۷۱ شهروند بهبهانی به دادسرای عمومی و انقلاب احضار شدند

19/08/1399 09:52 ق.ظ

روز شنبه ۱۷ آبان‌ماه۱۳۹۹ برای ۷۱ نفر از شهروندان ساکن شهرستان بهبهان که در اعتراضات_تیرماه امسال شرکت داشتند احضاریه‌ای صادر و از آن‌ها خواسته‌ شده به بازپرسی دادسرای عمومی و انقلاب بهبهان مراجعه کنند. اخبار_ایران اعتراضات_سراسری خوزستان

خبرگزاری هرانا این احضار برای حضور شهروندان در تجمع اعتراضی که ۲۶ تیرماه ۱۳۹۹ برگزار شد صادر شده است.

در این تاریخ مردم بهبهان در اعتراض به «وضعیت نابسامان اقتصادی کشور» و «صدور حکم اعدام در پاسخ به اعتراضات مردمی سال گذشته» اقدام به برگزاری تجمع اعتراضی کردند.

تعدادی از شهروندان بهبهانی در همان زمان توسط نیروهای امنیتی بازداشت شدند. دادگاه کیفری بهبهان به تازگی در پی رسیدگی به یک پرونده مشابه دیگر ۳۶ معترض را در مجموع به ۱۰۹ سال زندان و ۲۵۹۰ ضربه شلاق محکوم کرد.

بنا بر آنچه در این احضاریه آمده است موارد اتهامی شهروندان احضار شده عبارت است از «توهین به رهبری، مشارکت در اخلال در نظم و آسایش عمومی و بر هم زدن امنیت کشور و اجتماع و تبانی برای ارتکاب جرم بر ضد امنیت داخلی/خارجی». headtopics.com

سه روز پس از برگزاری تجمع اعتراضی در بهبهان فرمانده انتظامی استان خوزستان در گفتگو با خبرگزاری ایرنا خبر بازداشت معترضان را تایید کرد و از آن‌ها به‌عنوان «افراد محرک برای برپایی تجمع غیرقانونی و هنجارشکنانه» یاد کرد.

ادامه مطلب:
iranwire »

۱۶ ماه زندان برای یک شهروند ایلامی به اتهام توهین به رهبری

بازداشت یک شهروند کرمانشاهی به اتهام توهین به «ساحت مقام شامخ قاسم سلیمانی»می‌ری می‌بینی بدبخت کتلت لقمه کرده بوده با خودش برده بود سر کار.

بازداشت یک شهروند به اتهام توهین به مقدسات در فضای مجازی

انتقال 3 شهروند ترک مبتلا به کرونا از تانزانیا به ترکیهوزارت بهداشت ترکیه سه شهروند مبتلا به کرونا را با آمبولانس هوایی از تانزانیا به استانبول منتقل کرد. - خبرگزاری آناتولی

یک شهروند آلمانی به جاسوسی از پارلمان این کشور به نفع روسیه متهم شددادستانی فدرال آلمان در بیانیه‌ای اعلام کرد که اسناد جمع‌آوری شده از سوی متهم به صورت فایل‌های پی‌دی‌اف برای یک کارمند سفارت روسیه در برلین فرستاده شده است.

استان‌وایر- روز شنبه ۱۷ آبان‌ماه۱۳۹۹ برای ۷۱ نفر از شهروندان ساکن شهرستان بهبهان که در اعتراضات تیرماه امسال شرکت داشتند احضاریه‌ای صادر و از آن‌ها خواسته‌ شده به بازپرسی دادسرای عمومی و انقلاب بهبهان مراجعه کنند.گزارش

خبرگزاری هرانا این احضار برای حضور شهروندان در تجمع اعتراضی که ۲۶ تیرماه ۱۳۹۹ برگزار شد صادر شده است. در این تاریخ مردم بهبهان در اعتراض به «وضعیت نابسامان اقتصادی کشور» و «صدور حکم اعدام در پاسخ به اعتراضات مردمی سال گذشته» اقدام به برگزاری تجمع اعتراضی کردند.

تعدادی از شهروندان بهبهانی در همان زمان توسط نیروهای امنیتی بازداشت شدند.

دادگاه کیفری بهبهان به تازگی در پی رسیدگی به یک پرونده مشابه دیگر ۳۶ معترض را در مجموع به ۱۰۹ سال زندان و ۲۵۹۰ ضربه شلاق محکوم کرد.

بنا بر آنچه در این احضاریه آمده است موارد اتهامی شهروندان احضار شده عبارت است از «توهین به رهبری، مشارکت در اخلال در نظم و آسایش عمومی و بر هم زدن امنیت کشور و اجتماع و تبانی برای ارتکاب جرم بر ضد امنیت داخلی/خارجی».

سه روز پس از برگزاری تجمع اعتراضی در بهبهان فرمانده انتظامی استان خوزستان در گفتگو با خبرگزاری ایرنا خبر بازداشت معترضان را تایید کرد و از آن‌ها به‌عنوان «افراد محرک برای برپایی تجمع غیرقانونی و هنجارشکنانه» یاد کرد.

او بدون اشاره به شمار بازداشت شدگان و آخرین وضعیت آنها مدعی شد که «شنبه شب جمع زیادی از مردم بهبهان در یک اقدام خودجوش در محکومیت این تجمع ساختارشکنانه راهپیمایی کرده و خواستار برخورد با این افراد شدند.»تخریب جاده منتهی به قبرستان

این شهر با گریدر و لودر خبر داده و گفتند این اتفاق در پی فراخوان خانواده جانباختگان اعتراضات آبان سال ۱۳۹۸ و اعلام برگزاری مراسم سالگرد برای آن‌ها صورت گرفته است.

در جریان اعتراضات آبان ۹۸ در بهبهان تعدادی از شهروندان ساکن این شهر ازجمله مهرداد دشتی نیا، محمود دشتی نیا، فرزاد انصاری فر، محمدحسین قنواتی، احسان عبدالله نژاد و محمد حشم دار با شلیک گلوله نیروهای امنیتی جان خود را از دست دادند.📩اگر به اطلاعات تکمیلی درباره این خبر دسترسی دارید، لطفاً با این ایمیل با ما تماس بگیرید: