۷۵۰ میلیون پشه دستکاری‌شده ژنتیکی در فلوریدا رها می‌شوند - BBC News فارسی

21/08/2020 05:17:00 ب.ظ

۷۵۰ میلیون پشه دستکاری‌شده ژنتیکی در فلوریدا رها می‌شوند

۷۵۰ میلیون پشه دستکاری‌شده ژنتیکی در فلوریدا رها می‌شوند

مسئولان ایالت فلوریدای آمریکا برای کاهش جمعیت پشه، طرح رها کردن۷۵۰ میلیون پشه را که از لحاظ ژنتیکی دستکاری شده‌اند، تصویب کردند. هدف این است که تعداد پشه‌های ناقل بیماری‌هایی مانند تب دنگ یا زیکا کاهش یابد.

زیست‌شناسی در برزیل پشه مهنذسی ژنتیک‌شده را برای مقابله با شیوع زیکا آزاد می‌کندپشه‌ تب زرد ناقل بیماری‌های مهلکی در انسان از جمله تب دنگ، زیکا، چیکونگونیا و تب زرد شناخته می‌شود.فقط پشه‌های مونث انسان را نیش می‌زنند زیرا برای تولید تخم نیاز به خون دارند. بنابراین برنامه آزاد کردن پشه‌های مهندسی‌شده نر این است که با پشه‌های ماده طبیعی درآمیزند. این پشه‌های نر پروتئینی دارند که فرزندان ماده را قبل از رسیدن به سن بلوغ و قبل از آن که بتوانند نیش بزنند، از بین می‌برند. پشه‌های نر که فقط از شهد گل تغذیه می‌کنند، زنده می‌مانند و ژن‌ها را منتقل می‌کنند.

ادامه مطلب:
BBC NEWS فارسی »

اختصاصی| بازدید میدانی وزیر کشور از مناطق آسیب‌دیده حوادث تروریستی زاهدان+ فیلم- اخبار سیستان و بلوچستان - اخبار استانها تسنیم | Tasnim

اخبار ایران و جهان را در خبرگزاری تسنیم بخوانید ادامه مطلب >>

پادشاه پیشین اسپانیا به معشوقه سابقش ۶۵ میلیون یورو هدیه داده بوده - BBC News فارسیمعشوقه سابق خوان کارلوس، پادشاه پیشین اسپانیا، این موضوع را رد کرده که ۶۵ میلیون یورویی که خوان کارلوس به او داده، اقدامی در جهت پولشویی باشد.

ایالات متحده آمریکا مبلغ ۲۰۴ میلیون دلار به کمک‌های بشردوستانه عراق اضافه کرد🔺 آمریکا مبلغ ۲۰۴ میلیون دلار به کمک‌های بشردوستانه عراق اضافه کرد ⚡️ایالات متحده اعلام کرد مبلغ ۲۰۴ میلیون دلار برای کمک به مردم عراق، پناهندگان عراقی در منطقه، و جوامعی که پذیرای این پناهندگان هستند، به کمک‌های قبلی بشردوستانه اضافه می‌کند.

دزدی ۳۰ میلیون یورویی از دستگاه‌های خودپرداز پول در آلمان | DW | 19.08.2020در پنج سال گذشته سارقان در آلمان موفق شده‌اند که تنها در ایالت نوردراین‌ وستفالن، در غرب این کشور، با منفجر کردن دستگاه‌های خودپرداز بیش از ۳۰ میلیون یورو به جیب بزنند. شمار این گونه سرقت‌ها در آلمان افزایش یافته است.

بزودی شاید بتوانید با سرعت بالا فرمان را رها کنید - BBC News فارسیتصور کنید با سرعت ۱۲۰ کیلومتر در ساعت در اتوبانی شلوغ در حرکت هستید و می‌خواهید فرمان خودرو را رها کنید.

پادشاه پیشین اسپانیا به معشوقه سابقش ۶۵ میلیون یورو هدیه داده بوده - BBC News فارسیمعشوقه سابق خوان کارلوس، پادشاه پیشین اسپانیا، این موضوع را رد کرده که ۶۵ میلیون یورویی که خوان کارلوس به او داده، اقدامی در جهت پولشویی باشد.

جهش آمار ابتلا به ویروس کرونا در فرانسه - BBC News فارسیبرای اولین بار از ماه مه تاکنون در فرانسه بیش از چهار هزار مورد ابتلا به ویروس کرونا ظرف یک دوره ۲۴ ساعته گزارش شده است.

توضیح تصویر، زیست‌شناسی در برزیل پشه مهنذسی ژنتیک‌شده را برای مقابله با شیوع زیکا آزاد می‌کند پشه‌ تب زرد ناقل بیماری‌های مهلکی در انسان از جمله تب دنگ، زیکا، چیکونگونیا و تب زرد شناخته می‌شود.کورینا ساین ویتگنشتاین گفته که این هدیه بسیار سخاوتمندانه‌ای از جانب پادشاه سابق بود که نشان می‌دهد تا چه حد او برای پادشاه مهم بوده است.مایک پمپئو در جریان کنفرانس خبری مشترک روز چهارشنبه ۲۹ مرداد با وزیر خارجه عراق ایالات متحده آمریکا اعلام کرد مبلغ ۲۰۴ میلیون دلار برای کمک به مردم عراق، پناهندگان عراقی در منطقه، و جوامعی که پذیرای این پناهندگان هستند، به کمک‌های قبلی بشردوستانه عراق اضافه می‌کند.در آلمان از  سال ۲۰۰۵ میلادی تا کنون ماموران پلیس شاهد حملات پراکنده به دستگاه‌های خودپرداز پول در مناطق مختلف این کشور هستند.

فقط پشه‌های مونث انسان را نیش می‌زنند زیرا برای تولید تخم نیاز به خون دارند. بنابراین برنامه آزاد کردن پشه‌های مهندسی‌شده نر این است که با پشه‌های ماده طبیعی درآمیزند. پادشاه سابق اسپانیا و خانم ویتگنشاین در یک مهمانی در فوریه ۲۰۰۴ با هم آشنا شدند و روابط عاشقانه آن‌ها تا سال ۲۰۰۹ ادامه داشت. این پشه‌های نر پروتئینی دارند که فرزندان ماده را قبل از رسیدن به سن بلوغ و قبل از آن که بتوانند نیش بزنند، از بین می‌برند. مایک پمپئو میزبان هیاتی رسمی از عراق با حضور نخست وزیر و وزیر خارجه آن کشور است که برای یک دور از گفت‌وگوها در مورد همکاری‌های استراتژیک، به واشنگتن آمده‌اند. پشه‌های نر که فقط از شهد گل تغذیه می‌کنند، زنده می‌مانند و ژن‌ها را منتقل می‌کنند. پادشاه اسپانیا از سال ۱۹۶۲ با ملکه سوفیا ازدواج کرده است. هدف این است که به مرور زمان، جمعیت پشه تب زرد در منطقه و در نتیجه انتقال بیماری به انسان کاهش یابد.  به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندید رویل خواستار محافظت بیشتر ماموران پلیس از دستگاه‌های خودپرداز شده است.

مسئولان کنترل پشه‌ جزیره‌های فلوریدا کیز، روز سه‌شنبه رها کردن ۷۵۰ میلیون پشه دست‌کاری شده را در یک دوره دو ساله تایید نهایی کردند. دیوان عالی اسپانیا سرگرم تحقیق درباره نقش او در مناقصه قطار سریع السیر مکه-مدینه و فساد احتمالی و رد و بدل شدن رشوه است. این طرح منتقدان بسیاری دارد، از جمله نزدیک به ۲۴۰۰۰۰ نفر که طوماری اینترنتی امضا و شرکت اوکسیتک را برای استفاده از ایالت‌های آمریکا برای "آزمایش حشرات جهش‌یافته ژنتیکی" محکوم کردند. اما به نوشته وب‌سایت اوکسیتک، این شرکت نتایج مثبتی را در آزمایش‌های میدانی در برزیل گرفته است.. براساس گزارش‌ها، این شرکت قصد دارد از ابتدای سال ۲۰۲۱ برنامه مشابهی را در تگزاس اجرا کند که به تصویب فدرال رسیده است اما هنوز تأیید ایالتی و محلی را ندارد. گروه محیط زیستی "دوستان زمین" در بیانیه‌ای اعتراضی گفته است: "رها کردن پشه‌هایی که دستکاری ژنتیکی شده‌اند، بدون آنکه ضرورتی باشد، مردم فلوریدا، محیط زیست و گونه‌های در معرض خطر را در بحبوحه همه‌گیری کرونا در خطر قرار می‌دهد.

" اما یکی از دانشمندان شرکت اوکسیتک به خبرگزاری آسوشیتدپرس گفت: "ما بیش از یک میلیارد از پشه‌هایمان را طی سال‌ها آزاد کرده‌ایم و هیچ گونه خطر بالقوه‌ای برای محیط زیست یا انسان نداشته‌اند." پشه تب زرد که در آب‌های راکد زندگی می‌کند، در جنوب فلوریدا و معمولاً در مناطق شهری یافت می‌شود. در بسیاری از مناطق از جمله در جزایر فلوریداکیز آنها در برابر سموم دفع آفات مقاوم شده‌اند. مهمترین خبرها .