۴ ایرانی به عضویت تیم ملی فوتسال جمهوری آذربایجان درآمدند

  • 📰 isna_farsi
  • ⏱ Reading Time:
  • 34 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 17%
  • Publisher: 63%

۴ ایرانی به عضویت تیم ملی فوتسال جمهوری آذربایجان درآمدند وحید شفیعی، امیر شجاعی، اسحاق سورغالی و هادی احمدی چهار بازیکن ایرانی که در لیگ جمهوری آذربایجان توپ می‌زنند تابعیت این کشور را گرفته و برای تیم ملی آذربایجان به میدان رفتند.

ایران اخبار, ایران سرفصلها

به گزارش ایسنا، پس از جام جهانی ۲۰۱۶ و تقابل ایران با آذربایجان که با تساوی به پایان رسید بازیکنان ایرانی رفته رفته راهی لیگ فوتسال آذربایجان شدند. از سویی بالا رفتن نرخ ارز در ایران باعث شد بازیکنان از هر فرصتی برای لژیونر شدن استفاده کنند و در این میان کشور آذربایجان به دلیل نزدیکی با ایران و شرایط ساده ای که برای لژیونر شدن داشت در کنار پیشنهادهای دلاری که تبدیل آن به ریال برای فوتسال رقم قابل توجهی می‌شود باعث شد تا پای بازیکنان درجه دو و سه ایرانی به لیگ این کشور باز شود.

در سالهای اخیر شمار بازیکنانی که به تیم های لیگ این کشور رفتند از تعداد انگشتان دو دست تجاوز کرده اما با این حال حضور چهار بازیکن ایرانی در تیم ملی فوتسال این کشور عجیب بود. اخیرا تیم ملی آذربایجان در دو بازی دوستانه مقابل مولداوی و مونته نگرو که با پیروزی این تیم هم همراه بود از چهار بازیکن ایرانی سود برد.

این همان چیزی بود که پیش بینی می‌شد چرا که با کاهش درآمد بازیکنان فوتسال، عدم حضور اسپانسرها و پایین آمدن رقم قراردادها در کنار افزایش نرخ ارز، بازیکنانی که در ایران در آمد آنچنانی نداشتند به کشورهای همسایه رفته و در پی آن برخی از آن‌ها تابعیت‌های کشورهای دیگر را پذیرفتند که در این زمینه باید کمیته فوتسال ورود کرده و قوانین سفت و سختی را در نظر بگیرد.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

امکان نداره بازیکنی واسه تیم ملی دو‌کشور بازی کنه . اگر یک بار برای تیم ملی ایران بازی کرده یا فقط انتخاب شده ،دیگه نمیتونه برای تیم ملی کشو‌ر دیگه ای بازی کنه

خاک تو سر حاکمان افتخار کنید

خاک بر سر رهبرتون که تنها راه نجات ایرانه

اگر کشور های دیگر در آمریکا و اروپا به ایرانی اجازه اقامت می داد همه بعد از دیپلم ایران را ترک می کردند

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

عدم صدور روادید برای هیات ایرانی /اعتراض رسمی ایران به بانک جهانیآمریکا روادید صادر نکرد، سفر وزیر اقتصاد لغو شد در پی عدم صدور روادید برای هیات ایرانی اعزامی به بانک جهانی، وزیر اقتصاد ضمن لغو سفر خود، طی نامه‌ای به رئیس بانک جهانی مراتب اعتراض خود و دولت جمهوری اسلامی ایران را نسبت به این اقدام دولت آمریکا اعلام کرد لاکن استکبار جهانی دشمن اهل بیت و مقام معظم و فراموش کردی✌️
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

به هیات ایرانی برای شرکت در اجلاس بانک جهانی روادید داده نشد | DW | 24.10.2019دولت آمریکا برای شرکت هیات متشکل از نمایندگان وزرات امور اقتصادی و دارایی و بانک مرکزی ایران در نشست سالانه بانک جهانی و صندوق بین‌المللی پول روادید صادر نکرد. وزیر امور اقتصاد و دارایی ایران نیز سفر خود را لغو کرد. بهترين خبر ندادن ويزا به اين مزدوران بود
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

یک ایرانی-آمریکایی به جرم نقض تحریم‌های ایالات متحده علیه ایران به ۲۰ ماه زندان محکوم شدیک ایرانی-آمریکایی به جرم نقض تحریم‌های ایالات متحده علیه ایران به ۲۰ ماه زندان محکوم شد دادستانی کلمبوس اعلام کرد بهروز بهروزیان بیش از یک دهه است که با ارسال قطعاتی با کاربری دوگانه تجاری و نظامی به ایران، قوانین کنترل صادرات را نقض کرده است.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

روسیه استفاده از هکرهای ایرانی برای حمله سایبری را تکذیب کرد | DW | 25.10.2019روسیه اخبار منتشر شده مبنی بر این که این کشور برای حمله سایبری به دست‌کم ۲۰ کشور دیگر از امکانات هکرهای ایران استفاده کرده است را رد کرد و انتشار چنین اخباری را اقدامی 'ناخوشایند' خواند.
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

دختر شطرنج‌باز ایرانی نایب قهرمان جوانان جهان شددختر شطرنج‌باز ایرانی نایب قهرمان جوانان جهان شد مبینا علی‌نسب نماینده شطرنج ایران در مسابقات قهرمانی شطرنج جوانان جهان توانست در رده دوم بایستد و نایب قهرمان بخش دختران شود.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

جام ملت‌های آسیا؛ تیم ملی فوتسال افغانستان تاریخ‌سازی می‌کند؟تیم ملی فوتسال افغانستان یک بار دیگر شانس خود را برای صعود به جام ملت‌های آسیا آزمایش می‌کند.
منبع: bbcpersiansport - 🏆 16. / 51 ادامه مطلب »