۸۹.۴ درصد مردم موافق قرنطینه شهرهای محل شیوع بیشتر کرونا هستند

  • 📰 isna_farsi
  • ⏱ Reading Time:
  • 82 sec. here
  • 3 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 36%
  • Publisher: 63%

۸۹.۴ درصد مردم موافق قرنطینه شهرهای محل شیوع بیشتر کرونا هستند مرکز افکارسنجی دانشجویان ایران (ایسپا) با انتشار نتایج یک نظرسنجی اعلام کرد که ۸۹.۴ درصد مردم ایران موافق قرنطینه شدن شهرهایی که ویروس کرونا در آنها شیوع بیشتری دارند، هستند.

ایران اخبار, ایران سرفصلها

بررسی دیدگاه مردم ایران نسبت به شیوع ویروس کرونا طرح سنجش نگرش مردم به ابعاد شیوع ویروس کرونا، در تاریخ 21 تا 25 اسفند 1398 در سطح ملی با اندازه نمونه 1554 نفر به صورت مصاحبه تلفنی توسط مرکز افکارسنجی دانشجویان ایران (ایسپا) به صورت خویش فرمایی انجام شده است.

در این نظرسنجی 50.1 درصد پاسخگویان مرد و 49.9 درصد زن می‌باشند. میانگین سنی پاسخگویان 39.5 سال می‌باشد. 31.2 درصد پاسخگویان دارای تحصیلات کمتر از دیپلم، 29.9 درصد تحصیلات دیپلم و 38.4 درصد تحصیلات دانشگاهی دارند.۷۵.۲ درصد پاسخگویان به میزان زیاد و خیلی زیادی نگران ابتلای خود یا اعضای خانواده شان به ویروس کرونا هستند.نتایج مقایسه‌ای داده‌ها نشان می دهد زنان (حدود 78 درصد) بیش از مردان (حدود 73 درصد) در این خصوص نگرانی زیاد دارند.

میزان نگرانی زیاد بین افراد 30-49 سال (78.3 درصد) بیش از سایر گروه های سنی می باشد و میزان نگرانی گروه سنی بالای 50 سال (70.6 درصد) در مقایسه با سایر گروه های سنی در ابتلای خود یا اعضای خانواده شان اندکی کمتر از سایر گروه ها است.81.3 درصد افراد دارای تحصیلات ارشد و دکتری به میزان زیادی نگران ابتلای خود یا اعضای خانواده شان هستند در حالیکه این میزان بین افراد دارای تحصیلات کمتر از دیپلم 73.6 درصد می باشد.

89.4 درصد مردم ایران موافق قرنطینه شدن شهرهایی که ویروس کرونا در آنها شیوع بیشتری دارند می باشند (منظور محدود شدن ورود و خروج شهرها، شهر تعطیل شود و مردم جز برای کار ضروری بیرون نیایند). طبق نتایج مقایسه‌ای داده‌ها، زنان (92.6 درصد) بیش از مردان (87.1 درصد) موافق قرنطینه شهرهای با شیوع بالا هستند. میزان موافقت با قرنطینه این شهرها بین افراد 30 تا 49 ساله (92.4 درصد) بیش از سایر گروه‌ها می باشد.

کمترین میزان موافقت با این اقدام نیز مربوط به گروه سنی بالای 50 سال با 85 درصد می باشد. با افزایش سطح تحصیلات میزان موافقت با قرنطینه شهرهای با شیوع بالا نیز افزایش پیدا می کند. 95.7 درصد افراد با تحصیلات کارشناسی ارشد و دکترا، 94.1 درصد افراد با تحصیلات کاردانی و کارشناسی، 90.1 درصد افراد دیپلم و 84.1 درصد افراد با تحصیلات کمتر از دیپلم موافق قرنطینه شهرها می‌باشند.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

از کی تا حالا نظر مردم مهم شده ؟

نتیجه: رئیس جمهور فقط چرند می‌گه. ریدم تو اون مملکت داری‌ای که با یه ویروس کله بشه. دیوثا شما قرار بود عن‌قلابتون رو صادر کنین حالا از یه قرنطینه ساده هم نمیتونین بربیاین

