۶۰ درصد زیر ساخت‌ها برای الکترونیکی برگزار شدن انتخابات آماده است/ همه جناح و گروه‌ها باید در مجلس صاحب کرسی باشند

16/08/1398 03:43 ب.ظ

شاه‌نشین در گفت‌وگو با ایلنا: ۶۰ درصد زیر ساخت‌ها برای الکترونیکی برگزار شدن انتخابات آماده است/ همه جناح و گروه‌ها باید در مجلس صاحب کرسی باشند

یک عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور از آماده شدن ۶۰درصد زیر ساخت‌ها برای الکترونیکی برگزار شدن انتخابات خبر داد. این عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: سیاست‌هایی که از سوی مقام معظم رهبری ابلاغ شد اصل، ملاک و قوانینی را برای انتخابات مجلس مطرح کرد که بسیار دقیق هستند؛ از جمله اینکه ما شرایطی را فراهم کنیم تا مشارکت همه‌جانبه...

این عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: سیاست‌هایی که از سوی مقام معظم رهبری ابلاغ شد اصل، ملاک و قوانینی را برای انتخابات مجلس مطرح کرد که بسیار دقیق هستند؛ از جمله اینکه ما شرایطی را فراهم کنیم تا مشارکت همه‌جانبه باشد، انتخاب‌شوندگان و انتخاب‌کنندگان حضور حداکثری داشته باشند و موانع برای دستگاه‌های اجرایی برداشته شود.

وی با اشاره به بررسی استانی شدن قانون جامع انتخابات در مجلس گفت: قانونی را در مجلس شورای اسلامی مورد بررسی قرار دادیم تحت عنوان استانی شدن که تنها فقط ۳ الی ۴ ماده آن با استانی شدن ارتباط داشت مابقی اصلاح قانون انتخابات مجلس بود که در پیچ و خم مجلس ماند.

ادامه مطلب:
ilnanews »

واقعیت‌هایی از داخل ایران| فضای آموزشی ۱۰ استان ایران زیر خط استانداردچهل ساله امریکا درایران نیست,برای تبلیغ محصولات ایرانی در بازار جهانی تبلیغی نمیشود,بهینه سازی درجهت ارتقاتجهیزات و دستگاههابرای بالابردن محصول تولیدی و بالابردن کیفیت بسته بندی مطابق اقبال جهانی صورت نمی گیرد

بستری شدن هنرپیشه سرشناس فرانسوی در بیمارستان در پی سکته مغزیکاترین دونو، هنرپیشه سرشناس فرانسوی، روز چهارشنبه ۱۵ آبان در پی سکته مغزی در بیمارستان بستری شد. عاخی نشسته خورده چقدر گفتم اینقدر سیگار نکش ننه!

مساله دولتی شدن یا نشدن هفت‌تپه است/ تحقیق و تفحص از واحدهای مشکل‌دار توسط سازمان خصوصی بی‌فایده استآیا انتظار برای رساندن گزارشِ تحقیق و تفحص سازمان خصوصی‌سازی به دستِ نمایندگان کمیسیون اجتماعی مجلس، انتظاری معقول است؛ آیا نتیجه این نخواهد شد که در بهترین حالت، سهام هفت‌تپه را از سهامدار می‌گیرند و دوباره به سازمان خصوصی‌سازی می‌دهند تا به شخص دیگری واگذار شود؛ آیا این مصداق روشنِ از چاله درآمدن و به چاه افتادن نیست؟!

آمریکا متحدانش را برای حفاظت از کشتیرانی در خلیج فارس آماده می‌کندایالات متحده آمریکا در حال آماده سازی متحدان خود در خلیج فارس برای حفاظت از عبور و مرور کشتی‌ها در آب‌های منطقه است.

تاثیر نوسانات نرخ ارز بر بخش کشاورزی ایراناستاد موسسه پژوهش‌های برنامه‌ریزی، اقتصاد کشاورزی و توسعه روستایی گفت: آمار و اطلاعات حاکی از آن است که در شوک ارزی سال 1391 و 1397 بر قیمت سرمزرعه محصولات تاثیر گذار بوده است به طوری که میزان و اندازه اثرگذاری بر حسب محصول متفاوت است به عنوان نمونه برای گوجه فرنگی در سال 1397 نسبت به سال قبل در حدود 181 درصد و برای پسته در حدود 222 درصد افزایش قیمت ملاحطه می‌شود.

جهانگیری: اشتغالزایی از اولویت‌های اصلی دولت در مقطع فعلی است- اخبار اقتصادی - اخبار تسنیم - Tasnimجهانگیری: اشتغالزایی از اولویت‌های اصلی دولت در مقطع فعلی است ایجاد فرصت های شغلی از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است و در مسیر تلاش برای دستیابی به رشد اقتصادی نیز باید تمرکز خود را بر رشد اقتصادی اشتغالزا معطوف کنیم. بر محمد و آل محمد صلوات ! تکبیر ! صحیح است ! احسنت احسنت ! پسر اون اسپنددون و بیار اسپند دود کن

محمد محمودی شاه نشین در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی ایلنا، درباره این که چندین ماه به برگزاری انتخابات مانده است، چه ساز و کاری باید تدوین شود تا علاوه بر برگزاری انتخابات به نحو احسن از هزینه تراشی‌ها جلوگیری کنیم، گفت: ما در کشورمان قوانین بالادستی داریم که عمکلرد به آن‌ها شرایط مطلوبی را ایجاد می‌کنند از جمله این قوانین بالا دستی می‌توان به ابلاغ سیاست‌های مقام معظم رهبری که در آذر ماه سال ۹۵ در خصوص انتخابات مجلس مطرح کردند، اشاره کرد.

این عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: سیاست‌هایی که از سوی مقام معظم رهبری ابلاغ شد اصل، ملاک و قوانینی را برای انتخابات مجلس مطرح کرد که بسیار دقیق هستند؛ از جمله اینکه ما شرایطی را فراهم کنیم تا مشارکت همه‌جانبه باشد، انتخاب‌شوندگان و انتخاب‌کنندگان حضور حداکثری داشته باشند و موانع برای دستگاه‌های اجرایی برداشته شود.

وی با اشاره به بررسی استانی شدن قانون جامع انتخابات در مجلس گفت: قانونی را در مجلس شورای اسلامی مورد بررسی قرار دادیم تحت عنوان استانی شدن که تنها فقط ۳ الی ۴ ماده آن با استانی شدن ارتباط داشت مابقی اصلاح قانون انتخابات مجلس بود که در پیچ و خم مجلس ماند.

نماینده مردم شهریار در مجلس شورای اسلامی با بیان این که اگر قانون استانی شدن انتخابات تصویب می‌شد خلاء‌های قانونی بسیاری از سر راه برداشته می‌شد، گفت: اگر قانونی که ما ماه‌ها بر روی آن کار کردیم تصویب می‌شد قطعا مسائلی از جمله این که چه میزان هزینه برگزاری انتخابات شده است، مصداق‌های تعیین شده برای رد و یا تائید صلاحیت چیست، چه کسانی و با چه عنوانی از کاندیدا حمایت مالی انجام می‌دهند و یا این که آیا پول کثیفی وارد چرخه انتخابات شده است یا خیر مشخص می‌شد که متاسفانه این اتفاق نیفتاد و به این دوره نرسید.

وی تاکید کرد:‌ البته با قوانین موجود هم این انتظار می‌رود که شرایط به گونه‌ای پیش برود که انتخاب‌کنندگان و شوندگان حضور حداکثری داشته باشند و باید بگویم هیأت‌های اجرایی و نظارتی در این مسیر نقش بسزایی دارند که باید به خوبی آن را اجرا کنند.

این نماینده مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: ما باید به مردم امید بدهیم که شرایط موجود بهتر خواهد شد و کشور ما کشوری است که مردم‌سالاری در آن حرف اول را می‌زند.

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه در این ماه‌های منتهی به انتخابات شاهد هستیم که گروه‌ها و جریان‌هایی سعی در تخریب دولت در فضای کشور دارند این گونه رفتارها چه ضرری برای ما به همراه خواهد داشت،‌ بیان کرد: دوقطبی‌سازی فضای کشور به هیچ عنوان به صلاح کشور نیست ما باید از این رفتارها پرهیز کنیم چه برسد که در زمان انتخابات آن‌ها را بیشتر کنیم.

شاه نشین ادامه داد: بحث انتخابات تناسبی را مطرح کردیم و نظرمان هم بر این بود که همه جناح‌ها و گروه‌های حداکثری، اقلیتی و انفرادی در مجلس کرسی داشته باشند که به این دوره نرسید.

وی تاکید کرد: تناسبی شدن انتخابات نمی‌گذاشت کشور دو قطبی شود.

این عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: دو قطبی کردن فضای کشور برای ملت و نظام بسیار مضر است همه باید حضور داشته باشیم، این که مردم را تشویق کنیم رأی ندهید و برای حضور شرط و شروطی را قرار دهیم هیچ دستاوردی ندارد به جز این که نظام و کشور را با چالش رو به رو کند.

وی درباره اینکه آیا انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی الکترونیک برگزار خواهد شد یا خیر،‌ اظهار داشت: تا امروز که ۶۰ درصد زیر ساخت‌های کشور برای الکترونیکی برگزار شدن انتخابات آماده است اما بحثی میان شورای نگهبان و وزارت کشور در خصوص تجمیع آرا و شمارش آن وجود دارد که همچنان در حال مذاکره هستند.