۴۰ ماهواره استارلینک پس از پرتاب بر اثر طوفان خورشیدی نابود شدند

21/11/1400 08:31:00 ق.ظ

۴۰ ماهواره استارلینک پس از پرتاب بر اثر طوفان خورشیدی نابود شدند

شرکت فضایی اسپیس‌ایکس می‌گوید طوفان‌های خورشیدی ژئومغناطیسی باعث شده‌اند تا۴۰ ماهواره اینترنتی استارلینک این شرکت نابود شوند. شرکت فضایی اسپیس‌ایکس می‌گوید طوفان‌های خورشیدی باعث شده‌اند که ۴۰ ماهواره استارلینک این شرکت...

شرکت فضایی اسپیس‌ایکس می‌گوید طوفان‌های خورشیدی باعث شده‌اند که ۴۰ ماهواره استارلینک این شرکت نابود شوند. این ماهواره‌ها در ۳ فوریه توسط موشک فالکن۹ اسپیس‌ایکس از پایگاه فضایی فلوریدا به مدار زمین پرتاب شده بودند ولی تنها به فاصله یک روز پس از پرتاب دچار سانحه شدند. بنابراعلام اسپیس‌ایکس وقوع طوفان خورشیدی باعث شد چگالی جو فوقانی زمین افزایش یابد، امری که متعاقبا سبب بروز اختلال در ماهواره‌ها شد و اکثر آن‌ها را نابود کرد.

انفجارهای مهیب در سطح خورشید باعث می‌شود باد خورشیدی با سرعت و شدت بیشتری بوزد و ذرات باردار پرانرژی را روانه فضای منظومه شمسی کند. این ذرات وقتی به کره زمین می‌رسند با میدان مغناطیسی آن وارد برهم‌کنش می‌شوند و طوفان خورشیدی را درست می‌کنند.

ادامه مطلب:
euronews فارسی »

‎BBC NEWS فارسی‎ on Instagram‎: '‌ ویدیویی از سال نو بر مزار غزاله چلابی، یکی از کشته‌شدگان اعتراضات سراسری ایران در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده است. در این ویدیو نزدیکان غزاله چلابی برای او گریه می‌کنند.'‎

1,583 Likes, 37 Comments - ‎BBC NEWS فارسی (@bbcpersian) on Instagram‎‎: '‌ ویدیویی از سال نو بر مزار غزاله چلابی، یکی از کشته‌...'‎ ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

سازمان ملل خواستار آزادی فعالان حقوق زنان در افغانستان شددفتر حقوق بشر سازمان ملل متحد، خواستار آزادی چهار فعال زن و بستگان آنها از سوی طالبان شد که ماه گذشته پس از تظاهرات برای حقوق زنان بازداشت شدند.به گزارش

جسد خشکیده بر صندلی زن ایتالیایی دو سال پس از مرگش پیدا شدپلیس ایتالیا جسد خشکیده بر صندلی یک زن ۷۰ ساله را دو سال پس از مرگش پیدا کرد که پشت میزش نشسته بود. بخاطر اینکه اونجا بهشت خانوم هاست و خانواده خیلی اهمیت داره !

تصاویری از اندونزی؛ تمساحی پس از پنج سال از لاستیک دور گردنش رهایی یافتتمساحی ۵.۲ متری در اندونزی پس از ۵ سال از یک حلقه لاستیک موتور سیکلت که دور گردنش گیر کرده بود، رهایی یافت. تایری بر گردنم افکنده دوست/می‌کشد هر جا که خاطرخواه اوست.

سازمان ملل: با تشديد خشکسالی در شاخ آفریقا ۱۳ میلیون نفر با خطر گرسنگی روبه‌رو هستندتحت تاثیر خشکسالی بخش‌های زیادی از مزارع کشاورزی نابود شده و تعداد مرگ‌ومیر دام‌ها به شکل «غیرعادی» افزایش یافته است و در نتیجه جمعیت وسیعی از محل سکونت خود کوچ کرده‌اند.

«۱۱۴ مرگ» دیگر در آمار رسمی کرونا در ایران؛ وزیر بهداشت: ۹۰ درصد بستری‌شدگان واکسن نزده‌اندهمزمان با اعلام وزارت بهداشت مبنی بر شناسایی ۳۸۷۵۷ مبتلای جدید به ویروس کرونا در ایران، علی خامنه‌ای نیز بر ضرورت استفاده از ماسک و تزریق دوز سوم واکسن کرونا تاکید کرد.

دستاورد سفرهای ماکرون؛ رئیس جمهوری فرانسه پس از مسکو و کی‌یف به برلین رسیدرئیس جمهوری فرانسه مدعی است که روسیه تحت ریاست ولادیمیر پوتین بار دیگر متعهد شده تا به توافقنامه‌های مینسک احترام بگذارد.