۴ سناریوی بحران سیاسی اسرائیل؛ از دولت وحدت ملی تا انتخابات سوم

  • 📰 euronews_pe
  • ⏱ Reading Time:
  • 55 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 25%
  • Publisher: 59%

ایران سرفصلها اخبار

بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر کنونی اسرائیل و رهبر حزب لیکود و بنی گانتس، رهبر حزب «آبی و سفید» هیچ کدام برای تشکیل دولت ائتلافی آینده مسیر همواری را در پیش ندارند.

رئیس جمهوری اسرائیل باید یکی از اعضای کنست را مامور تشکیل دولت آینده کند. این در حالی است که این فرد برای رسیدن به نخست وزیری و تشکیل دولت ائتلافی به رای موافق ۶۱ عضو کنست نیاز خواهد داشت.

پیش بینی آنچه طی هفته های آینده در صفحه شطرنج سیاسی اسرائیل روی خواهد داد برای تحلیلگران آسان نیست. ترکیب کنست و عدم کسب اکثریت ۶۱ کرسی از سوی ائتلاف های محتمل در عرصه سیاسی اسرائیل وضعیتی را پدید آورده است که بسیاری از هم اکنون از احتمال انحلال مجدد کنست و برگزاری سومین انتخابات پارلمانی در کمتر از یک سال گذشته سخن می گویند.

آنها امیدوارند تا بتوانند رئیس جمهوری اسرائیل را مجاب کنند تا بنیامین نتانیاهو را مامور تشکیل دولت آینده کند. با این حال با توجه به شکست بنیامین نتانیاهو در تشکیل دولت ائتلافی در ماه آوریل و پس از اولین انتخابات پارلمانی، اکنون با توجه به تغییر موازنه قوا به نفع بنی گانتس بعید به نظر می رسد که بنیامین نتانیاهو بتواند حمایت ۶۱ عضو کنست را به دست آورد.

نام بنیامین نتانیاهو در چند پرونده فساد اقتصادی با اتهاماتی همچون سوء استفاده از اعتماد عمومی، فساد و سوءاستفاده از قدرت مطرح شده است. او همچنین ممکن است طی ماههای آینده تحت تعقیب قضایی قرار گیرد. کنست در صورت پیروزی بنیامین نتانیاهو قرار بود طرح مصونیت قضایی نخست وزیر را به تصویب برساند. امری که می توانست خیال بنیامین نتانیاهو را حداقل برای چند سال از دردسرهای قضایی راحت کند.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 8. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

دولت وضعیت استخدام و حقوق دهیاری‌ها را تعیین تکلیف کردسخنگوی وزارت کشور گفت: حقوق و مزایای نیروهای استخدامی دهیاری‌ها براساس قانون کار و با هماهنگی سازمان اداری و استخدامی و وزارت کار توسط وزارت کشور ابلاغ می‌شود.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

پایگاه اطلاع‌رسانی دولت ـ پاد
منبع: PadDolat - 🏆 18. / 51 ادامه مطلب »

جنب‌ و جوش دولت برای آرام کردن اوضاع در هپکو | DW | 21.09.2019حسن روحانی دستور پیگیری فسخ قرارداد خصوصی‌سازی هپکو را داده است. استاندار مرکزی می‌گوید تکلیف سهامدار عمده هپکو به زودی معلوم می‌شود. معاون استاندار از پرداخت بن خرید پانصدهزار تومانی به کارگران خبر می‌دهد. 500هزار تومن ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ میگم بچه هاتون اونور آب پول کم نیارن انقدر ولخرجی می کنید آقامحمد خان میگوید هرگاه ملت به کم راضی بودند بدان تو حاکم دراز مدتی. هیچگاه ملتت را به زیاد خوردن وزیاد رسیدن عادت نده بگذار گشنگی ونداری آنها را به کم دولت عادت دهد اول حقوق عقب افتاده اونهارو بدید بابت بن هم اگرحقوق نداشته باشن که این بن فقط پول۴کیلو گوشت که وقتی تمیزبشه ۲کیلو بیشترنمیشه.
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

پایگاه اطلاع‌رسانی دولت ـ پاد
منبع: PadDolat - 🏆 18. / 51 ادامه مطلب »

الجزایر‌ی‌ها در تظاهراتی گسترده خواستار کنار رفتن مقامات سابق از دولت انتقالی شدندشهروندان جزایری روز شنبه 21 سپتامبر بار دیگر در شهرهای مختلف این کشور از جمله الجزیره پایتخت و شهر
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

ولسوالی «جغتو» غزنی پس از دو سال به دست دولت افغانستان درآمدوزارت دفاع ملی افغانستان یکشنبه 22 سپتامبر اعلام کرد، ولسوالی «جغتو» ولایت غزنی در جنوب این کشور پس كاملا خبر دروغين و بي اساس است.
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »