۸۰ سالگی پله؛ ده داستان باورنکردنی در مورد معروف‌ترین شماره ده تاریخ فوتبال جهان - BBC News فارسی

02/08/1399 11:59:00 ق.ظ

۸۰ سالگی پله؛ ده داستان باورنکردنی در مورد معروف‌ترین شماره ده تاریخ فوتبال جهان

یکی از بزرگ‌ترین اسطوره‌های تاریخ فوتبال جهان پله، ملی‌پوش سال‌های دور برزیل است. پله امروز هشتاد سالگی‌اش را جشن می‌گیرد. شهرت او حالا از دنیای ورزش فراتر رفته است و این مطلب به ده داستان در مورد مردی می‌پردازد که به 'او ری' (پادشاه) معروف است. سانتوس، تیم باشگاهی پله، ۱۸ ژوئن ۱۹۶۸ در دیداری دوستانه به مصاف تیم المپیک کلمبیا در بوگوتا رفت. ورزشگاه سرشار از تماشاگر بود.

به دنبال خطای پله روی مدافع حریف و پس از آن به گفته گی‌یرمو ولاسکز، توهین به داور، در میان حیرت تماشاگران، به او گفته شد از زمین بیرون برود (استفاده از کارت قرمز از سال ۱۹۷۰ شروع شد).

Courtesy of Santos FC داور بازی سال ۲۰۱۰ در مصاحبه‌ای گفت که از او خواسته شد از زمین بیرون برود و سوت را به یکی از کمک‌هایش بسپارد. پله هم با قدرت در بازی باقی ماند. منبع تصویر، جنگ داخلی نیجریه از سال ۱۹۶۷ تا ۱۹۷۰ موجب کشته شدن بیش از یک میلیون نفر شد.

پله همچنین در آن کتاب نوشت: "خب، من مطمئن نیستم که این داستان کاملا واقعیت داشت، ولی نیجریه‌ای‌ها اطمینان دادند، زمانی که ما آن‌جا هستیم، به محل بازی حمله نخواهد شد." کم‌محلی کرد منبع تصویر، رینگو استار، نوازنده درام گروه بیتلز هنگام فیلمبرداری تور اسرارآمیز و جادویی در سال ۱۹۶۷ با توپ بازی می‌کند headtopics.com

پله نوشته است که مسئولان محافظه‌کار فدراسیون فوتبال برزیل به این موسیقیدان و سایر اعضای گروه بیتلز اجازه دیدار با بازیکنان تیم ملی را ندادند.

ادامه مطلب:
BBC Persian Sport »
Loading news...
Failed to load news.

سفیر آمریکا در سازمان ملل متحد: ایران بزرگترین تهدید علیه صلح و امنیت در خاورمیانه استصدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است. این همان تهدیدیست که توسط صاحبان کارتلهای نفتی وتسلیحاتی برای چپاول ثروت خاورمیانه با استفاده از دولتمردان ایالات متحده وانگیس در ایران ساخته ومستقر گردید.به امید نابودی استعمار این حرفهای تکراری دیگه خسته‌مون کرده! یا یک کاری بکنید که این رژیم از بین بره یا دیگه حرفش و انقدر نزنید. خودتون اینها را به جون ما انداختید حالا میخواهید که ما جان بدهیم تا این رژیم عادی بشه مثل سایر کشورها؟ RegimeChange4iran پیمان_نوین آمریکا این منشا تعصبات مذهبی‌، خود کامگی ها، اختلافات و جنگ‌ها و خرابی‌‌ها و بد بختی از خاورمیانه گورشو گم کنه همه چیز درست میشه.

ده تجمع کارگری؛ دور تازه اعتصابات در صنعت نفت ایران

نیجریه ملتهب و ناآرام است؛ تظاهرات و تیراندازی و آشوب در زنداندولت نیجریه واحد پلیس «سارس» را منحل کرده و وزیر کشور قول رسیدگی قضایی در این رابطه داده است. معترضان اما خواهان رسیدگی و پاسخگویی دولت نسبت به کشتار روز سه‌شنبه هستند. نیجریه آبان_خونین شده و ما هنوز هیچ

ظریف: امریکا مشتاق آغاز مسابقات تسلیحاتی در جهان استوزیر امور خارجه تاکید کرد: امریکا مشتاق آغاز مسابقات تسلیحاتی در جهان است.

میدل ایست آی: خامنه‌ای دستور توقف حملات به منافع آمریکا در عراق را داده است

سهراب‌پور: کمبود امکانات پزشکی از علل اصلی افزایش شمار قربانیان کرونا در ایران استدکتر حمید سهراب‌پور، فوق تخصص بیماری‌های ریوی در ایران کمبود امکانات پزشکی در برخی شهرها را از علل اصلی افزایش شمار قربانیان کرونا در این کشور طی روزهای اخیر دانست. - خبرگزاری آناتولی