۴۵۰ هزار نفر در چهارمحال و بختیاری مشکل آب شرب دارند

19/10/1399 02:36 ب.ظ

نماینده بروجن در مجلس شورای اسلامی گفته است در حال حاضر ۴۵۰ هزار نفر در استان‌ چهارمحال و بختیاری مشکل آب آشامیدنی دارند و منابع آبی در این استان به‌ جای ‌ظرفیت به ‌تهدید تبدیل شده است. اخبار_ایران چهارمحال_و_بختیاری بحران_آب آب_آشامیدنی بروجن

به گفته «امیرقلی جعفری بروجنی»، در‌حوزه صنعت استان چهارمحال و بختیاری، قطب‌های صنعتی از طریق تانکر آبرسانی می‌شوند و در حوزه شرب نیز فاجعه آبرسانی با تانکر رخ داده است و شهری همچون فرادنبه در دوره ترسالی با ۱۴ ساعت قطعی آب روبرو است.

وی اضافه کرده، در استان چهارمحال و بختیاری با وجود منابع آبی،‌ ۹۵ درصد از دشت‌ها‌ توسط وزارت نیرو دشت ممنوعه و دشت ممنوعه بحرانی تعیین شده است. به گفته این نماینده مجلس در این استان ۹۰ درصد آب شرب، ۹۵ درصد آب مورد نیاز بخش صنعت و ۷۰‌ درصد آب کشاورزی از منابع آب زیرزمینی تامین می‌شود که منجر ‌به تخلیه آبخوان‌ها شده است.

وجود مشکل آب آشامیدنی برای ۴۵۰ هزار شهروند در استان چهارمحال و بختیاری درحالی از سوی این نماینده مجلس گزارش می‌شود که این استان یکی از غنی‌ترین منابع آب کشور را در اختیار دارد.

ادامه مطلب:
iranwire »

بروجن در حوضه ابریز کارون است . اما اصرار دارند از حوضه ابریز ضعیف زاینده رود با ۲۰۰ کیلومتر لوله کشی ،و پمپاژ اب ببرند .تا دشمنی و کینه ایجاد کنند در صورتیکه بروجن در ۴۰ کیلومتری سد چند میلیارد متر مکعبی کارون ۴ است . بارگاری بر زاینده رود ، قانونا ممنوع است

۲۵۰ هزار مهندس در ایران بیکار و ۳۰۰ هزار نفر فاقد مسکن هستندThat's a disaster. Can the Incompetent Government do something about it?

بیش از 500 هزار نفر در دومین روز واکسیناسیون کرونا در ترکیه واکسینه شدندبیش از 500 هزار نفر در دومین روز واکسیناسیون کرونا در ترکیه واکسینه شدند

پنج هزار نفر در کنسرت واقعی راک در بارسلونبرگزارکنندگان با این حال ماسک‌های با کیفیتی را به تماشاچیان داده و از آنها خواستند که در تمام مدت اجرا آن را روی دهان و بینی خود نگه دارند.

سرکوب مخالفان و اقلیت‌ها در میانمار؛ صدها نفر کشته و ۱۲ هزار نفر آواره شده‌اند«اقدامات غیرانسانی آنها [کودتاچیان] علیه غیرنظامیان غیر مسلح، باعث مرگ بسیاری از افراد از جمله كودكان و دانش‌آموزان شده است.» اقليت نيستن مخالف ارتش اند رهبر شان ريس كشور بود قبل باز داشت و همچنان در زمان حكومت رهبر جاهل شان اقليت هاي كشور شان را آتش مي زدن و جهان تماش مي كرد. حد اقل رسانه بايد حافظه تاريخي بايد داشته .

دستگیری بیش از هزار نفر در تظاهرات طرفداران ناوالنی در روسیه | DW | 22.04.2021تظاهرات طرفداران الکسی ناوالنی، مخالف سرسخت پوتین در دهها شهر روسیه منجر به دستگیری بیش از هزار نفر شد. ناوالنی از سه هفته پیش در اعتصاب غذا به سر می‌برد. همشان را مجازات کنید