۴۳ کشور برخورد چین با اقلیت مسلمان اویغور را محکوم کردند | DW | 22.10.2021

  • 📰 dw_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 71 sec. here
  • 3 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 32%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

۴۳ کشور از جمله آلمان با صدور یک بیانیه‌ مشترک برخورد چین با اقلیت مسلمان اویغور را به شدت محکوم کردند و خواستار بازدید از منطقه اویغور‌نشین چین شدند. چین اتهامات مربوط به سرکوب اقلیت مسلمان اویغور را رد کرده است.

بیانیه مشترک ۴۳ کشور جهان در ارتباط با سرکوب اویغورها توسط چین در کنفرانس ویدیویی کمیته حقوق بشر مجمع عمومی سازمان ملل متحد قرائت شد.

این کشورها از"شکنجه، رفتار غیرانسانی و تحقیرآمیز، عقیم‌سازی اجباری، خشونت جنسی و جدایی اجباری والدین و فرزندان اویغورها توسط دولت چین" به شدت انتقاد کردند.کشورهای یاد شده که در میان آنها آلمان نیز قرار دارد از دولت پکن خواستند به حقوق اویغورها احترام بگذارد و به ناظران مستقل اجازه بازدید از استان سین کیانگ، محل سکونت اقلیت مسلمان اویغور در چین را بدهد. چین این اتهامات را رد کرد و آن را دروغ خوانده است.

متن بیانیه مشترک ۴۳ کشور توسط نماینده فرانسه تهیه شده است. در سال‌های ۲۰۱۹ بریتانیا و در سال ۲۰۲۰ آلمان نیز متن‌های مشابهی را آماده کرده بودند.دولت چین درخواست‌ نمایندگان سازمان‌ ملل متحد و نهادهای بین‌المللی حقوق بشر برای سفر به منطقه اویغور‌نشین و بررسی شرایط مسلمانان اویغور را همواره رد کرده است.سکوت ایران در برابر سرکوب اویغورها

رسانه‌های جمهوری اسلامی ایران و مقامات این کشور پس از امضای قرارداد ۲۵ با چین درباره سرکوب مسلمانان اویغور بیشتر سکوت اختیار کرده‌اند و حتی در تلاش‌اند سیاست‌های چین در قبال اویغورها را توجیه کنند. محمدرضا کشاورززاده، سفیر"فوق‌العاده و تام‌الاختیار" ایران در چین، چند روز پس از امضای قرارداد همکاری راهبردی ۲۵ ساله ایران و چین، با انکار گزارش‌های مربوط به"نسل‌کشی" مسلمانان ایغور توسط دولت چین، گفته است اقدامات دولت چین باعث شده مسلمانان این منطقه"از زندگی بهتری برخوردار" شوند.در پی این اظهارات، رسانه‌های چینی از سخنان تمجیدآمیز سفیر ایران و همچنین سفر او به ایالت"سین‌کیانگ" تقدیر کردند.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

به تخمم، البته کص خوار ایغور های تروریست

کس مادر مسلمانان ایغور، آلمان و تمام اون 42 کشور و درود بر حکومت عاقل چین که ریشه این حیوانات رو خشک می کنه. طالبان و داعش تو افغانستان انگشت کوچیکه مسلمین رنج دیده ایغور هم نیستن.

هان! مسلمان! چین! نمی شنوم چی گفتی!!؟؟؟

بعد رهخره کصلمین جهان زبونش رو کرده تو کیون مبارکش

باید جهان درمورد مسلمانان ایغور بی تفاوت نباشند. زیرا نقص کامل حقوق انسانی در آنجا جریان دارد.

sal_ashkan اویغورها رو باید بیارن اروپا که بتونن به خواسته های بحقشون یعنی تشکیل یک حکومت اسلامی برسند . 😂 جنگ کمونیسم و اسلام است ماها بی طرف .

این کشورها غلط کرده اند که نسبت به مسایل درونی چین بیانیه صادرمی کنند. این کشورها بهتراست که به کثافت کاری ها خودشان باشبکه نامشروع و تروریستی کریم خلیلی درکشورهایشان متمرکزشوند.

۴۳ کشور به استثنای رژیم خامنه ای

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 7. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.