۴۴ درصد بیکاران کشور را فارغ التحصیلان دانشگاهی تشکیل می‌دهند

  • 📰 isna_farsi
  • ⏱ Reading Time:
  • 39 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 19%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

معاون وزیر علوم: ۴۴ درصد بیکاران کشور را فارغ التحصیلان دانشگاهی تشکیل می‌دهند

دکتر علی خیرالدین، معاون فناوری و نوآوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در نشست هم اندیشی نخبگان و دانشگاهیان دانشگاه گیلان در بخش کشاورزی که به میزبانی دانشگاه گیلان برگزار شد گفت: امروز اشتغال‌ها باید به سمت اشتغال دانش بنیان پیش برود و علاوه بر ایجاد اشتغال، بتواند مرزهای فناوری را جابجا کند.

معاون فناوری و نوآوری وزیر علوم گفت: ۴۹ پارک علم و فناوری در کشور داریم که شرکت‌های دانش بنیان زیر نظر این پارک ها، ۶۵ هزار شغل ایجاد کرده اند و این آمار می‌تواند برای فارغ التحصیلان دانشگاهی بسیار موثر باشد. وی در ادامه استان گیلان را دارای ظرفیت بالایی در حوزه نوآوری و فناوری به ویژه در بخش کشاورزی دانست و خواستار فعال شدن این ظرفیت شد و تصریح کرد: کشاورزی مبتنی بر دانش ضرورت دارد و باید یک آسیب شناسی از وضع موجود ارائه کنیم.

وی در ادامه پیشنهاد شکل گیری ناحیه نوآوری کشاورزی جلگه گیلان را مطرح نمود که با هماهنگی موسسات آموزش پژوهشی وزارت جهاد کشاورزی و همچنین پارک علم و فناوری با محوریت دانشگاه گیلان این ناحیه ایجاد شود و تا با بکارگیری فناوری و نوآوری در تولیدات کشاورزی، افزایش بهره وری، درآمد زایی و اشتغال در استان گیلان عملیاتی شود.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 2. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

رشد اقتصادی ۴.۱ درصد شدرشد اقتصادی ۴.۱ درصد شد تولید ناخالص داخلی کشور با احتساب نفت و بدون احتساب نفت در ۹ ماهه سال جاری به قیمت‌های ثابت سال ۱۳۹۵ نسبت به دوره مشابه سال قبل به ترتیب از افزایش ۴.۱ و ۳.۴ درصدی برخوردار بوده است.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

افزایش سرقت‌های خرد در کشورافزایش سرقت‌های خرد در کشور سخنگوی فرماندهی انتظامی کل کشور: در حوزه سرقت ما شاهد افزایش ۱۰ درصدی سرقت‌های خرد در کل کشور هستیم که این موضوع محسوس هم هست. سرقت‌های خرد ۵۲ درصد از کل سرقت‌های سال ۱۴۰۰ بوده است.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

نامزدهای انتخابات ریاست‌جمهوری فرانسه هرکدام ماهانه چقدر درآمد دارند؟در حالی که دور اول انتخابات ریاست جمهوری فرانسه یک ماه دیگر برگزار می‌شود، سازمان شفافیت زندگی عمومی این کشور اظهارنامه اموال و دارایی‌های ۱۲ نامزد را منتشر کرده است. به 🥚چپم خارکسته ها
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

شهر 17.5 میلیونی شنژن چین تحت قرنطینه قرار گرفتچین اعلام کرد که برای جلوگیری از شیوع بیشتر ویروس کرونا، شهر شنژن در جنوب شرق این کشور را قرنطینه کرده است. - خبرگزاری آناتولی خداوند با خاک یکسان کنه چین رو
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

توقف مذاکرات احیای برجام؛ امیرعبداللهیان به مسکو می‌رودسخنگوی وزارت امور خارجه ایران با یادآوری این نکته که درخواست روسیه باید در کمیسیون مشترک مورد بحث قرار گیرد رویکرد این کشور را در مذاکرات وین سازنده خواند. اینها روس قرمساقی هستند از بالا تا پائینشون بهتر بود مینوشتید به خدمت ارباب وصاحب خود میرود . کجا میخوای بری رعیت بدبخت پوتین به تلفن بزن البته اگه جوابتو دادن ، بگو چشم هرچی شما بگین قربان بعدشم از پشت تلفن تاکمر خم شو تعظیم کن تمام . الکی پول ملت رو خرج بیضه مالی نکن
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »