'آنفلوآنزا' قابل پیش‌بینی نیست/ پرخطرها واکسن بزنند

  • 📰 isna_farsi
  • ⏱ Reading Time:
  • 13 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 9%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

رییس آزمایشگاه مرجع آنفلوآنزا: *'آنفلوآنزا' قابل پیش‌بینی نیست *امیدواریم ویروس نسبت به گذشته تغییر نکند * پرخطرها واکسن بزنند *تهیه واکسن آنفلوآنزا برای همه‌ افراد کشور میسر نیست

دکتر طلعت مختاری آزاد در گفت‌وگو با ایسنا، گفت: طی مدت اخیر که نیم‌کره جنوبی زمین در فصل زمستان بودند، موارد آنفلوآنزا چندان زیاد نبوده است؛ زیرا مردم به دلیل جلوگیری از ابتلا به کرونا نکات بهداشتی مانند زدن ماسک، فاصله‌گذاری اجتماعی و... را رعایت می‌کردند و همین موضوع بر عدم ابتلا به آنفلوآنزا هم موثر بود. البته این موضوع دلیل نمی‌شود ما هم که در نیم‌کره شمالی قرار داریم و در آستانه فصول سرد سال هستیم نیز همین اتفاق را تجربه کنیم.

مختاری آزاد با اشاره به اینکه آنفلوآنزا برخلاف کووید۱۹ درمان موثر دارد، افزود: اکنون درصدی از نمونه‌های اخذ شده که وجود کرونا در آنها منفی می‌شود، مورد برسی آنفلوآنزا قرار می‌گیرند؛ اما هنوز موردی از بروز آنفلوآنزا برای امسال شناسایی نشده است.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 2. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

آمریکا: ایالت‌ها آماده توزیع واکسن کرونا در اواخر ماه اکتبر باشندمرکز کنترل و پیشگیری از بیماری آمریکا (CDC) در نامه‌ای به مقامات بهداشتی ایالت‌های مختلف این کشور از آن‌ها خواسته است آماده توزیع واکسن احتمالی ویروس کرونا در اواخر ماه اکتبر باشند.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

آماده‌باش برای توزیع واکسن کرونا در آستانه انتخابات آمریکا - BBC News فارسیاز مقام‌های بهداشتی در ایالت‌های آمریکا خواسته شده تا برای توزیع محدود واکسن کرونا ظرف کمتر از دو ماه آماده باشند. این زمانبندی در آستانه انتخابات نگرانی‌هایی را درباره احتمال فشار سیاسی دولت دونالد ترامپ برای تسریع ساخت واکسن برانگیخته است.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

واکسن کرونای روسیه روی سالمندان تاثیر منفی نداردواکسن کرونای روسیه روی سالمندان تاثیر منفی ندارد محققان روس‌ اعلام کردند، سالمندانی که واکسن کرونای روسی 'Sputnik V' را دریافت کرده‌اند، از خود عوارض جانبی ناشی از دریافت واکسن نشان نداده‌اند.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

گزارش‌های رسانه‌ای: اعلام آماده‌باش مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌ها به ایالت‌ها برای توزیع واکسن کرونا تا اول نوامبرگزارش‌های رسانه‌ای: اعلام آماده‌باش مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌ها به ایالت‌ها برای توزیع واکسن_کرونا تا اول نوامبر
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

منابع آمریکایی: کاخ سفید با فشار سیاسی بدنبال ارائه واکسن کرونا پیش از تائیدیه نهایی است- اخبار آمریکا - اخبار بین الملل تسنیم - Tasnimبرخی منابع آمریکایی اعلام کرده‌اند که فشار سیاسی بسیار زیادی از سوی کاخ سفید بر روی نهادها و موسسات دولتی برای اعلام تائیدیه درمان و حتی ارائه واکسن تا پیش از برگزاری انتخابات در حال اعمال است.
منبع: Tasnimnews_Fa - 🏆 14. / 51 ادامه مطلب »

واکسن کرونای روسیه روی سالمندان تاثیر منفی نداردواکسن کرونای روسیه روی سالمندان تاثیر منفی ندارد محققان روس‌ اعلام کردند، سالمندانی که واکسن کرونای روسی 'Sputnik V' را دریافت کرده‌اند، از خود عوارض جانبی ناشی از دریافت واکسن نشان نداده‌اند.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »