'ایران یک نفتکش حامل نفت تحریمی خود را در سواحل امارات ربود' | DW | 15.07.2020

25/04/1399 05:50 ب.ظ

گفته می‌شود که ایران یک نفتکش حامل نفت تحریمی خود را پیش از آنکه به دست آمریکا بیافتد در ‌آب‌های خلیج فارس ربوده است. این خبر از سوی کاپیتان این نفتکش تایید شده است. دو نفر از خدمه این نفتکش در ایران به سر می‌برند.

گفته می‌شود که ایران یک نفتکش حامل نفت تحریمی خود را پیش از آنکه به دست آمریکا بیافتد در ‌آب‌های خلیج فارس ربوده است. این خبر از سوی کاپیتان این نفتکش تایید شده است. دو نفر از خدمه این نفتکش در ایران به سر می‌برند. اکنون گفته می‌شود که یک نفتکش حامل نفت تحریمی ایران که ایالات متحده آمریکا در صدد ضبط آن بوده، توسط ایران ربوده شده است. این خبر را خبرگزاری آسوشیتدپرس روز چهارشنبه ۱۵ ژوئیه (۲۵ تیر) منتشر کرده است.

خبرگزاری آسوشیتد پرس این خبر را به نقل از یک سازمان دریانوردی و همچنین دیوید هاموند، سرپرست گروه حقوق بشر ناظر بر کشتیرانی منتشر کرده است.سازمان دریانوردی یاد شده روز چهارشنبه ۱۵ ژوئیه خبر مربوط به ربوده شدن این نفتکش را اعلام کرده است. در خبر منتشر شده همچنین به تصاویر ماهواره‌ای اشاره شده است.

در گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس آمده است که تصویرهای ماهواره‌ای حکایت از آن دارند که این نفتکش در آب‌های ایران قرار دارد و دو نفر از خدمه آن نیز در خاک ایران به سر می‌برند. همین سازمان دریانوردی اعلام کرده است که در گزارش‌های نخستین اطلاع دقیقی از سرنوشت کشتی"ام‌تی گالف اسکای" منتشر نشده بود.

اکنون، ناخدای این کشتی در تماس با گروه حقوق بشر ناظر بر کشتیرانی اعلام کرده است که این نفتکش روز پنجم ژوئیه ربوده شده است. بنا بر اظهارات دیوید هاموند ۲۶ خدمه این کشتی که هندی بوده‌اند، به کشور خود بازگشته‌اند. او گفته است: «ما از بابت شنیدن این موضوع که به خدمه کشتی آسیبی نرسیده است، خرسندیم. این مهم‌ترین نگرانی ما درباره این ماجرا بود.

ادامه مطلب:
dw_persian »

محرومیت یک نوجوان بهایی از ادامه تحصیل در ایران - BBC News فارسیدر ایران، محروم شدن یک دانش آموز بهایی از ادامه تحصیل در مدرسه‌ای در کرج واکنش آمریکا را در پی داشته است.

تلاش برای خرید انسولین در ایران از داروخانه تا توییتریکی از کاربران در پی نایاب شدن قلم انسولین و یافتن آن نوشته است: «دو روزه تقریبا تمام‌ دارو‌خانه‌های تهران رو برای تهیه انسولین novorapid زیر و رو کردم. دریغ از یک عدد. حتی آزاد. به هر قیمت.ریتویت کنید لطفا شاید زودتر تعدادی تهیه شد.»

ایران: جسد قاضی منصوری پس از محدودیت‌های کرونایی به ایران منتقل می‌شودسخنگوی وزارت خارجه در نشست خبری روز دوشنبه خود، هم به سوال‌هایی درباره زمان بازگرداندن جسد قاضی منصوری پاسخ داده و هم به شائبه‌ها و پرسش‌ها درباره معاهده ۲۵ ساله ایران و چین. ماجرای حادثه رخ داده در نطنز نیز یکی دیگر از محورهای مطرح شده در این نشست خبری بود.

دولت ایران از سه کشور اروپایی خواست از آمریکا حمایت نکنند | DW | 15.07.2020جمهوری اسلامی به مناسبت پنجمین سالگرد توافق برجام بار دیگر آمادگی خود را برای اجرای کامل مفاد این سند بین‌المللی اعلام کرد. تهران از سه کشور اروپایی خواست، از سیاست فشار حداکثری آمریکا حمایت نکنند.

کرونا در ایران؛ فعالیت برخی مشاغل در تهران به مدت یک هفته تعطیل شدتعداد روزانه قربانیان شیوع ویروس جدید کرونا در ایران روز دوشنبه برای دومین بار بیش از ۲۰۰ نفر بود. بنا به آمار رسمی تاکنون ۱۳ هزار و ۳۲ نفر در ایران بر اثر ابتلا به کووید۱۹ جان خود را از دست داده‌اند.

کرونا در ایران؛ مرگ 179 نفر دیگر در یک روز