توهم زدید کی مردم تو تصمیات نقش داشتن که حالا 89.48878344545 درصد مهم باشه

جالبه مردم موافقتند اما آقایان مخالفند

سپاه فکر کنه اینایی که اومدن تو خیابون مخالف نظامن گاز انبری بفرسته برن خونه هاشون فقط ده روز . دولت بی غیرتم مایحتاج بده بهمون فکر کنه مام مردم بدبخت فلسطینیم و عراق و لبنان. ده روز سران مملکت اینجوری فکر کنند چی میشه مگه

ولی خوب آیات عظام و رهبر گرانقدر نظر مردم به ...شون هم نیست

امان از ریس جمهوری که با تدبیر و امید و کلید امد ...گند زد به مملکت و زندگیمون تا همه رو نکشن خبر از قرنطینه نیست

از مردم بپرسین چند درصد مردم براندازی رژیم آخوند رو میخوان.

اینو به ما نگو، به رئیس‌جمهور احمق بگو😡😡😡

روز اول که فقط قم هم بود نظرسنجی میذاشتین

چون مردم شعورشون چند مرتبه بالاتر از ملاهای نفهم حاکم است که ریاضیات ساده ی شیوع اپیدمی را نمی فهمند. با قرنطینه پیک بیماری افت می کنه و فرصت کافی به سیستم درمانی داده میشه که به بیماران واقعا نیازمند سرویس لازم رو بده. در شرایط بحرانی ایران قرنطینه الزامی است FlattenTheCurve

به جز مردم فهیم قم 😐

وقتی حکومت نادان خودشو عقل کل بدونه و دقیقا مخالف نظر همه مردم تصمیم بگیره چیزی بجز بدبختی هم نمیاره همیشه مردم نظراتی دادند حکومت عکسش عمل کرد و ضربه خوردیم یک مشت نادان

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

حدود 90 درصد مردم ایران موافق قرنطینه شهرها هستند
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

به ۴ میلیون نفر وام با سود ۴ درصد پرداخت می‌شود/ صاحبان چک‌‌های برگشتی تا آخر اردیبهشت از خدمات بانکی محروم نمی‌شوندرئیس کل بانک مرکزی در حاشیه «جلسه مشترک ستاد اقتصادی دولت و نمایندگان فعالان اقتصادی» از پرداخت وام با سود ۴ درصد به ۴ میلیون نفر خبر داد. ولی نگفته این چهار میلیون چگونه شنا سایی شدند
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

حدود 90 درصد مردم ایران موافق قرنطینه شهرها هستند
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

شیوع پر‌شتاب کرونا در اروپا؛ اسپانیا هم قرنطینه می‌شود - BBC News فارسیبا گسترش شیوع کرونا در جهان، کشورهای مختلف برای مقابله با آن محدودیت‌های جدیدی وضع کرده‌اند.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

کاهش تعداد سرنشینان تاکسی‌ها برای ایجاد فاصله بیشتر در برخی خطوطمدیرعامل سازمان تاکسیرانی شهر تهران: حدود ۱۰۰ هزار تاکسیران داریم که سطح درآمد خانوار آنها کاهش چشم‌گیر پیدا کرده و از سوی دیگر به دلیل شیوع کرونا مجبور به اعمال برخی محدودیت‌ها بوده‌ایم
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

برای جلوگیری از سفر مردم، باید حکومت‌نظامی اعلام شودیک عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات گفت: شهرهایی که بیشتر درگیر شیوع کرونا هستند باید قرنطینه شوند. حتی باید در این شهرها حکومت‌نظامی اعلام شود که مردم به سفر نروند. رادیو و تلویزیون اعلام می‌کند که سفر نکنید، اما مردم گوش نمی‌کنند. متاسفانه مردم به جان خودشان رحم نمی‌کنند.
منبع: EtemadOnline - 🏆 9. / 59 ادامه مطلب »