۴ قانون شکنی سپاه پیش و پس از توقیف نفتکش

  • 📰 iranwire
  • ⏱ Reading Time:
  • 44 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 21%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

سپاه پاسدارن انقلاب اسلامی در ایران یک نفتکش سوئدی را که با پرچم بریتانیا در حال عبور از تنگه هرمز بوده است، توقیف کرده است. سپاه پاسداران و سپس دولت ایران از لحظه توقیف این نفتکش دلایل متفاوتی برای این اقدام ارائه کرده‌اند. اخبار_ایران

سپاه پاسدارن انقلاب اسلامی در ایران یک نفتکش سوئدی را که با پرچم بریتانیا در حال عبور از تنگه هرمز بوده است، توقیف کرده است. سپاه پاسداران و سپس دولت ایران از لحظه توقیف این نفتکش دلایل متفاوتی برای این اقدام ارائه کرده اند.

کنوانسیون حقوق دریاها می‌گوید وقتی که شناور در گذر از تنگه‌ها راهی جز عبور از دریای سرزمینی یک کشور ندارد این تنگه «بین المللی» محسوب می‌شود و کشور ساحلی نه تنها نمی‌تواند مانع عبور آزادانه شناورها شود بلکه نباید هیچ گونه اختلالی در تردد شناور حتی توقف کوتاه مدت برای آن ایجاد کند. ایران از زمان اجرای این اصل از کنوانسیون حقوق دریاها معترض دائمی آن بوده و گفته این حق را صرفا برای کشورهایی به رسمیت می‌شناسد که آنها هم از همین اصل پیروی کنند.

وقتی نفتکش بریتانیایی در مسیر درست و قانونی، و در حال عبور از یک تنگه بین المللی و در آب‌های سرزمینی کشور دیگری بوده، لازمه توقیف آن از سوی سپاه پاسداران، ورود نظامی به آب‌های سرزمینی کشور مقابل یعنی نقض حقوق بین‌الملل و سپس اختلال در تردد شناور از تنگه بین المللی است. سپاه نه تنها مانع عبور آزادانه نفتکش بریتانیا از تنگه هرمز شده که برای توقیف آن عملا به آب‌های سرزمین کشور مقابل یعنی عمان تجاوز کرده است.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 4. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

برخی از بازنشستگان از در بیرون رفته و از پنجره وارد شدند /دولت در حذف یارانه ثروتمندان عصای احتیاط به دست گرفته استنماینده مردم محلات بیان کرد:قانون منع به ‌کارگیری بازنشستگان به خوبی اجرا نمی‌شود و برخی از بازنشستگان از در بیرون رفتند و از پنجره وارد شدند و شغل دیگری گرفتند.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

آقای سراج بداند به هیچ وجه قصد انجام کار خلاف قانون را نداریم/ انتخابات شورایاری‌ها روز جمعه برگزار می‌شودرییس شورای شهر تهران در پاسخ به سوالی درباره اینکه آیا انتخابات شورایاری‌ها در روز جمعه برگزار می‌شود یا خیر؟ گفت: منفی بافی نکنید و انتخابات در روز جمعه برگزار می‌شود. فقط قصدش و نداریم وگرنه نیتمون خیره!
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

بایدها و نبایدهای اصلاح بودجه صداوسیما در گفت‌وگو با یک عضو فراکسیون امید مجلسیک عضو فراکسیون امید مجلس بازگشت به قانون اساسی و تفسیر دقیق و به‌روز آن را در اصلاح ساختارهای معیوب به ویژه اصلاح ساختار بودجه ضروری دانست و بر لزوم چابک‌سازی و افزایش بهره‌وری سازمانی و نهادی دستگاه‌های دولتی و حاکمیتی از جمله اصلاح کمی و کیفی عملکرد رسانه ملی در قالب اصلاح ساختار بودجه تاکید کرد. این همونی نیست که دنبال سلفی با موگرینی بود؟!! نه اون صدا و سیمای حکومت، نه تو نمایندهٔ حکومت، هیچکدوم خودتون و پاسخگوی ملت نمیدونید.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

هزینه‌های سنگین حل و فصل پرونده‌های مفاسد اقتصادی نباید بر بیت‌المال تحمیل شودمعاون اول رئیس جمهور: *هزینه‌های سنگین حل و فصل پرونده‌های مفاسد اقتصادی نباید بر بیت‌المال تحمیل شود *با کسانی که در مقابل قانون می ایستند و با گردن کلفتی از پرداخت مطالبات بانکها امتناع می کنند باید به طور جدی برخورد شود باید اول با تو بعد با بانک ها بعد با گردن کلفت ها برخورد کرد عجب حرف پدرسوختانه ای یعنی با مفاسد اقتصادی بزرگ برخورد نشه دیگه، وگرنه هزینه های قضایی بر عهده چه کسیه؟ امان از شرافتی که عده ای ندارن بلاخره دوره ٨ساله آقاي روحاني وهمكارانش كم كم رو به پايان است متاسفانه بيشترين دروغ بيشترين ضربه وبيشترين دزدي حكومت در زمان آقاي روحاني اتفاق افتاده كاش تا ىىًًًًًًًوً
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

دولت ائتلافی ژاپن از کسب دو سوم کرسی‌های سنا بازماند | DW | 22.07.2019دولت ائتلافی ژاپن به رهبری شینزو آبه در انتخابات مجلس سنا پیروز شد اما به هدف خود برای کسب دو سوم کرسی‌ها دست نیافت. به این ترتیب برنامه نخست‌وزیر ژاپن برای بازنگری در قانون اساسی امکان تحقق ندارد. بهتر یک دیکتاتور دیگر اضافه شد.
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

دوتابعیتی‌ها اجازه کاندیداتوری در انتخابات مجلس را ندارنددوتابعیتی‌ها اجازه کاندیداتوری در انتخابات مجلس را ندارند سخنگوی کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها: براساس تصمیم امروز، افراد دوتابعیتی یا با تابعیت مضاعف و یا دارای اجازه اقامت دائم در کشورهای خارجی نمی‌توانند برای کاندیداتوری انتخابات مجلس ثبت‌نام کنند
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »