اعتراض به گرانی بنزین

اعتراض به گرانی بنزین

'بابت تحویل اجساد قربانیان پولی دریافت نشده است' | DW | 26.11.2019

فرماندار بهارستان دریافت پول از خانواده‌های قربانیان را رد کرد. محمود صادقی خواستار شفافیت و اطلاع‌رسانی در این زمینه شده است. به گفته سازمان عفو بین‌الملل دست‌کم ۱۴۳ نفر در اعتراضات اخیر جان باخته‌اند.

26/11/2019 04:05:00 ب.ظ

فرماندار بهارستان دریافت پول از خانواده‌های قربانیان را رد کرد. محمود صادقی خواستار شفافیت و اطلاع‌رسانی در این زمینه شده است. به گفته سازمان عفو بین‌الملل دست‌کم ۱۴۳ نفر در اعتراضات اخیر جان باخته‌اند.

فرماندار بهارستان دریافت پول از خانواده‌های قربانیان را رد کرد. محمود صادقی خواستار شفافیت و اطلاع‌رسانی در این زمینه شده است. به گفته سازمان عفو بین‌الملل دست‌کم ۱۴۳ نفر در اعتراضات اخیر جان باخته‌اند.

دویچه وله فارسی را در اینستاگرام دنبال کنیدکاربران در شبکه‌های اجتماعی به مبالغ متفاوتی اشاره کرده‌اند. در شهرهای مختلف ایران در ازای تحویل جنازه، خانواده مجبور به پرداخت ۴۰ تا ۸۰ میلیون تومان بوده‌اند. در بسیاری از این نوشته‌ها آمده است که ماموران جسد را به شرط عدم برگزاری عزاداری و اطلاع‌رسانی به خانواده تحویل می‌دهند.

رضا پهلوی با انتقاد از اتحادیه اروپا: مشروعیت بخشیدن به رئیسی همانند یک سیلی بود المپیک توکیو؛ علی داودی در وزنه‌برداری مدال نقره گرفت - BBC News فارسی شاهزاده رضا پهلوی: فرصت کوبیدن واپسین میخ به تابوت جمهوری اسلامی فراهم شده است

خانجانی در این‌باره گفت: «نه تنها هیچ پولی از خانواده کشته شدگان دریافت نمی‌شود بلکه اگر خانواده این کشته‌شدگان هم توان مالی ضعیفی داشته باشند و برای ما این مساله محرز شود، به آنها کمک خواهیم کرد.»حبیب‌الله عاصفی، معاون امنیتی استانداری خوزستان نیز پیش‌تر در گفت‌‌وگویی،"شایعه" گرفتن پول و"حق تیر" برای تحویل اجساد معترضان به خانواده‌های آنها از سوی برخی نهادها را"کذب محض" خوانده بود.

 علی فدوی، جانشین فرمانده سپاه نیز پیش‌تر مدعی شده بود که  "به بسیاری از مردم از فاصله یک متری و نیم متری شلیک شده است. این یعنی گلوله از میان خودشان شلیک شده است. اشرار با کُلت‌های خفیف خود از پشت مردم را می‌کشتند." گفته‌های شاهدان عینی و ویدئوهای منتشرشده در شبکه‌های اجتماعی نشان می‌دهند که نیروهای امنیتی به‌طور مستقیم به معترضان شلیک کرده‌اند. headtopics.com

به گفته سازمان عفو بین‌الملل دست‌کم ۱۴۳ نفر تا کنون در اعتراضات اخیر جان باخته‌اند. برخی آمار غیررسمی شمار کشته‌شدگان را بیش از این ارزیابی می‌کنند.صادقی: دریافت احتمالی پول از خانواده قربانیان گزارش شودمحمود صادقی، نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی نیز درباره خبر گرفتن پول نقد از خانواده‌ها برای تحویل جنازه کشته‌شدگان اعتراضات اخیر گفت: «تاکنون خبر موثقی در این زمینه به دست ما نرسیده است و در فضای مجازی مطالبی را با این عنوان مشاهده کردیم، اگر خانواده‌ها و اشخاص مطلعی در این رابطه وجود دارند این موضوع را به ما بیان کنند.»

