۴ سال حبس و ۲ سال ممنوع‌الکاری برای محمد مساعد

02/09/2020 10:13:00 ب.ظ

محمد_مساعد, حبس

« محمد_مساعد »، خبرنگار به چهار سال و ۹ ماه حبس تعزیری،‌ دو سال ممنوعیت کار روزنامه‌نگاری و توقیف لوازم ارتباطی محکوم شد. خبرنگاری_جرم_نیست اطلاع_رسانی بیشتر بخوانید👇

او روز ۱۲ شهریور۱۳۹۹ در توییترش این حکم را اعلام کرد و نوشت از نظر قاضی شعبه ۳۶ دادگاه انقلاب تهران، ‌فعالیت رسانه‌ای او، نوعی «سیاه‌نمایی»، «بحران‌نمایی»، «تخریب مخاطب خالی‌الذهن» و «شالوده‌شکنی» ‌بوده است.مساعد پیش‌تر به خاطر نوشتن توییت‌هایی در انتقاد از وضعیت جامعه و حکومت بازداشت شده بود.

این روزنامه‌نگار نخستین‌بار روز اول آذر ۱۳۹۸ از طرف ماموران وزارت اطلاعات بازداشت و به زندان اوین تهران منتقل شد. دستگیری او هم‌زمان با اعتراضات نسبت به گرانی قیمت بنزین در پاییز آن سال رخ داد. این روزنامه‌نگار در همان زمان چند توییت انتقادی درباره قیمت بنزین و قطعی گسترده اینترنت در ایران نوشته بود. او در نهایت حدود دو هفته بعد با تودیع قرار وثیقه از «اوین» آزاد شد.

ادامه مطلب:
ایران وایر »

آتش‌سوزی در 6 هکتار از نخلستان‌های ‌رودان؛ 600 اصله درخت در آتش سوخت + فیلم- اخبار هرمزگان - اخبار استانها تسنیم | Tasnim

اخبار ایران و جهان را در خبرگزاری تسنیم بخوانید ادامه مطلب >>

واکنش معاون رئيس جمهور ایران به حکم 9 سال حبس پدر «رومینا»معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری ایران در واکنش به حکم 9 سال حبس برای پدری که دخترش را سربریده است ابراز کرد انتظار عمومی این است که حکم صادر شده از استحکام بیشتری برخوردار باشد. - خبرگزاری آناتولی

هدفگذاری برای تولید ۳۳ میلیون تن شمش فولاد در سال ۹۹تولید شمش فولاد چقدر بوده است؟ | صنعت فولادسازی از مهم‌ترین دستاوردهای دولت به شمار می‌رود که در سال‌های اخیر با جهش چشم‌گیری مواجه شده است، بر اساس آمار، میزان تولید فولاد در آخرین سال فعالیت دولت تدبیر و امید به ۳۳ میلیون تن خواهد رسید

آمادگی اندونزی برای استفاده از واکسن چینی کرونا در ژانویه سال آینده

۲۰۰ سال طول می کشد کارگران خانه دار شوند!۲۰۰ سال طول می‌کشد کارگران خانه‌دار شوند! یک مقام مسئول کارگری می‌گوید وام مسکن به کار کارگران نمی‌آید و آن‌ها با حقوق حداقلی و دریافتی اندکی که دارند ۲۰۰ سال باید کار کنند تا صاحب یک خانه شوند.

آغاز سال تحصیلی دانشگاهها از شنبه/اعلام شیوه آموزش مقاطع تحصیلیمعاون آموزشی وزارت علوم از ابلاغ شروع کلاس های درسی دانشگاه ها از ۱۵ شهریور ماه خبر داد و گفت: کلاس های دوره کارشناسی دانشگاه ها به شکل مجازی برگزار خواهد شد و کلاس های دوره تحصیلات تکمیلی نیز در دانشگاه هایی که شرایط پذیرش حضوری دانشجویان را داشته باشند به شکل ترکیبی از آموزش حضوری والکترونیکی شروع می شود.

مارکز و مرسدس بارچا؛ گزارش 'صد سال عاشقی' - BBC News فارسیمرسدس بارچا، همسر گابریل گارسیا مارکز، نویسنده کلمبیایی برنده جایزه نوبل ادبیات در ۸۷ سالگی در مکزیکوسیتی درگذشت. او نماد عشقی معصومانه، کودکانه و در عین حال رازآلود و جاودانه بود. این دو نه تنها عشق خود را در زندگی شخصی و اجتماعی به نمایش می‎گذاشتند، بلکه آن را در ادبیات نیز به ثبت رساندند.

«محمد مساعد»، خبرنگار به چهار سال و ۹ ماه حبس تعزیری،‌ دو سال ممنوعیت کار روزنامه‌نگاری و توقیف لوازم ارتباطی محکوم شد.معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری ایران در واکنش به حکم 9 سال حبس برای پدری که دخترش را سربریده است ابراز کرد انتظار عمومی این است که حکم صادر شده از استحکام بیشتری برخوردار باشد.به گزارش روز سه‌شنبه خبرنگار اقتصادی ایرنا، کل زنجیره فولاد که در سال ۹۲ حدود ۱۲۰ میلیون تن ظرفیت تولید داشت، سال ۹۷ به حدود ۲۱۰ میلیون تن رسید و سال ۹۸ رقم حدود ۲۶۰ میلیون تن مطرح شد، باین ترتیب ۱۴۰ میلیون تن ظرفیت سازی انجام گرفت.رئیس‌جمهور اندونزی اعلام کرد که استفاده از واکسن بالقوه کرونا شرکت‌های دارویی چینی را در ژانویه سال پیش‌رو شروع خواهند کرد.

او روز ۱۲ شهریور۱۳۹۹ در توییترش این حکم را اعلام کرد و نوشت از نظر قاضی شعبه ۳۶ دادگاه انقلاب تهران، ‌فعالیت رسانه‌ای او، نوعی «سیاه‌نمایی»، «بحران‌نمایی»، «تخریب مخاطب خالی‌الذهن» و «شالوده‌شکنی» ‌بوده است. مساعد پیش‌تر به خاطر نوشتن توییت‌هایی در انتقاد از وضعیت جامعه و حکومت بازداشت شده بود.09. این روزنامه‌نگار نخستین‌بار روز اول آذر ۱۳۹۸ از طرف ماموران وزارت اطلاعات بازداشت و به زندان اوین تهران منتقل شد. رویکرد به تولید فولادهای خاص وزارت صنعت، معدن و تجارت براین اعتقاد است که کشورمان در بخش فولاد از رویکرد پنج تا هفت میلیون تن واردات در اوایل دهه ۹۰، اکنون ضمن پاسخگویی به نیاز داخل، قابلیت صادراتی دارد که علاوه بر آسیا، آفریقا، آمریکای لاتین، قاره اروپا نیز از آن استقبال می کنند. دستگیری او هم‌زمان با اعتراضات نسبت به گرانی قیمت بنزین در پاییز آن سال رخ داد. به گزارش خبرگزاری ایسنا، وی با بیان اینکه"ما در این زمینه لایحه تشدید مجازات قتل فرزند توسط پدر را به صورت خارج از نوبت به دولت ارائه دایم"، ادامه داد:"این لایحه به قوه قضاییه رفت و باید قوه‌ قضاییه هرچه سریع تر بدان رسیدگی کند". این روزنامه‌نگار در همان زمان چند توییت انتقادی درباره قیمت بنزین و قطعی گسترده اینترنت در ایران نوشته بود. ویدودو افزود: انتظار داریم مراحل آزمایش واکسن کرونای شرکت داروسازی دولتی «بیو فارما» اندونزی نیز تا اواسط سال 2021 پایان یافته و تولید انبوه آن شروع شود.

او در نهایت حدود دو هفته بعد با تودیع قرار وثیقه از «اوین» آزاد شد. همچنین، ابراهیم نیکدل‌مقدم، وکیل مادر رومینا روز گذشته در مصاحبه با روزنامه شرق گفته"قاضی در زمان محاکمه از پدر رومینا پرسیده بود اگر تو معتقد بودی ناموست لکه‌دار شده، چرا بهمن خاوری (پسری که همراه رومینا از خانه گریخته بود) را نکشتی؟ چرا دختربچه خودت را درخواب کشتی؟ آیا این رفتار یک پدر با فرزندش است؟ که در این هنگام متهم گفت اگر بهمن را می‌کشتم قصاص می‌شدم".  ظرفیت سازی در چارچوب سند چشم انداز     براساس اهداف سند چشم‌انداز، در صنعت فولاد دستیابی به ظرفیت ۵۵ میلیون تن تعریف شده و این در حالی است که تاپایان ۹۷ رقم ۳۵ میلیون تن ظرفیت راه اندازی شده ثبت شد و در سال ۹۸ حدود ۴۰ میلیون تن، بنابراین پیش بینی می شود تحقق هدف سند چشم انداز ۱۴۰۴ دور از دسترس نیست. بعد از آزادی، هم‌چنان به فعالیت در شبکه‌های اجتماعی ادامه می‌داد و انتقاداتش را نسبت به وضعیت جامعه و حاکمیت در قالب توییت روایت می‌کرد. محمد مساعد از جمله پیرامون شیوع ویروس کرونا در ایران هم توییت‌های انتقادی منتشر کرده است. گفتنی است رومینا، دانش آموز 13 ساله تالشی در شمال ایران بود. او به همین دلیل در روز چهارم اسفند ۱۳۹۸ احضار شد. براساس اهداف کمی پیش بینی شده تا افق ۱۴۰۰ انتظار می رود در زمینه استخراج سنگ آهن که سال ۹۶ (دولت دوازدهم) ظرفیت ۸۵ میلیون تنی پیش بینی شده بود، در سال ۹۹ به رقم ۱۰۵ میلیون تن برسد و در ۱۴۰۰ رقم ۱۰۷ میلیون تن در نظر گرفته شده است. در این جلسه از وی خواسته شده بود ‌دست‌کم تا زمان برگزاری دادگاهش، در شبکه‌های اجتماعی فعالیت نداشته باشد. در پی این حادثه، بسیاری از کاربران ایرانی در شبکه‌های اجتماعی از قوانین مجازات اسلامی درباره قتل فرزند به دست پدر یا جد پدری انتقاد کرده‌اند. کارشناسان پیش‌بینی می‌کنند مجموع مبتلایان به کرونا در اندونزی تا پایان سال جاری به 500 هزار نفر افزایش یابد.

اما بعد از مدتی سکوت، نوشتن در شبکه‌های اجتماعی را از سر گرفت. محمد مساعد در ماه‌های بعد چندبار دیگر احضار شد تا درباره محتوای توییت‌هایش توضیح دهد. سال 1387 قانونی برای حمایت از کودکان در مجلس ایران تصویب شد.  تولیدات فولادی ۷. به جز این برخوردها، او با حملات سایبری نیز مواجه شده بود. مساعد در ۱۱ مرداد ۱۳۹۹ در توییتر نوشت اکانت ایمیلش به دلایل نامشخص و «به لطف یک دولت»‌ غیرفعال شده است..  این روزنامه‌نگار مدت کوتاهی پیش‌ از این حمله توییت کرده بود خواب آزاد نوشتن در مطبوعات ایران را می‌بیند. رشد تولید آهن اسفنجی  تولید آهن اسفنجی در بین اقلام زنجیره فولاد نیز در چهار ماهه ابتدایی امسال نسبت به دوره مشابه پارسال افزایشی بود و به سطح ۱۲ درصد رسید و رقم ۱۰ میلیون و ۵۸۱ هزار تن را نشان داد، در عین حال در دوره مشابه سال ۹۸ تولید آن بالغ بر ۹ میلیون و ۴۶۸ هزار تن ثبت شده بود.

 فعالیت‌های روزنامه‌نگارانه محمد مساعد در رسانه‌ها و انجمن‌های حامی خبرنگاران در جهان بازتاب گسترده‌ای داشته است. او در تابستان امسال برنده «جایزه بین‌المللی آزادی مطبوعات» شد. این جایزه از طرف «کمیته حفاظت از روزنامه‌نگاران» به چهار خبرنگار در جهان داده شد.. مساعد از جمله در لیست ۱۰ روزنامه‌نگار منتخب مجله «وایرد» قرار گرفته است. این مجله نام روزنامه‌نگارانی را منتشر می‌کند که به خاطر فعالیت‌های حرفه‌ای خود تحت فشار، بازداشت یا آزار حکومتی هستند.

.