۸۸ درصد جمعیت روستایی تحت پوشش گاز قرار گرفت/ دولت، مردم و محیط زیست برندگان جایگزینی گاز و سوخت مایع

  • 📰 ilnanews
  • ⏱ Reading Time:
  • 67 sec. here
  • 3 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 30%
  • Publisher: 53%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

زنگنه: ۸۸ درصد جمعیت روستایی تحت پوشش گاز قرار گرفت/ دولت، مردم و محیط زیست برندگان جایگزینی گاز و سوخت مایع

به گزارش خبرنگار ایلنا، بیژن نامدار زنگنه در مراسم افتتاح گازرسانی به 77 روستا در خراسان رضوی اظهار داشت: در سال 92 در بودجه 93 یک بند ق پیشنهاد شد که به تصویب مجلس رسید. البته در سال 77 هم یک ایده‌ای از سوی بنده مطرح شد و دو طرح بیع متقابل گازی به ارزش 5 میلیارد برای گازرسانی به روستاها، صنایع و نیروگاه‌ها مطرح و اجرایی شد.

وی گفت: در سال 92، 14 هزار روستا گازرسانی شده بود اما اکنون از عدد 33 هزار روستا عبور کرده‌ایم و 88 درصد جمعیت روستایی تحت پوشش گاز قرار گرفته‌اند که این میزان پوشش گازرسانی در هیچ جای دنیا دیده نمی‌شود. وزیر نفت تصریح کرد: از ابتدای سال 92، کارگروهی برای مطالعه روشهای مختلف تامین انرژی پایدار و مطمئن تعیین کردیم و مطالعاتی در زمینه اینکه گازرسانی به روستاها به صورت CNG، خط لوله و یا LNG باشد، صورت گرفت. این مطالعات یک سال به طول انجامید و نتیجه این شد که از محل صرفه‌جویی در مصرف فرآورده‌های مایع گازرسانی به روستاها صورت گیرد. عده‌ای این طرح را نمایشی عنوان کردند اما در واقع ما پولی بابت آن دریافت نکرده بودیم، فقط اجازه گرفتیم آنچه را که می‌سوزد از محل حاصل از صادرات به نتیجه برسانیم.

نامدار زنگنه گفت: ایده ماده 12 قانون رفع موانع تولید را مطرح کردیم و مجلس نیز آن را تکمیل و به تصویب رساند. این مصوبه برای همه برد بوده است. از این بابت که امکان صادرات فرآورده فراهم شد برای دولت یک برد محسوب می‌شود. مردم بابت رضایتمندی از تامین انرژی و محیط زیست به جهت آلوده نشدن و عدم تخریب برنده بوده‌اند.

وی تاکید کرد: با اجرایی شدن این پروژه‌های گازرسانی، علاوه بر ایجاد صدها هزار اشتغال، تمامی تجهیزات و پیمانکاران نیز ایرانی بوده‌اند. هر کس در منزل خود برای خرید چند بخاری اقدام کرد که به این ترتیب میلیون‌ها تقاضا برای بخاری، شیرآلات و اتصالات به وجود آمد و حجم بالایی از اشتغال در کشور ایجاد شد.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 10. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

رسانه‌های چین چطور اختلافات این کشور با دنیا را پوشش می‌دهند؟ - BBC News فارسیهمزمان با بروز مشکلات در روابط چین و چند کشور دیگر، لحن رسانه‌های دولتی چین نیز بیش از پیش ستیزه‌جویانه شده است. رسانه‌های مستقر در سرزمین اصلی چین مسائل را از زاویه 'ما در برابر آن‌ها' پوشش می‌دهند و مباحث جاری در شبکه‌های اجتماعی نیز همین نقطه نظر را دنبال می‌کنند.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

نماینده تازه تایوان در واشنگتن روابطی عمیق با آمریکا دارد🔺نماینده تازه تایوان در واشنگتن روابطی عمیق با آمریکا دارد ⚡️ بی کیم شائو، فرد مورد اعتماد تسای اینگ ون، رئیس جمهور تایوان، برای رهبری ماموریت های دیپلماتیک تایوان وارد واشنگتن شده است.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

اوکراین می گوید تلاش دارد ایران حداکثر مبلغ غرامت را برای ساقط کردن هواپیمای مسافربری بپردازد🔺اوکراین می گوید تلاش دارد ایران حداکثر مبلغ غرامت را برای ساقط کردن هواپیمای مسافربری بپردازد وزیر خارجه اوکراین گفت کشورش همه تلاش خود را می کند تا پرداخت غرامت در مورد پرواز اوکراینی به حداکثر برسد. او گفت با این حال مذاکرات با ایران آسان نخواهد بود.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

هزاران نفر در برلین علیه محدودیت های دولت آلمان برای مهار ویروس کرونا تظاهرات کردند🔺هزاران نفر در برلین علیه محدودیت های دولت آلمان برای مهار ویروس کرونا تظاهرات کردند ⚡️معترضان می گویند که تدابیر دولتی حقوق و آزادی مردم را نقض می کند.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

قانونگذاران آمریکایی سرکوب دموکراسی‌خواهان در هنگ کنگ توسط چین را محکوم کردند🔺قانونگذاران آمریکایی سرکوب دموکراسی‌خواهان در هنگ کنگ توسط چین را محکوم کردند ⚡️دو نماینده شاخص کنگره آمریکا با صدور یک بیانیه، به حکم جلب ۶ فعال دموکراسی‌خواه، از جمله یک شهروند آمریکایی، تحت قانون امنیتی جدید چین در هنگ‌کنگ، به شدت واکنش نشان دادند
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

مخالفت با مرخصی استعلاجی رضوانه احمد خانبیگی، فعال مدنی زندانی در ایران🔺مخالفت با مرخصی استعلاجی رضوانه احمد خانبیگی، فعال مدنی زندانی در ایران ⚡️همسر رضوانه احمد خانبیگی، فعال مدنی زندانی می‌گوید، همسرش به ‌دلیل بیماری صرع چندین بار پس از انتقال به زندان اوین دچار حملات عصبی و تشنج شده اما با مرخصی او موافقت نمی‌کنند.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »