'بابت تحویل اجساد قربانیان پولی دریافت نشده است' | DW | 26.11.2019

26/11/2019 04:05:00 ب.ظ

فرماندار بهارستان دریافت پول از خانواده‌های قربانیان را رد کرد. محمود صادقی خواستار شفافیت و اطلاع‌رسانی در این زمینه شده است. به گفته سازمان عفو بین‌الملل دست‌کم ۱۴۳ نفر در اعتراضات اخیر جان باخته‌اند.

اعتراض به گرانی بنزین

فرماندار بهارستان دریافت پول از خانواده‌های قربانیان را رد کرد. محمود صادقی خواستار شفافیت و اطلاع‌رسانی در این زمینه شده است. به گفته سازمان عفو بین‌الملل دست‌کم ۱۴۳ نفر در اعتراضات اخیر جان باخته‌اند.

فرماندار بهارستان دریافت پول از خانواده‌های قربانیان را رد کرد. محمود صادقی خواستار شفافیت و اطلاع‌رسانی در این زمینه شده است. به گفته سازمان عفو بین‌الملل دست‌کم ۱۴۳ نفر در اعتراضات اخیر جان باخته‌اند.

دویچه وله فارسی را در اینستاگرام دنبال کنیدکاربران در شبکه‌های اجتماعی به مبالغ متفاوتی اشاره کرده‌اند. در شهرهای مختلف ایران در ازای تحویل جنازه، خانواده مجبور به پرداخت ۴۰ تا ۸۰ میلیون تومان بوده‌اند. در بسیاری از این نوشته‌ها آمده است که ماموران جسد را به شرط عدم برگزاری عزاداری و اطلاع‌رسانی به خانواده تحویل می‌دهند.

خانجانی در این‌باره گفت: «نه تنها هیچ پولی از خانواده کشته شدگان دریافت نمی‌شود بلکه اگر خانواده این کشته‌شدگان هم توان مالی ضعیفی داشته باشند و برای ما این مساله محرز شود، به آنها کمک خواهیم کرد.»حبیب‌الله عاصفی، معاون امنیتی استانداری خوزستان نیز پیش‌تر در گفت‌‌وگویی،"شایعه" گرفتن پول و"حق تیر" برای تحویل اجساد معترضان به خانواده‌های آنها از سوی برخی نهادها را"کذب محض" خوانده بود.

ادامه مطلب:
DW فارسی »

اختصاصی| بازدید میدانی وزیر کشور از مناطق آسیب‌دیده حوادث تروریستی زاهدان+ فیلم- اخبار سیستان و بلوچستان - اخبار استانها تسنیم | Tasnim

اخبار ایران و جهان را در خبرگزاری تسنیم بخوانید ادامه مطلب >>

بسیاری از مردم هنوز بسته حمایت معیشتی را در‌یافت نکردند / سبد خالی دولت در دست مردماگرچه دولت در روزهای اخیر مدام از واریز شدن بسته حمایت معیشتی مردم به حساب آنها سخن می‌گوید اما خبرهای رسیده از استان‌ها و شهرهای مختلف کشور حاکی از ‌آن است که بسیاری از شهروندان هنوز مزه آن را نچشید‌ه‌اند.

افرادی که شماره موبایل به نامشان نیست برای دریافت بسته حمایتی چه کنند؟وزارت کار: سرپرستان متقاضی دریافت بسته حمایتی در صورت نداشتن سیم‌کارت تلفن همراه به نام خودشان حتما باید سیم‌کارتی برای خودشان و به نام خودشان تهیه کنند و هیچ راه چاره‌ دیگری برای این کار وجود ندارد 😀🤦🏻‍♂️ سیم کارت چه به کار آید ردیابی پیشنهاد من بخرید تو باغچه چالش کنید

۸۰ درصد آسیب‌دیدگان حوادث روزهای اخیر از بیمارستان‌ها ترخیص شدند/ دلیل برخی جراحت‌ها اصابت گلوله، ساچمه و اشیاء نوک تیز است/ از نیروهای بسیج تا معترضان، خدمات درمانی دریافت می‌کنندرییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت با اعلام ترخیص ۸۰ درصد آسیب‌دیدگان حوادث روزهای اخیر از بیمارستان‌ها گفت: ۲۰ درصد از مراجعان نیاز به مراقبت‌های درمانی دارند که پس از انجام این مراقبت‌ها ترخیص خواهند شد. درستش اینه:از بیمارستان به بازداشتگاه فرستاده شدند

آخرین خبرهای سه‌شنبه پنجم آذر ۱۳۹۸ | DW | 26.11.2019به کتف ملت! آخه تو زمانی به این حساسی برای ملت، چه کسی به این اراجیف توجه میکنه؟! خبرگزاری فارس تنها داره تمرکز زدایی میکنه از خواسته اصلی ملت که تغییر رژیمه. اگر کشتار سپاه نبود مردم خواهان نابودی رئیس قوای سه گانه بودن در اصل باید میگفت اگه حمایت رهبران جاکش اروپایی و آمریکا نبود، ج.ا. نمیموند

نوازنده صد کنسرت در دوزخ | DW | 26.11.2019۲۶ نوامبر ۱۹۰۳؛ ۱۱۶ سال پیش در چنین روزی آلیس هِرتزـ زومِر در پراگ، پایتخت جمهوری چک کنونی زاده شد. روزشمار ماشاالله.. خدا طول عمر بهش بده.. نامزد سابق جنتی

حکم قاضی دادگاه فدرال آمریکا: رئيس‌جمهور شاه نیست | DW | 26.11.2019یک قاضی فدرال آمریکا دونالد مک‌گان، مشاور پیشین ترامپ را ناگزیر به حضور در برابر نمایندگان کنگره کرد. به این ترتیب، یکی از مشاوران ارشد پیشین دونالد ترامپ نیز باید در ارتباط با طرح استیضاح به پرسش نمایندگان پاسخ دهد.

مجتبی خانجانی، فرماندار بهارستان گفته است که از خانواده قربانیان اعتراضات اخیر پولی اخذ نشده است.به گزارش  برخی از خبرنگاران استانی ایلنا هنوز بسیاری از مردم استان‌های کهگیلویه و بویر احمد ، اصفهان ،فارس ، آذربایجان شرقی ، قزوین ، گلستان، سیستان و بلوچستان  و.مخاطبان زیادی در تماس با خبرگزاری ایسنا عنوان کرده‌اند در صورتی که با شماره موبایل سرپرست خانوار، کد ملی سرپرست خانوار ارسال نشود، پیغامی مبنی بر اینکه این شماره موبایل متعلق به این کد ملی نیست دریافت می‌کنند و همین امر سوالاتی را برای آنها در پی داشته است و شهروندی پرسیده‌ که « الان پدر من موبایل و خط به نام ندارد و اصلا نمی‌دانیم با چه شماره موبایلی یارانه‌اش برقرار شده است؛ اصلا شاید کسی شماره موبایلش را عوض کند؛ پس آنچه باید مهم باشد کد ملی سرپرست است، نه شماره موبایل».کیانوش جهانپور «رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت» در گفت‌و‌گو با خبرنگار ایلنا، در رابطه با وضعیت آسیب‌دیدگان اعتراضات اخیر در پی افزایش قیمت بنزین گفت: بخشی از مردمی که در حوادث اخیر دچار سانحه شدند به بیمارستان مراجعه کردند و بعد از درمان ترخیص شدند، اما برخی از آنها ترخیص نشده‌اند.

اظهارات فرماندار بهارستان واکنش به خبرهایی است که در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده بود. در فضای مجازی آمده بود که نیروهای انتظامی و امنیتی برای تحویل اجساد قربانیان اعتراضات اخیر از خانواده‌های آنها پول دریافت کرده‌اند.. دویچه وله فارسی را در اینستاگرام دنبال کنید کاربران در شبکه‌های اجتماعی به مبالغ متفاوتی اشاره کرده‌اند.. در شهرهای مختلف ایران در ازای تحویل جنازه، خانواده مجبور به پرداخت ۴۰ تا ۸۰ میلیون تومان بوده‌اند. این در حالی است که بسیاری از شهروندان سرپرست خانوار و بازنشستگان  در گفت وگو با خبرنگاران ما از ندیدن بسته حمایتی در سبد خانوار خود خبر دادند. در بسیاری از این نوشته‌ها آمده است که ماموران جسد را به شرط عدم برگزاری عزاداری و اطلاع‌رسانی به خانواده تحویل می‌دهند.  او افزود: این افراد در شهرهای مختلف توسط اورژانس، اطرافیان  یا دوستان و آشنایان به بیمارستان‌‌ها آورده شدند.

خانجانی در این‌باره گفت: «نه تنها هیچ پولی از خانواده کشته شدگان دریافت نمی‌شود بلکه اگر خانواده این کشته‌شدگان هم توان مالی ضعیفی داشته باشند و برای ما این مساله محرز شود، به آنها کمک خواهیم کرد.فاطمه که سرپرست خانوار نیز هست به ایلنا گفت:  وقتی  دیدم پس از اعلام واریز بسته حمایتی به خانوارها،مبلغی به حسابم واریز نشد به اداره تعاون گرگان مراجعه کردم  به من گفتند  نگران نباشید واریز می شود. انتهای پیام.» حبیب‌الله عاصفی، معاون امنیتی استانداری خوزستان نیز پیش‌تر در گفت‌‌وگویی،"شایعه" گرفتن پول و"حق تیر" برای تحویل اجساد معترضان به خانواده‌های آنها از سوی برخی نهادها را"کذب محض" خوانده بود.  علی فدوی، جانشین فرمانده سپاه نیز پیش‌تر مدعی شده بود که  "به بسیاری از مردم از فاصله یک متری و نیم متری شلیک شده است.  در گفت وگو  با بسیاری دیگر از شهروندان ایرانی هم  حرف‌های فاطمه تکرار می شود. این یعنی گلوله از میان خودشان شلیک شده است. اشرار با کُلت‌های خفیف خود از پشت مردم را می‌کشتند. این مقام مسئول در کهگیلویه وبویر احمد با اشاره به اینکه در 2 روز گذشته بیش از 200 نفر در ادارات تابعه اداره کل کار، تعاون و رفاه اجتماعی استان اقدام به نام‌نویسی برای  دریافت بسته حمایتی معیشتی خود کرده اند، به خبرنگار ایلنا گفت:« اگر تا 20 روز پس از   ارسال کُد رهگیری ، بسته حمایت  معیشتی برای فرد یارانه بگیر ارسال نشد، یارانه بگیر بایستی به ادارات تابعه کار، تعاون و رفاه اجتماعی استان  مراجعه کند  تا از طریق اداری، موضوع پرداخت بسته حمایتی معیشتی وی پیگیری شود. این جزو کارویژه ما در وزارت بهداشت نیست و ورودی در این مسائل نداریم.

" گفته‌های شاهدان عینی و ویدئوهای منتشرشده در شبکه‌های اجتماعی نشان می‌دهند که نیروهای امنیتی به‌طور مستقیم به معترضان شلیک کرده‌اند. به گفته سازمان عفو بین‌الملل دست‌کم ۱۴۳ نفر تا کنون در اعتراضات اخیر جان باخته‌اند. بسته‌ای که قرار بود اول هرماه در سبد خانوار مردم قرار گیرد . برخی آمار غیررسمی شمار کشته‌شدگان را بیش از این ارزیابی می‌کنند. صادقی: دریافت احتمالی پول از خانواده قربانیان گزارش شود محمود صادقی، نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی نیز درباره خبر گرفتن پول نقد از خانواده‌ها برای تحویل جنازه کشته‌شدگان اعتراضات اخیر گفت: «تاکنون خبر موثقی در این زمینه به دست ما نرسیده است و در فضای مجازی مطالبی را با این عنوان مشاهده کردیم، اگر خانواده‌ها و اشخاص مطلعی در این رابطه وجود دارند این موضوع را به ما بیان کنند.» وی درباره احتمال تحقیق و تفحص درباره حوادث اخیر در مجلس شورای اسلامی نیز افزود: «هنوز در تب و تاب و درون وقایع هستیم، البته بعضی از نمایندگان اظهار تمایل کردند که مسئولان ذیربط برای پاسخگویی به مجلس بیایند.

باید وضعیت و جو حاکم بر مجلس را بررسی کنیم و سپس در این مورد دست به اقدام بزنیم.» محمود صادقی عملکرد قوه قضاییه را در این زمینه مثبت ارزیابی کرد و تاکید کرد که این قوه در این باره"خوب عمل کرده است". او مدعی شد که بازداشت‌شدگان در حال آزاد شدن هستند. این در حالی است که در فضای مجازی خانواده‌ها و بستگان روزنامه‌نگاران و فعالان مدنی از دستگیری آنها در روزهای اخیر و پس از فروکش کردن تب اولیه اعتراضات خبر داده‌اند. کاوه و یاشار دارالشفایی و محمد مساعد از جمله این افراد هستند.

در همین زمینه: .