وی درباره احتمال تحقیق و تفحص درباره حوادث اخیر در مجلس شورای اسلامی نیز افزود: «هنوز در تب و تاب و درون وقایع هستیم، البته بعضی از نمایندگان اظهار تمایل کردند که مسئولان ذیربط برای پاسخگویی به مجلس بیایند. باید وضعیت و جو حاکم بر مجلس را بررسی کنیم و سپس در این مورد دست به اقدام بزنیم.»

محمود صادقی عملکرد قوه قضاییه را در این زمینه مثبت ارزیابی کرد و تاکید کرد که این قوه در این باره"خوب عمل کرده است". او مدعی شد که بازداشت‌شدگان در حال آزاد شدن هستند.این در حالی است که در فضای مجازی خانواده‌ها و بستگان روزنامه‌نگاران و فعالان مدنی از دستگیری آنها در روزهای اخیر و پس از فروکش کردن تب اولیه اعتراضات خبر داده‌اند. کاوه و یاشار دارالشفایی و محمد مساعد از جمله این افراد هستند.

ادامه مطلب: DW فارسی »

Telegram: Instant View

بسیاری از مردم هنوز بسته حمایت معیشتی را در‌یافت نکردند / سبد خالی دولت در دست مردماگرچه دولت در روزهای اخیر مدام از واریز شدن بسته حمایت معیشتی مردم به حساب آنها سخن می‌گوید اما خبرهای رسیده از استان‌ها و شهرهای مختلف کشور حاکی از ‌آن است که بسیاری از شهروندان هنوز مزه آن را نچشید‌ه‌اند.

افرادی که شماره موبایل به نامشان نیست برای دریافت بسته حمایتی چه کنند؟وزارت کار: سرپرستان متقاضی دریافت بسته حمایتی در صورت نداشتن سیم‌کارت تلفن همراه به نام خودشان حتما باید سیم‌کارتی برای خودشان و به نام خودشان تهیه کنند و هیچ راه چاره‌ دیگری برای این کار وجود ندارد 😀🤦🏻‍♂️ سیم کارت چه به کار آید ردیابی پیشنهاد من بخرید تو باغچه چالش کنید

۸۰ درصد آسیب‌دیدگان حوادث روزهای اخیر از بیمارستان‌ها ترخیص شدند/ دلیل برخی جراحت‌ها اصابت گلوله، ساچمه و اشیاء نوک تیز است/ از نیروهای بسیج تا معترضان، خدمات درمانی دریافت می‌کنندرییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت با اعلام ترخیص ۸۰ درصد آسیب‌دیدگان حوادث روزهای اخیر از بیمارستان‌ها گفت: ۲۰ درصد از مراجعان نیاز به مراقبت‌های درمانی دارند که پس از انجام این مراقبت‌ها ترخیص خواهند شد. درستش اینه:از بیمارستان به بازداشتگاه فرستاده شدند

آخرین خبرهای سه‌شنبه پنجم آذر ۱۳۹۸ | DW | 26.11.2019به کتف ملت! آخه تو زمانی به این حساسی برای ملت، چه کسی به این اراجیف توجه میکنه؟! خبرگزاری فارس تنها داره تمرکز زدایی میکنه از خواسته اصلی ملت که تغییر رژیمه. اگر کشتار سپاه نبود مردم خواهان نابودی رئیس قوای سه گانه بودن در اصل باید میگفت اگه حمایت رهبران جاکش اروپایی و آمریکا نبود، ج.ا. نمیموند

نوازنده صد کنسرت در دوزخ | DW | 26.11.2019۲۶ نوامبر ۱۹۰۳؛ ۱۱۶ سال پیش در چنین روزی آلیس هِرتزـ زومِر در پراگ، پایتخت جمهوری چک کنونی زاده شد. روزشمار ماشاالله.. خدا طول عمر بهش بده.. نامزد سابق جنتی

حکم قاضی دادگاه فدرال آمریکا: رئيس‌جمهور شاه نیست | DW | 26.11.2019یک قاضی فدرال آمریکا دونالد مک‌گان، مشاور پیشین ترامپ را ناگزیر به حضور در برابر نمایندگان کنگره کرد. به این ترتیب، یکی از مشاوران ارشد پیشین دونالد ترامپ نیز باید در ارتباط با طرح استیضاح به پرسش نمایندگان پاسخ دهد.