۹ پناهجوی کرد ایرانی 'اسیر در سوریه' وارد ایران شدند | DW | 01.01.2022

  • 📰 dw_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 18 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 10%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

پایگاه خبری تحلیلی 'جامعه ۲۴' و رسانه‌های کردی از آزادی ۹ پناهجوی کرد ایرانی که در 'سوریه اسیر بودند' خبر دادند. به گفته سخنگوی وزارت خارجه ایران، این پناهجویان کرد ۱۱ دی وارد ایران می‌شوند.

پایگاه خبری تحلیلی"جامعه ۲۴" و رسانه‌های کردی از آزادی ۹ پناهجوی کرد ایرانی که در"سوریه اسیر بودند" خبر دادند. به گفته سخنگوی وزارت خارجه ایران، این پناهجویان کرد ۱۱ دی وارد ایران می‌شوند.سعید خطیب‌زاده، سخنگوی وزارت خارجه ایران روز شنبه ۱۱ دی اعلام کرد ۹ تبعه ایرانی مفقود شده‌ با پیگیری‌های وزارت امور خارجه، سفارتخانه‌های ایران در ترکیه و سوریه و سفارتخانه‌های این دو کشور در تهران در همین روز از مرز رازی وارد کشور می‌شوند.

ظاهرا پناهجویان کرد ایرانی پس از بازداشت در ترکیه، به جای دیپورت به کشورشان به"ارتش آزاد سوریه" تحویل داده شده بودند. این افراد که شامل ۸ نفر از پاوه و یک نفر از سردشت هستند، هنگام دیپورت خود را کرد سوریه معرفی کرده بودند. بستگان این پناهجویان به دلیل چهار ماه و نیم بی‌خبری از سرنوشت آن‌ها، اواخر آذر جلوی سفارت ترکیه تحصن کردند.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 7. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

دیپلمات ایرانی منتقدان مذاکره اولیانوف و راب مالی در غیاب نماینده ایران را استهزا کردیکی از تصاویر منتشرشده از مذاکرات احیای برجام در وین میخائیل اولیانوف و راب مالی را نشان می‌دهد که در این‌باره به رایزنی مشغولند در حالی که جای نماینده ایران خالی است. عزت عنه؟! معلوم نیست رژیم آخوندی ایران چه باجی به آمریکا و اروپا داده که اینطور توانست وقت تلف کنه که جلسه به جلسه رسیدند به سالگرد هلاکت تروریست سليماني ! حالا قراره در این روز چه فیلمی بازی بشه باید منتظر بود و دید... دلار آیت_اله_بایدن
منبع: RadioFarda_ - 🏆 13. / 51 ادامه مطلب »

آمریکا کشتی ضبط شده حامل 385 کیلو هروئین و خدمه ایرانی آن را آزاد کردنیروی دریایی آمریکا 385 کیلو هروئین را در یک کشتی بدون تابعیت در دریای عرب ضبط و 9 تبعه ایرانی آن را آزاد کردند. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

کاهش ارزش پول ترکیه برای چهارمین روز پیاپی؛ لیر ۶ درصد سقوط کرد🔺کاهش ارزش پول ترکیه برای چهارمین روز پیاپی؛ لیر ۶ درصد سقوط کرد ▪️روند کاهش ارزش لیر ترکیه روز پنجشنبه و برای چهارمین روز پیاپی ادامه یافت و این بار سقوطی ۶ درصدی را تجربه کرد.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

امید نوری پور: به سختی می‌توان از نورد استریم ۲ جلوگیری کرد | DW | 30.12.2021امید نوری پور، نامزد ریاست حزب سبزهای آلمان می‌گوید پروژه نورد استریم ۲ اشتباه بوده اما گزینه‌ دیگری برای توقف این خط لوله نمی‌بیند. هابک، وزیر اقتصاد هم گفته است باید از گسترش انرژی‌های تجدیدپذیر در اوکراین حمایت کرد.
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

شرکت نفت آتش‌سوزی گسترده در پارس جنوبی را تکذیب کرد؛‌ «صاعقه بود»شرکت «نفت و گاز پارس» با انتشار اطلاعیه‌ای، «آتش‌سوزی» در سکوی 16 میدان «پارس جنوبی» را تکذیب کرد و گفت، «صاعقه» به «یک نشتی جزئی گاز» برخورد کرده و 15
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

ارتش اسرائیل: دو موشک شلیک‌شده از غزه در دریا سقوط کردارتش اسرائیل اعلام کرد که برخی افراد مسلح در، نوار غزه، دو موشک به سمت دریای مدیترانه شلیک کرده که در نزدیکی سواحل تل‌آویو منفجر شد.آویو کوخاوی، رئیس ستاد
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »