۹۶.۶ درصد پرونده تخلفات از سر دلسوزی یا فهم نادرست از قوانین است

  • 📰 isna_farsi
  • ⏱ Reading Time:
  • 42 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 20%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

۹۶.۶ درصد پرونده تخلفات از سر دلسوزی یا فهم نادرست از قوانین است رئیس دیوان محاسبات کشور: ۹۶.۶ درصد پرونده تخلفات از سر دلسوزی، تصمیم‌گیری، ابهام در قوانین و برداشت و فهم نادرست از قوانین اتفاق افتاده است

به گزارش ایسنا، عادل آذر امروز در جلسه شورای اداری استان در سالن اجتماعات استانداری خراسان رضوی، اظهار کرد: ما ارزش‌های نظارتی حاکم بر دیوان محاسبات و هر دستگاهی از بودجه کل کشور استفاده می‌کند را نظارت می‌کنیم. همیشه این بازخورد به ما می‌رسد که دستگاه‌های نظارت مرکز دنبال مچ‌گیری و مانع توسعه و تصمیم‌گیری هستند و ریسک و قدرت تصمیم‌گیری را از ما گرفتند.

رئیس دیوان محاسبات کشور بیان کرد: خط مقدم توسعه مدیران اجرایی هستند. یکی از وظایف کلیدی دیوان این است که از این سرمایه پاسداری کند. این جهان‌بینی و نگاه ما است. این پاسداری از بیت‌المال و به طور خاص مدیران اجرایی چگونه می‌تواند اتفاق بیفتد؟ ۹۷ درصد بودجه در بخش قوه‌مجریه استفاده می‌شود اما بر قوه‌مقننه و قوه‌قضاییه نیز نظارت می‌کنیم.

رئیس دیوان محاسبات کشور ادامه داد: در بخش هدایتگرانه بخش مشاوره را راه انداختیم. یکی از بهترین ادارات کل دیوان محاسبات ما در استان خراسان رضوی است که باید از این ظرفیت استفاده کنید. سرمایه ما دانش حقوقی و مالی بوده که باید در اختیار مدیران و تصمیم‌گیران قرار گیرد. نظارت در دیوان باید در خدمت توسعه باشد. در عین تصمیم‌گیری اگر به ابهام قانونی بر می‌خورید، از مجموعه دانشی مشاوره بگیرید. ما آموزش و مشاوره می‌دهیم و مدیر باید تصمیم‌گیری کند. محور کار خود را به سمت حسابرسی عملکرد آوردیم.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 2. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

سرنخ‌های پلیس از سرقت سردیس قیصر امین‌پور/ بسته پیشنهادی برای جلوگیری از مجسمه‌ دزدیرییس پلیس آگاهی: در مورد سرقت سردیس قیصر امین‌پور به سرنخ‌هایی رسیدیم تمام انرژی خود را برای پیدا کردن عوامل این سرقت انجام می‌دهیم اطلاعی از محل نصب مجسمه ها و جنس آن ها نداریم، شهرداری باید این اطلاعات را در اختیار پلیس قرار دهد
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

انتقاد عفو بین‌الملل از «نادیده گرفتن» اعدام‌های ۶۷ از سوی جامعه جهانیسازمان عفو بین‌الملل از «نادیده گرفتن» کشتار زندانیان سیاسی در سال ۱۳۶۷ در ایران، از سوی جامعه جهانی طی دهه‌های گذشته انتقاد کرده است.
منبع: IranIntl - 🏆 3. / 63 ادامه مطلب »

بعد از رئیس قوه قضائیه، معاون دادستان ایران هم از کارگران طلبکار شد: آنها آشوبگر هستند!بعد از رئیس قوه قضائیه، معاون دادستان ایران هم از کارگران طلبکار شد: آنها آشوبگر هستند! این سخنان در حالی بیان می‌شود که در هفته جاری ۹ نفر از کارگران شرکت نیشکر هفت تپه به تحمل ۸ ماه حبس تعزیری و ۳۰ ضربه شلاق محکوم شدند.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

چرا پس از مصرف برخی از ویتامین‌ها حالت تهوع پیدا می‌‌کنیدچرا پس از مصرف برخی از ویتامین‌ها حالت تهوع پیدا می‌‌کنید ⚡️شاید مصرف روزانه ویتامین‌ها و مکمل‌ها به تندرستی‌تان کمک کند. ولی برخی پس از خوردن قرص ویتامین حالشان بد می شود و یا حالت تهوع پیدا می کنند.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

اجتناب آمریکا از انتشار جزئیات طرح «معامله قرن» پیش از انتخابات اسرائیلنماینده ویژه آمریکا در امور خاورمیانه انتشار جزئیات طرح «معامله قرن» را به پس از برگزاری انتخابات زود هنگام اسرائیل موکول کرد. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

مایک پنس: با خروج از توافق هسته‌ای ایران به دوران سوءاستفاده از آمریکا پایان دادیممایک پنس: با خروج از توافق هسته‌ای ایران به دوران سوءاستفاده از آمریکا پایان دادیم معاون رئیس جمهوری آمریکا ضمن اشاره به شکست داعش در مناطقی که تصرف کرده بودند گفت: ما اسلام رادیکال را از مناطقی که در دست داشتند بیرون راندیم و دیگر خلافت اسلامی وجود ندارد
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »