۹۰ انجمن خواستار بررسی منصفانه پرونده فعالان محیط زیست شدند | DW | 21.07.2019

30/04/1398 04:53 ب.ظ

انجمن‌های طرفدار محیط زیست در نامه‌ای به رئیس قوه قضائیه ایران از او خواستند حق دادرسی عادلانه را برای فعالان محیط زیست در نظر گیرد. آنها در این نامه از عدم رعایت قانون در مورد این فعالان انتقاد کردند.

انجمن‌های طرفدار محیط زیست در نامه‌ای به رئیس قوه قضائیه ایران از او خواستند حق دادرسی عادلانه را برای فعالان محیط زیست در نظر گیرد. آنها در این نامه از عدم رعایت قانون در مورد این فعالان انتقاد کردند. به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندید خبرگزاری ایرنا با انتشار بخش‌هایی از این نامه نوشته است که در این نامه به مواردی از بی‌قانونی در قبال این فعالان اشاره شده است.

از جمله این موارد این است که «قبل از پایان تحقیقات مقدماتی و احراز مجرمیت آنان، گزارش‌ها و مصاحبه‌هایی که مبین افشای هویت و مشخصات شخصی آنان بود در برخی رسانه‌ها منتشر» شده است.

از دیگر مواردی که این انجمن‌ها به آن اشاره کرده‌اند تعیین مجازات تعزیری بوده برای همه این فعالان و آنهم «پیش از آنکه دادستان وقت تهران، چهار نفر از آنان را مشمول اتهام حدود موضوع ماده ۲۸۶ قانون مجازات اسلامی اعلام کند». در مرحله اظهارنظر قرار نهایی نیز بنابر این نامه، «مقام اظهارنظر اقدام به افزایش مجازات و تبدیل آن به حدود کرده است».

یک سال و نیم پیش وزارت اطلاعات سپاه پاسداران چند تن از فعالان محیط زیست را به اتهام"اقدام ضدامنیتی" بازداشت کرد اختلاف میان وزارت اطلاعات و اطلاعات سپاه فعالان محیط زیستی ۱۸ ماه پیش توسط اطلاعات سپاه به اتهام"جاسوسی"،"افساد فی‌الارض" و"اقدامات ضد‌امنیتی" دستگیر شدند. این درحالی است که وزارت اطلاعات دولت روحانی رسما این اتهامات را رد کرده است.

ادامه مطلب:
dw_persian »

ویدئو؛ جشن شراب در سوئیسجشن شراب در شهرک «ووه» در غرب سوئیس در حال برگزاری است. احسنت، به این میگن پیشرفت

توزیع ۴۰ میلیارد تومان اعتبار برای حمایت از محیط بانان و تأمین تجهیزات در سال گذشتهمعاون محیط زیست طبیعی سازمان حفاظت محیط زیست اعلام کرد: توزیع ۴۰ میلیارد تومان اعتبار برای حمایت از محیط بانان و تأمین تجهیزات در سال گذشته

طی روزهای گذشته هفت شهروند کرد در شهرهای غرب ایران بازداشت شدند🔺طی روزهای گذشته هفت شهروند کرد در شهرهای غرب ایران بازداشت شدند ⚡️در طی هفته‌های گذشته تعدادی از فعالان کرد در شهرهای غربی ایران بازداشت شدند و در ادامه، در روزهاى اخير پنج شهروند دیگر کرد نیز در شهرهای ارومیه، شاهین دژ، تکاب و سنندج بازداشت شدند.

مبارزه با پلاستیک، عذاب‌ وجدان مردم عادی و آزادی تولید شرکت‌های بزرگبا وجود اینکه استفاده کمتر از پلاستیک وظیفه اجتماعی هر انسانی است اما اعتراض مردم و کمپین‌های محیط زیستی باید به سمت دولت‌ها و غول‌های صنعتی باشد. کسانی که مسئول واقعی به خطر افتادن زیست انسان‌ها روی زمین‌اند. اما آنها رسانه و پول و قدرت را در اختیار دارند و آنچه امروز به عنوان فعالیت محیط زیستی در جهان شناخته می‌شود شعارهای سانتی‌مال درباره کمتر مصرف‌کردن بطری آب و کیسه پلاستیکی است

حمله تمساح به دختر بچه روستایی در سرباز

کانسین در یک قدمی پیوستن به استقلال؛ از لیگ بلژیک در جمع آبی‌هاجانشین پاتوسی از برزیل می‌آید؛ کانسین در یک قدمی پیوستن به استقلال؛ از لیگ بلژیک در جمع آبی‌ها