'ایران و عربستان؛ بازگشایی سفارت‌ها تابعی از روند مذاکرات' | DW | 29.04.2022

09/02/1401 12:52:00 ب.ظ

سفیر ایران در عراق می‌گوید، عربستان و ایران بر سر 'چارچوب و نقشه راهی برای مذاکرات آینده' توافق کرده‌اند. به گفته او از جمله توافق‌ها بر سر اعتمادسازی است و بازگشایی سفارتخانه‌‌های دو کشور نیز منوط به روند مذاکرات است.

سفیر ایران در عراق می‌گوید، عربستان و ایران بر سر 'چارچوب و نقشه راهی برای مذاکرات آینده' توافق کرده‌اند. به گفته او توافق‌ها از جمله بر سر اعتمادسازی است و بازگشایی سفارتخانه‌‌های دو کشور نیز منوط به روند مذاکرات است. "ایران و عربستان؛ بازگشایی سفارت‌ها تابعی از روند مذاکرات" سفیر ایران در عراق می‌گوید، عربستان و ایران بر سر"چارچوب و نقشه راهی برای مذاکرات آینده" توافق کرده‌اند.

به گفته او توافق‌ها از جمله بر سر اعتمادسازی است و بازگشایی سفارتخانه‌‌های دو کشور نیز منوط به روند مذاکرات است.

ایرج مسجدی، سفیر ایران در عراق پیرامون دور پنجم گفت‌و‌گوهای ایران و عربستان گفت که در این مذاکرات «نقشه راهی برای آینده مورد بحث و توافق قرا گرفت». خبرگزاری ایرنا می‌نویسد، این گفت‌وگوها پنج‌شنبه هشت اردیبهشت (۲۸ آوریل) برگزار شد. سفیر ایران در عراق در باره بازگشایی سفارتخانه‌های دو کشور گفت: «روند مذاکرات آینده تعیین خواهد کرد که موضوع بازگشایی سفارتخانه ها محقق شود یا خیر و این، بستگی به مذاکرات بعدی دارد».

به کانال دویچه وله فارسی در اینستاگرام بپیوندید پیش‌تر از قول مقام‌های عراقی گفته شده بود که توافق طرفین ۱۰ بند دارد. ایرج مسجدی در توضیحات به سه مورد توافق‌، شامل «اعتماد سازی»، «اقدامات و همکاری‌های دوجانبه» مانند «برگزاری حج و بحث سفارتخانه‌های دو طرف» و «بحث‌های منطقه‌ای و بین‌المللی» اشاره کرده است. headtopics.com

ادامه مطلب:
DW فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

صندوق بین‌المللی پول: جنگ اوکراین تأثیری بر تأمین مواد غذایی ایران نداشته استرئیس بخش خاورمیانه و آسیای مرکزی صندوق بین‌المللی پول می‌گوید جنگ اوکراین تأثیری بر تأمین مواد غذایی کشورهایی مانند ایران و عراق نداشته است. جهاد آزور در مصاحبه‌ با بخش فارسی... دقیقا درست گفته هر کوری این و میبینه که اساسا سالهاست ملت مشکل عمدی کمبود مواد اولیه غذایی دارند . و همه هم میدونن که این سیاست و استراتژی رژیم است ، احمدی نژاد هم چندی پیش این مورد رو اطلاع رسانی کرد . چون تمام شاهراههای مواد وارداتی در اختیار سپاه تروریسته واصلن ورود این همه کالا بصورت قاچاق فقط از عهده ارگانی برمیاد که صاحب نفوذ وقدرت باشه ونه تحریم درش دخیله ونه جنگ اوکراین، این اژدهای خونخوار چهل وسه ساله که راه تنفس را بر مردم ایران بسته است ولی بهانه دست مسولان بی کفایت جمهوری اسلامی داد.

گزارش سالانه سازمان حقوق بشر ایران؛ ۳۳۳ اعدام در ایران در سال ۲۰۲۱🔺 گزارش سالانه سازمان حقوق بشر ایران: ۳۳۳ اعدام در سال ۲۰۲۱ ▪ این گزارش که با پشتیبانی «سازمان با هم علیه مجازات اعدام» تهیه و منتشر شده، نسبت به افزایش تعداد اعدام‌ها در ایران هشدار داده است. ⬇ بیشتر بخوانید:

محمدعلی اسلامی ندوشن؛ شیفتهٔ ایران اما مغضوب جمهوری اسلامیمحمدعلی اسلامی ندوشن درباره انقلاب معتقد بود: انقلابی بودن، اگر نتیجه ضدبشری به بار آورد، می‌شود آشوبگری، و در این صورت ثمری که به بار می‌آورد، نکبت است نه نعمت. و شد انچه نباید میشد!

روز قدس و حمایت از ملت فلسطین پشتوانه' امنیت ملی ایران اسلامی' استدر قطعنامه راهپیمایی سراسری روز جهانی قدس تاکید شد روز قدس و حمایت از ملت فلسطین پشتوانه' امنیت ملی ایران اسلامی' است خیلی شکر خوردن

اعدام‌های دهه ۱۳۶۰؛ در زندان‌های ایران چه گذشت؟ - BBC News فارسیدر سال‌های دهه ۶۰ خورشیدی، هزاران زندانی در زندان‌های ایران اعدام شدند. اوج اعدام‌ها در تابستان سال ۱۳۶۷ و با نزدیک شدن به پایان جنگ ایران و عراق، آیت الله خمینی با صدور فتوایی به مقامات حکومتی دستور داد تا 'با خشم و کینه انقلابی خود' تکلیف زندانیان سیاسی را مشخص کنند. هزاران زندانی محروم از حقوق انسانی در زندان‌های ایران اعدام شدند. Oh WOW! BBC has decided to mention something that would upset the mullahs! چشم و دل شما روشن رادیو BBC یادتون هست،سال ۵۷ رو عرض میکنم. تصاویر در ماه و پیدا کردن مژه لای کتاب چی؟ اعلامیه های پشت سرهم چی، یادتون هست؟ امروز هم همان خط نفاق رو پیش گرفتید با اون گاو چرانهای اوباش،که ملت ایران رو به زیر پای خود له کنید! این ملت فرهیخته دیگه گول زدنی نیستن. ۱۷ هزار ایرانی بیگناه توسط این سگ های منافقین بشهادت رسیدن یک لشکر از منافقین بعد از قبول قطعنامه سازمان ملل به مهران وکرمنشاه حمله کردن با سلاحه های امریکا واروپا وبا کمک صدام مردم بی گناه کشتن انهایکه تو زندان بودن توسط یک نقشه ميخواستن قیام مسلحانه بکنند

وزارت خارجه 'سوء قصد به سفیر قطر در ایران' را تکذیب کردروابط عمومی وزارت امور خارجه با انتشار اطلاعیه ای برخی اخبار منتشر شده مبنی بر سوء قصد به سفیر دولت قطر در کشورمان را تکذیب کرد.