشینی و اجرای پارکینگ‌های مورد نیاز یکی از الزامات بهره برداری از بیمارستان است که در رای ماده ۱۰۰ اشاره شده است.

البته برخی می‌گویند که حضور سدان جدید جتکو عاملی برای خروج سمند از خط تولید نخواهد بود و این پروژه قرار است برای ایران خودرو اولین خودروی برقی تولید انبوه را در برداشته باشد.   گلکسی اس ۲۲ با دوربین ۲۰۰ مگاپیکسلی برخی رسانه‌های جهان گزارش می‌دهند که سامسونگ در حال توسعه سنسور ۲۰۰ مگاپیسلی برای دوربین‌های موبایل است و در گلکسی اس ۲۲ از یک سنسور ۲۰۰ مگاپیکسلی برای دوربین اصلی استفاده خواهد کرد. سامسونگ برای توسعه این سنسور با شرکت المپیوس همکاری کرده است. شرکت الیمپوس یکی از قدیمی‌ترین سازندگان دوربین در ژاپن است. شرکت سامسونگ در حالی با افزایش مگاپیکسل به دنبال افزایش قدرت دوربین‌های خود است که شرکت اپل رقیب مستقیم سامسونگ همچنان در دوربین‌های پرچم‌دار خود از سنسور ۱۲ مگاپیکسلی استفاده می‌کند.

شتاب مرسدس بنز در برقی کردن خودروها شرکت دایملر سعی دارد تا با شتاب زیاد تمامی خودروهای مرسدس بنز سواری را برقی کند. برخی رسانه‌ها گزارش داده‌اند که این شرکت از سال ۲۰۳۰ به بعد تمامی خودروهای سواری خود را برقی خواهد کرد. هدفی که بسیار بلندپروازانه به نظر می‌رسد. این نقشه راه طوری طراحی شده است که ابتدا بیشتر خودروهای بنزینی و دیزلی ، هیبریدی یا برقی خواهند شد و پس از آن در تمامی محصولات از موتور الکتریکی استفاده خواهد شد و موتورهای درون‌سوز دیگر در خودروهای مرسدس بنز سواری دیگر مورد استفاده قرار نخواهند گرفت. رسانه  Automobilwoche گزارش داده است پس از سال ۲۰۳۰ تولید خودروهای هیبریدی هم متوقف خواهد شد.

البته دایملر در گذشته اعلام کرده بود که تا پایان دهه اخیر بیش از ۵۰ درصد محصولاتش برقی یا هیبریدی خواهد بود و مشخص نیست ادعای تازه برخی رسانه درباره برقی شدن تمامی محصولات مرسدس بنز تا چه میزان صحت داشته باشد. هم اکنون موانعی مانند پیمایش کم، زمان شارژ طولانی و قیمت بالا از مشکلات خودروهای برقی یاد می‌شود. توالتی که ارز دیجیتال تولید می‌کند در کره جنوبی مهندسان توالتی ساخته‌اند که از فضولات انرژی و در نهایت ارز دیجیتال تولید می‌کند. این توالت را می‌توان یک توالت سازگار با محیط زیست دانست. این توالت Beewi نام دارد که از دوکلمه زنبور و چشم‌انداز گرفته شده است.

یک پمپ خلا برای ارسال مدفوع به بخش دیگر استفاده می‌کند که سبب کاهش استفاده از آب می‌شود. در بخش دیگر با شکست مواد داخل مدفوع، متان تولید می‌شود. از متان هم می‌توان به عنوان منبعی برای تولید انرژی استفاده کرد. این انرژی در تولید ارز دیجیتال استفاده می‌شود. گوشی که پهپاد می‌شود شرکت ویوو در حال توسعه ایده گوشی تلفن‌همراهی است که تبدیل به پهپاد می‌شود.

در پتنت‌های منتشرشده در درون این گوشی تلفن همراه، یک پهپاد قرار گرفته است . هم اکنون پهپاد،هایی ساخته شده است که به راحتی در کف دست جا می‌گیرند. این پهپاد کوچک مانند قلم از درون گوشی خارج می شود و توسط گوشی کنترل می‌شود درون این پهپاد کوچک دوربینی هم برای فیلمبرداری یا عکاسی قرار گرفته است. در همین زمینه: .