۵۳ میلیون یورو؛ درآمد جانبی سالانه نمایندگان پارلمان آلمان | DW | 10.07.2021

  • 📰 dw_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 45 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 21%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

حقوق ماهانه نمایندگان پارلمان آلمان حدود ۱۰ هزار یورو است؛ حقوقی که ظاهرا برای بسیاری از نمایندگان کافی نیست. یک سوم نمایندگان درآمدهای جانبی دارند که در مجموع بالغ بر ۵۳ میلیون یورو برآورد می‌شود.

مجلس آلمان ۷۰۹ نماینده دارد. پس از جنجال بر سر لابی‌گری برای جمهوری آذربایجان و فضاحت ناشی از سفارش ماسک در ایام کرونا، کنترل و نظارت بر درآمدهای جانبی نمایندگان پارلمان آلمان افزایش یافته است.

روزنامه"زوددویچه" با استناد به آمار و ارقام منتشر شده از سوی نهادهای نظارت بر فعالیت نمایندگان پارلمان آلمان گزارشی در این رابطه منتشر کرده‌است. انتخاباتی که روز ۲۴ سپتامبر برگزار می‌شود، مهم‌ترین انتخابات جمهوری فدرال آلمان است. در این انتخابات نه تنها نمایندگان مجلس آلمان یا بوندس‌تاگ انتخاب می‌شوند، بلکه صدراعظم این کشور نیز تعیین می‌شود. ساز و کار انتخابات در آلمان در مجموع پیچیده است.پرسش اول: اهمیت انتخابات پارلمانی در سیستم سیاسی آلمان در چیست؟

رای نخست یا به زبان آلمانی"ارست‌اشتیمه" برای انتخاب نماینده حوزه انتخابی است که از این منظر به انتخابات ایالات متحده آمریکا شباهت دارد. شهروند با این رای خود نماینده حوزه انتخابی خود را در پارلمان برمی‌گزیند. هر کاندیدایی که موفق شود در یکی از ۲۹۹ حوزه انتخابی اکثریت آرا را بدست آورد، مستقیما به پارلمان راه می‌یابد. باید یادآور شد که هر حوزه انتخابی، جمعیتی بالغ بر ۲۵۰ هزار نفر را در بر می‌گیرد.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

بعد مردم عادی بین ۱۵۰۰ تا ۲۵۰۰ گیرشون میاد 😂

اونها هم ماشین شاسی بلند میخوان 😂

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 7. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

یورو ۲۰۲۰؛ رئیس کمیسیون اروپا «آرزو دارد ایتالیا، انگلستان را شکست دهد»مقامات کمیسیون اروپا که ناظر بر فعالیت‌های این اتحادیه با ۲۷ کشور عضو هستند، معمولاً از اتخاذ مواضع ملی پرهیز می‌کنند اما به نظر می‌رسد که خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا باعث شده که خانم فن در لاین آشکارا حمایت خود را از ایتالیا، عضو قدیمی اتحادیه اروپا اعلام کند. Viva italy ,اعتصابات_سراسری We have the best wishes for Italy to fuck england , اعتصابات_سراسری
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

پارلمان اروپا؛ محکومیت ایران و درخواست لغو حکم اعدام جلالی | DW | 09.07.2021پارلمان اروپا در قطعنامه‌ای نقض حقوق بشر و 'بازداشت خودسرانه' شهروندان دو تابعیتی در ایران را به شدت محکوم کرد. در این قطعنامه از سیاستمداران اتحادیه اروپا خواسته شده در گفت‌وگو با ایران همواره مسائل حقوق بشری مطرح شوند. SanctionRaisi گاندوها رو منظورتونه؟ :) جاسوس های دو تابعیتی بهانه ای جدید برای تحریم! غرب به این نتیجه رسیده که فقط تحریم می تواند کمر انقلاب_اسلامی را خم کند اما کور خوانده است و با دولت انقلابی این آرزو را به گور میبرند
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

۵۸ درصد جمعیت آلمان دوز نخست واکسن کرونا را دریافت کرده‌اند | DW | 09.07.2021دولت آلمان در زمینه ایمنی جمعی در برابر کووید۱۹ تلاش قابل توجهی می‌کند. بیش از ۴۱ درصد جمعیت این کشور دوز دوم واکسن را دریافت کرده‌اند. رئیس جمهور اشتاین مایر گفت، یکی از پیامدهای این پاندمی باید 'نوسازی' دولت باشد. بررسی و تحلیل تیترهای مهم و جالب هفته : لینک برنامه در یوتیوب : 👇👇👇
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

چند روایت درباره صدای یک انفجار مهیب در تهران | DW | 10.07.2021در نخستین دقایق بامداد روز شنبه ۱۹ تیر انفجاری در تهران روی داده است. انفجاری که هنوز علت آن روشن نیست. تصاویری در شبکه‌ها منتشر شده است. یکی از انفجار یک 'شی ناشناس' می‌گوید و دیگری مدعی است اثری از انفجار دیده نمی‌شود. به چیزی که منفجر میشه میگن “بمب”. شی ناشناس چه چرندیه؟ اگه منظورتون از ناشناس بودن اینه که اسم نداشته اشتباه میکنین. اسمش “ملیحه” بود. سوئد دیروز بطرف رستورانی در استکهلم - سوئد شلیک کردند، سه نفر مجروح روز قبل تر فردی را در آرایشگاه مردانه به قتل رساندند ... خلاصه هر روزه قتلی در سوئد شکل میگیرد که رسانه های فارسی زبان در سوئد در مورد آن توضیح نمیدهد، وگرنه شام شب شان قطع میشود ... مزخرف ننویس. انفجار در یکی از مراکز مربوط به سازمان اتمی ایران در کنار صدا و سیما بوده. سرت را از ماتحت ج. عنقلابی بکش بیرون. خبر مؤثق را از بر و بچه های اسراییلی بگیر.
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

دولت موقت هائیتی از آمریکا درخواست کمک نظامی کرد | DW | 10.07.2021در پی قتل جوونل موئیز، رئیس جمهور هائیتی، دولت موقت برای محافظت زیرساخت‌های این کشور از آمریکا درخواست کمک کرد. بر اساس گزارش‌های منتشرشده، آمریکا درباره این درخواست غیرمنتظره هنوز رسما اعلام موضع نکرده است. درخواست غیرمنتظره؟!!!
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

رابرت مالی: ایران باید همه زندانیان آمریکایی را آزاد کند | DW | 10.07.2021رابرت مالی، مامور ویژه دولت بایدن در امور ایران خواستار آزادی همه شهروندان این کشور از زندان‌های ایران شد. مالی تاکید کرد که دولت بایدن زیر بار پذیرش یک 'توافق ناقص' درباره آزادی شهروندان زندانی خود در ایران نخواهد رفت. کس نگو مادرجنده چپ ،کس نگو حرومزاده مارکس.خفه خون بگیر زن به هوا جاسوس هایی با تابعیت دوگانه که آمریکا سینه چاک آنهاست! البته دلیل اصلیش این است که نشان دهد حامی جاسوسانش خصوصا خائنان به ایران نیز هست
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »