۷۵۰ میلیون پشه دستکاری‌شده ژنتیکی در فلوریدا رها می‌شوند - BBC News فارسی

  • 📰 bbcpersian
  • ⏱ Reading Time:
  • 64 sec. here
  • 3 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 29%
  • Publisher: 51%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

۷۵۰ میلیون پشه دستکاری‌شده ژنتیکی در فلوریدا رها می‌شوند

پشه‌ تب زرد ناقل بیماری‌های مهلکی در انسان از جمله تب دنگ، زیکا، چیکونگونیا و تب زرد شناخته می‌شود.

فقط پشه‌های مونث انسان را نیش می‌زنند زیرا برای تولید تخم نیاز به خون دارند. بنابراین برنامه آزاد کردن پشه‌های مهندسی‌شده نر این است که با پشه‌های ماده طبیعی درآمیزند. این پشه‌های نر پروتئینی دارند که فرزندان ماده را قبل از رسیدن به سن بلوغ و قبل از آن که بتوانند نیش بزنند، از بین می‌برند. پشه‌های نر که فقط از شهد گل تغذیه می‌کنند، زنده می‌مانند و ژن‌ها را منتقل می‌کنند.

این طرح منتقدان بسیاری دارد، از جمله نزدیک به ۲۴۰۰۰۰ نفر که طوماری اینترنتی امضا و شرکت اوکسیتک را برای استفاده از ایالت‌های آمریکا برای "آزمایش حشرات جهش‌یافته ژنتیکی" محکوم کردند.براساس گزارش‌ها، این شرکت قصد دارد از ابتدای سال ۲۰۲۱ برنامه مشابهی را در تگزاس اجرا کند که به تصویب فدرال رسیده است اما هنوز تأیید ایالتی و محلی را ندارد.

گروه محیط زیستی "دوستان زمین" در بیانیه‌ای اعتراضی گفته است: "رها کردن پشه‌هایی که دستکاری ژنتیکی شده‌اند، بدون آنکه ضرورتی باشد، مردم فلوریدا، محیط زیست و گونه‌های در معرض خطر را در بحبوحه همه‌گیری کرونا در خطر قرار می‌دهد." اما یکی از دانشمندان شرکت اوکسیتک به خبرگزاری آسوشیتدپرس گفت: "ما بیش از یک میلیارد از پشه‌هایمان را طی سال‌ها آزاد کرده‌ایم و هیچ گونه خطر بالقوه‌ای برای محیط زیست یا انسان نداشته‌اند."در بسیاری از مناطق از جمله در جزایر فلوریداکیز آنها در برابر سموم دفع آفات مقاوم شده‌اند.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 15. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

پادشاه پیشین اسپانیا به معشوقه سابقش ۶۵ میلیون یورو هدیه داده بوده - BBC News فارسیمعشوقه سابق خوان کارلوس، پادشاه پیشین اسپانیا، این موضوع را رد کرده که ۶۵ میلیون یورویی که خوان کارلوس به او داده، اقدامی در جهت پولشویی باشد.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

ایالات متحده آمریکا مبلغ ۲۰۴ میلیون دلار به کمک‌های بشردوستانه عراق اضافه کرد🔺 آمریکا مبلغ ۲۰۴ میلیون دلار به کمک‌های بشردوستانه عراق اضافه کرد ⚡️ایالات متحده اعلام کرد مبلغ ۲۰۴ میلیون دلار برای کمک به مردم عراق، پناهندگان عراقی در منطقه، و جوامعی که پذیرای این پناهندگان هستند، به کمک‌های قبلی بشردوستانه اضافه می‌کند.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

دزدی ۳۰ میلیون یورویی از دستگاه‌های خودپرداز پول در آلمان | DW | 19.08.2020در پنج سال گذشته سارقان در آلمان موفق شده‌اند که تنها در ایالت نوردراین‌ وستفالن، در غرب این کشور، با منفجر کردن دستگاه‌های خودپرداز بیش از ۳۰ میلیون یورو به جیب بزنند. شمار این گونه سرقت‌ها در آلمان افزایش یافته است.
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

بزودی شاید بتوانید با سرعت بالا فرمان را رها کنید - BBC News فارسیتصور کنید با سرعت ۱۲۰ کیلومتر در ساعت در اتوبانی شلوغ در حرکت هستید و می‌خواهید فرمان خودرو را رها کنید.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

پادشاه پیشین اسپانیا به معشوقه سابقش ۶۵ میلیون یورو هدیه داده بوده - BBC News فارسیمعشوقه سابق خوان کارلوس، پادشاه پیشین اسپانیا، این موضوع را رد کرده که ۶۵ میلیون یورویی که خوان کارلوس به او داده، اقدامی در جهت پولشویی باشد.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

جهش آمار ابتلا به ویروس کرونا در فرانسه - BBC News فارسیبرای اولین بار از ماه مه تاکنون در فرانسه بیش از چهار هزار مورد ابتلا به ویروس کرونا ظرف یک دوره ۲۴ ساعته گزارش شده است.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »