۹ خبرنگار و عکاس ورزشی ایرانی در میان منتخبان جشنواره جهانی ایپس

14/04/2021 10:38:00 ب.ظ

اطلاع_رسانی

«انجمن نویسندگان، خبرنگاران و عکاسان ورزشی ایران» روز سه‌شنبه ۱۷ فروردین ۱۴۰۰، برترین آثار خبرنگاران و عکاسان ورزشی ایران در جشنواره جهانی «ایپس» (AIPS) را منتشر کرد. اطلاع_رسانی

براساس این انتخاب در بخش مکتوب، «افسون حضرتی» برای نوشتن یادداشتی در خصوص ورود رسمی زنان به «ورزشگاه آزادی» تهران در بازی بین دو تیم فوتبال ایران و کامبوج، عنوان دوم آسیا را کسب کرد.در بخش «گزارش تصویری» نیز، «مریم مجد» از «ایران ورزشی» در رده دوم قرار گرفت و «احمد معینی جم» از «خبرگزاری ایرنا» به طور مشترک با عکاس‌هایی از چین و لبنان در رده نهم قرار گرفتند.

هم‌چنین در بخش «عکس» و در زیر مجموعه «اسپورت اکشن» نیز «پرتو جغتایی» به همراه سه عکاس دیگر از هند، مالزی و کویت، رده هشتم آسیا را به خود اختصاص داد.در بخش «ویدیو» هم آثار «مازیار کوپیدار» در بخش جهانی، در رده پنجم و نخست آسیایی قرار گرفت. در بخش «مستند»، اثر «صادق حسینی»، رده چهارم آسیا را از آن خود کرد و در قسمت «فیلم کوتاه»، اثر «محمد فرهپور» به همراه اثری از چین، سوم شد.

ادامه مطلب:
ایران وایر »

اختصاصی| بازدید میدانی وزیر کشور از مناطق آسیب‌دیده حوادث تروریستی زاهدان+ فیلم- اخبار سیستان و بلوچستان - اخبار استانها تسنیم | Tasnim

اخبار ایران و جهان را در خبرگزاری تسنیم بخوانید ادامه مطلب >>

نوشین جعفری، عکاس و خبرنگار به زندان قرچک بازگشت

دعوت از ۴ فیلم ایرانی به جشنواره روتردام هلندپنجاهمین جشنواره بین‌المللی فیلم روتردام هلند، چهار فیلم ایرانی را در برنامه نمایش خود قرار داد.

ویدئو؛ یک دقیقه سکوت برای ادای احترام به شاهزاده فیلیپاین مراسم بطور همزمان در سراسر بریتانیا با شلیک توپ آغاز شد و به این ترتیب برای یک دقیقه مردم در فروشگاه‌ها، ایستگاه‌های راه آهن و مراکز ورزشی از تکاپو ایستادند. نماینده کشورهای اروپائی از جمله روسیه نماینده خود را به رۆژئاوا در شمال سوریه فرستاده اند که بچه های بجا مانده از کشته های داعش رو تحویل بگیرند هنوز نزدیک ٦٠٠ زن و بچه داعشی ها بجا مانده در کمپ های تحت کنترل نیروهای خود رهبری کوردهای رۆژئاوا هستند

خاورمیانه 2030 از نگاه تحلیلگران اسرائیلی چگونه است؟اعتمادآنلاین بررسی می‌کند: آینده خاورمیانه تا سال ۲۰۳۰ از نگاه تحلیلگران اسرائیل چگونه است؟ ۳محقق اسرائیلی چهره منطقه را در سال ۲۰۳۰ از دیدگاه تل‌آویو ترسیم کرده و به تبیین پیش‌بینی‌های خود از شرایط ائتلاف‌های منطقه‌ای و جهانی پرداخته‌اند. تا سال ۲۰۳۰ در خاور میانه کشوری مستقل بنام ایران نداریم شمال ایران ودریای خزر جزو خاک روسیه شده مرکز ایران به انگلیسها واگذار شده استان خوزستان وخلیج فارس وجزایرش به چینها واگذار شده وچابهار وشرق ایران هم به هند فروخته شده مردم ایران هم دارای ملیت های چند گان هستند The emergence of a man from Pakistan named Muhammad Qasim bin Abdul Karim who sees dreams and visions talking about the signs of the time and plots and wars waged against Islam and Muslims. To know more visit the website or search ‘Muhammad Qasim Dreams’.

«انجمن نویسندگان، خبرنگاران و عکاسان ورزشی ایران» (ایسجا) روز سه‌شنبه ۱۷ فروردین ۱۴۰۰، برترین آثار خبرنگاران و عکاسان ورزشی ایران در جشنواره جهانی «ایپس» (AIPS) را منتشر کرد.«نوشین جعفری»، خبرنگار و عکاس تئاتر و سینما روز شنبه ۲۱ فروردین‌ماه با پایان دوران مرخصی‌اش به زندان قرچک ورامین بازگشت.به گزارش ایسنا، پنجاهمین جشنواره فیلم روتردام فهرست فیلم‌های مرحله دوم این رویداد سینمایی را اعلام کرد که از تاریخ ۲ تا ۶ ژوئن (۱۲ تا ۱۶ خرداد) در کشور هلند برگزار می‌شود.در این روز مراسم خاکسپاری او نیز با حضور گروه کوچکی از نزدیکان او در قلعه باشکوه ویندزور در نزدیکی لندن برگزار شد.

براساس این انتخاب در بخش مکتوب، «افسون حضرتی» برای نوشتن یادداشتی در خصوص ورود رسمی زنان به «ورزشگاه آزادی» تهران در بازی بین دو تیم فوتبال ایران و کامبوج، عنوان دوم آسیا را کسب کرد. در بخش «گزارش تصویری» نیز، «مریم مجد» از «ایران ورزشی» در رده دوم قرار گرفت و «احمد معینی جم» از «خبرگزاری ایرنا» به طور مشترک با عکاس‌هایی از چین و لبنان در رده نهم قرار گرفتند. این خبرنگار و عکاس در تاریخ ۲۸بهمن۱۳۹۹ برای اجرای حکم چهار سال حبس خود به زندان منتقل شد. هم‌چنین در بخش «عکس» و در زیر مجموعه «اسپورت اکشن» نیز «پرتو جغتایی» به همراه سه عکاس دیگر از هند، مالزی و کویت، رده هشتم آسیا را به خود اختصاص داد. همچنین فیلم «یک تصویر و دو بازی» ساخته ساناز سهرابی هم به نمایندگی از سینمای کانادا در جشنواره روتردام حضور دارد. در بخش «ویدیو» هم آثار «مازیار کوپیدار» در بخش جهانی، در رده پنجم و نخست آسیایی قرار گرفت. دادگاه نوشین جعفری را بابت اتهامات «توهین به مقدسات» و «تبلیغ علیه نظام»، به پنج سال زندان محکوم کرد. در بخش «مستند»، اثر «صادق حسینی»، رده چهارم آسیا را از آن خود کرد و در قسمت «فیلم کوتاه»، اثر «محمد فرهپور» به همراه اثری از چین، سوم شد.

در بخش «عکس خبرنگاران جوان» نیز «علیرضا زینلی» در رده سوم قرار گرفت. گفته شده بود، بازداشت او مرتبط به حساب کاربری «یار دبستانی» در توییتر است؛ اما این موضوع چندین بار از سوی نزدیکان او رد شد. هم چنین در بخش «صدا»، اثر «شهرام زین‌العابدین» از رادیو در رده دوم قرار گرفت. انجمن ورزشی‌نویسان جهان ( AIPS) به منظور توسعه روزنامه‌نگاری ورزشی، سه سال است که مسابقه‌ای جهانی در بخش‌های مختلف برگزار می‌کند و ورزشی‌نویسان قاره‌های جهان در آن با یک‌دیگر به رقابت می‌پردازند. نوشین جعفری طی مدت بازجویی تحت فشار بازجویانش برای اعترافات اجباری قرار داشت. برای دیدن اخبار و گزارش‌های بیش‌تر درباره رسانه و خبرنگاری به سایت .