۶۰۰ هزارتومان؛ کمک هزینه بهداشتی ماهانه ضایعه نخاعی‌های بسترگرا

  • 📰 isna_farsi
  • ⏱ Reading Time:
  • 44 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 21%
  • Publisher: 63%

معاون امور توانبخشی سازمان بهزیستی کشور از افزایش کمک هزینه بهداشتی افراد ضایعه نخاعی بستر گرا به مبلغ ۶ میلیون ریال در ماه خبر داد.

ایران اخبار, ایران سرفصلها

به گزارش ایسنا، فاطمه عباسی با اعلام این خبر گفت: به دنبال برقراری کمک هزینه بهداشتی برای افراد دچار ضایعه نخاعی در سال‌های اخیر و افزایش تدریجی تعداد نفرات برخوردار از این کمک هزینه به افراد بسترگرا واجدشرایط و نیازمند وسایل بهداشتی، و همچنین افزایش تدریجی مبلغ کمک هزینه، در حال حاضر مبلغ این کمک هزینه به ۶ میلیون ریال در ماه افزایش یافته و تمامی افراد واجدشرایط و نیازمند وسایل بهداشتی از این کمک هزینه بهره‌مند خواهند شد.

وی همچنین به نهایی سازی چارچوب سامانه خاتم نو (کنترل تردد توانخواهان به مراکز روزانه توانبخشی )اشاره کرد و گفت: چارچوب این سامانه در پی پاسخگویی به نیازهای نظارتی بهزیستی استانها و شهرستانها و توزیع هدفمند منابع اعتباری یارانه‌ای در کشور، با مشارکت کارشناسی دفتر توانبخشی آموزشی، حرفه‌ای و توانپزشکی و مرکز فناوری اطلاعات سازمان، طراحی شده است.

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان بهزیستی؛ عباسی افزود: در مرحله اجرا، ضمن لینک بودن با سامانه‌های جامع (اطلاعات توانخواهان) و سنترز (اطلاعات مراکز)، با ثبت سفارش توسط خانواده‌ها و ضبط الکترونیک اطلاعات حضور توانخواهان در مرکز، از قابلیت ارائه مستندات حضور توانخواهان در مراکز روزانه توانبخشی، حرفه آموزی و کارگاه‌های تولیدی حمایتی برای پرداخت روز شمار کمک هزینه (یارانه) به مراکز یادشده، برخوردار بوده و در صورت عدم حضور توانخواهان در مراکز نیز به خانواده‌ها در خصوص قطع یارانه متعلّقه،...

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

۴۰ پالایشگاه چینی نفت خام ایران را خریداری می‌کنند۴۰ پالایشگاه چینی در ماه اکتبر حدود ۱.۴۵ میلیون بشکه نفت از ایران خریداری کرده‌اند که بیشترین رقم واردات ماهانه تاکنون بوده است.
منبع: MashreghNews - 🏆 5. / 63 ادامه مطلب »

جبران کمبود شیرخشک در بازار با تولید ۱۰ میلیون قوطی در ماه/ استفاده از ظرفیت تولیدکنندگانرئیس انجمن تولیدکنندگان شیرخشک نوزاد گفت: مصرف شیرخشک در کشور ماهانه ۵ میلیون قوطی است، اما باید دو برابر یعنی حدود۱۰ میلیون قوطی تولید شود تا کمبودی در بازار احساس نشود.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

ارزیابی ماهانه عملکرد دستگاههای متولی ارائه خدمات حفاظت از اراضی در سیستان و بلوچستانمعاون هماهنگی امور عمرانی استاندار سیستان و بلوچستان گفت: بر اساس تصمیمات اعضاء کارگروه مقرر شده بود؛ آموزش کاربران سامانه راهبری پنجره واحد مدیریت زمین استان، نهایی و در این جلسه موانع و مشکلاتی که دستگاههای اجرایی با آن روبه رو هستند ارائه شود تا در چارچوب ضوابط بالادستی تصمیمات لازم برای رفع موانع اجرایی در سطح استان اتخاذ و در مواردی که موانع...
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

بازگشت دوباره زخم کاری/ پشت پرده بیانیه نویسی حسن روحانی چه بود؟روحانی تلاش دارد که با تعریض هایی نسبت به امکان نگاه جناحی در تایید صلاحیت‌ها هزینه های ردصلاحیت احتمالی خود را افزایش دهد!
منبع: MashreghNews - 🏆 5. / 63 ادامه مطلب »

مقامات اسرائیلی: حاضریم هزینه توافق تبادل اسرا را بپردازیمبرخی مقامات رژیم صهیونیستی درباره توافق تبادل اسرا با جنبش حماس، با این ادعا که مذاکرات ادامه دارد، اذعان کردند حاضرند در ازای این توافق، هزینه بپردازند.
منبع: MashreghNews - 🏆 5. / 63 ادامه مطلب »

دستورالعمل کنترل بیماری های طیور منتشر شدسرپرست دفتر بهداشت و مدیریت بیماری‌های طیور، عسل و کرم ابریشم اقدامات بهداشتی لازم در واحدهای پرورشی طیور و مراکز وابسته برای کنترل بیماری ها را اعلام کرد.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »