۴۳ کشور برخورد چین با اقلیت مسلمان اویغور را محکوم کردند | DW | 22.10.2021

۴۳ کشور از جمله آلمان با صدور یک بیانیه‌ مشترک فشار چین بر اقلیت مسلمان اویغور را به شدت محکوم کردند و خواستار بازدید از منطقه اویغور‌نشین چین شدند. چین اتهامات مربوط به سرکوب اقلیت مسلمان اویغور را رد کرده است.

22/10/2021 01:05:00 ب.ظ

۴۳ کشور از جمله آلمان با صدور یک بیانیه‌ مشترک برخورد چین با اقلیت مسلمان اویغور را به شدت محکوم کردند و خواستار بازدید از منطقه اویغور‌نشین چین شدند. چین اتهامات مربوط به سرکوب اقلیت مسلمان اویغور را رد کرده است.

۴۳ کشور از جمله آلمان با صدور یک بیانیه‌ مشترک فشار چین بر اقلیت مسلمان اویغور را به شدت محکوم کردند و خواستار بازدید از منطقه اویغور‌نشین چین شدند. چین اتهامات مربوط به سرکوب اقلیت مسلمان اویغور را رد کرده است.

این کشورها از"شکنجه، رفتار غیرانسانی و تحقیرآمیز، عقیم‌سازی اجباری، خشونت جنسی و جدایی اجباری والدین و فرزندان اویغورها توسط دولت چین" به شدت انتقاد کردند.دویچه وله فارسی را در اینستاگرام دنبال کنیدکشورهای یاد شده که در میان آنها آلمان نیز قرار دارد از دولت پکن خواستند به حقوق اویغورها احترام بگذارد و به ناظران مستقل اجازه بازدید از استان سین کیانگ، محل سکونت اقلیت مسلمان اویغور در چین را بدهد. چین این اتهامات را رد کرد و آن را دروغ خوانده است.

'انفجار مهیب' در آسمان نظنز | DW | 04.12.2021 روسیه واردات «فلفل دلمه‌ای» ایران را ممنوع کرد؛ تهدید یک مقام ایرانی به «اقدام متقابل‌» اسرائیل: به دلیل 'باج‌گیری هسته‌ای' ایران به مذاکرات پایان دهید | DW | 04.12.2021

متن بیانیه مشترک ۴۳ کشور توسط نماینده فرانسه تهیه شده است. در سال‌های ۲۰۱۹ بریتانیا و در سال ۲۰۲۰ آلمان نیز متن‌های مشابهی را آماده کرده بودند.به گفته سازمان‌های حقوق بشر، بیش از یک میلیون اویغور در صدها اردوگاه در سین کیانگ زندانی هستند.دولت چین درخواست‌ نمایندگان سازمان‌ ملل متحد و نهادهای بین‌المللی حقوق بشر برای سفر به منطقه اویغور‌نشین و بررسی شرایط مسلمانان اویغور را همواره رد کرده است.

به گفته سازمان‌های حقوق بشر، بیش از یک میلیون اویغور در صدها اردوگاه در سین کیانگ زندانی هستندسکوت ایران در برابر سرکوب اویغورها رسانه‌های جمهوری اسلامی ایران و مقامات این کشور پس از امضای قرارداد ۲۵ با چین درباره سرکوب مسلمانان اویغور بیشتر سکوت اختیار کرده‌اند و حتی در تلاش‌اند سیاست‌های چین در قبال اویغورها را توجیه کنند. headtopics.com

محمدرضا کشاورززاده، سفیر"فوق‌العاده و تام‌الاختیار" ایران در چین، چند روز پس از امضای قرارداد همکاری راهبردی ۲۵ ساله ایران و چین، با انکار گزارش‌های مربوط به"نسل‌کشی" مسلمانان ایغور توسط دولت چین، گفته است اقدامات دولت چین باعث شده مسلمانان این منطقه"از زندگی بهتری برخوردار" شوند.

سفیر ایران گفته است مسلمانان در چین مورد آزار قرار نمی‌گیرند.  در پی این اظهارات، رسانه‌های چینی از سخنان تمجیدآمیز سفیر ایران و همچنین سفر او به ایالت"سین‌کیانگ" تقدیر کردند. روزنامه‌های چین نوشتند"دوستان ایرانی واقعیات سین‌کیانگ را به جهان نشان دادند".

تماشای ویدیو ادامه مطلب: DW فارسی »

آموزش تیراندازی توسط "جواد فروغی" به معلولان مشهدی/ قهرمان المپیک: برای حضور در المپیک پاریس وضعیت خوبی داریم+ فیلم- اخبار خراسان رضوی - اخبار استانها تسنیم | Tasnim

اخبار ایران و جهان را در خبرگزاری تسنیم بخوانید

به تخمم، البته کص خوار ایغور های تروریست کس مادر مسلمانان ایغور، آلمان و تمام اون 42 کشور و درود بر حکومت عاقل چین که ریشه این حیوانات رو خشک می کنه. طالبان و داعش تو افغانستان انگشت کوچیکه مسلمین رنج دیده ایغور هم نیستن. هان! مسلمان! چین! نمی شنوم چی گفتی!!؟؟؟ بعد رهخره کصلمین جهان زبونش رو کرده تو کیون مبارکش

باید جهان درمورد مسلمانان ایغور بی تفاوت نباشند. زیرا نقص کامل حقوق انسانی در آنجا جریان دارد. sal_ashkan اویغورها رو باید بیارن اروپا که بتونن به خواسته های بحقشون یعنی تشکیل یک حکومت اسلامی برسند . 😂 جنگ کمونیسم و اسلام است ماها بی طرف . این کشورها غلط کرده اند که نسبت به مسایل درونی چین بیانیه صادرمی کنند. این کشورها بهتراست که به کثافت کاری ها خودشان باشبکه نامشروع و تروریستی کریم خلیلی درکشورهایشان متمرکزشوند.

۴۳ کشور به استثنای رژیم خامنه ای