۴۰ سال رسوایی سیستم اطلاعاتی ایران (بخش اول) ؛ ازاتهام به امیرانتظام تا ترور صیادشیرازی

08/08/2019 05:25:00 ب.ظ

مازیار ابراهیمی یکی از متهمان پرونده ترور دانشمندان هسته‌ای با شکستن سکوت خود، از یک رسوایی دیگر سیستم اطلاعاتی جمهوری اسلامی پرده برداشت. بهنام قلی‌پور beehnam نگاهی داشته به 40 سال رسوایی اطلاعاتی جمهوری اسلامی. بخش اول این گزارش را بخوانید اخبار_ایران

د در خیابان از نزدیک هدف گلوله دو مرد ناشناس قرار گرفت و در بیمارستان جان سپرد.این پرونده هم‌چون پرونده انفجار دفتر نخست وزیری بعد‌ها در معادلات سیاسی ایران نقشی برجسته پیدا کرد و برخی از افراد هم‌چوننبویمتهم به نقش داشتن در این انفجار شدند که هیچ‌گاه این ادعاها ثابت نشد.

طرح صیانت از فضای مجازی 'باعث مهاجرت نخبگان می‌شود' | DW | 31.07.2021 اعتراضات ضدحکومتی در شب قهرمانی پرسپولیس؛ از شعار علیه مقامات جمهوری اسلامی تا «رضا شاه روحت شاد» دانشمندان توانستند قطرات آب را به فلز تبدیل کنند

از آن زمان تاکنون همچنان گروهی از محافظه‌کاران می‌گویند که افرادی هم‌چون بهزاد نبوی و محسن آرمین و برخی دیگر از سران چپ در این انفجار‌ها دست داشته‌اند و باید پرونده اتهامی آنها بار دیگر مورد بررسی قرار بگیرد.سایر پرونده‌های امنیتی و اطلاعاتی دهه شصت مربوط به برخورد سیستم‌های اطلاعاتی با سران حزب توده٬ اعضای سازمان مجاهدین خلق٬ جاسوس‌های جنگی و برخی دیگر از پرونده‌های امنیتی است که مجموع سیستم‌های اطلاعاتی اختلاف‌های کم‌تری در مورد آنها دارند.

دهه شصت را باید یکی از آرام‌ترین و کم‌اختلاف‌ترین دوره سیستم‌های اطلاعاتی جمهوری اسلامی دانست که این آرامش تنها تا ابتدای دهه ۷۰ دوام آورد. ۴- کشتار‌های سال ۶۷اعدام زندانیان عقیدتی-سیاسی در تابستان ۱۳۶۷، واقعه‌ای بود که طی آن به فرمان روح‌الله خمینی، چندین هزار نفر از زندانیان سیاسی و عقیدتی در زندان‌های نظام جمهوری اسلامی ایران در ماه‌های مرداد و شهریور ۱۳۶۷ به شکلی مخفیانه اعدام و در گورهای دسته‌جمعی دفن شدند. headtopics.com

مقام‌های ارشد نظام جمهوری اسلامی انجام اعدام‌ها را انکار نمی‌کنند، بلکه در قریب به اتفاق موارد از آن دفاع کرده‌اند و آن اعدام‌ها را برای حفظ نظام، لازم و ضروری شمرده‌اند.حسینعلی منتظری، بلندپایه‌ترین مخالف اعدام‌ها بود و اعتراض‌هایش به قیمت برکناری‌اش از جانشینی روح‌الله خمینی و به حبس خانگی طولانی مدت وی انجامید.

در این اعدام‌ها چهار نفر به نام‌های حسین‌علی نیری حاکم شرع٬ مرتضی اشراقی دادستان تهران٬ابراهیم رئیسی معاون دادستان تهران و  مصطفی پورمحمدی، نمایندهٔ وزارت اطلاعات در کمیسیون مرگ  نقش اصلی را ایفا می‌کردند.از این کشتار‌ها به عنوان گسترده‌ترین قتل‌عام فعالان سیاسی در تاریخ جمهوری اسلامی نام برده می‌شود که در پرونده سیستم قضایی و اطلاعاتی جمهوری اسلامی ثبت شده است.

 دوره دوم- دهه ۷۰؛ قتل روشنفکرانسیستم اطلاعاتی جمهوری اسلامی به همان اندازه که در دهه شصت مشغول مبارزه با جاسوسی و اقدامات سازمان مجاهدین خلق در ایران بود٬ در دهه ۷۰ هم تمرکز خود را معطوف به کشتار روشنفکران در داخل و خارج ایران کرد.دهه هفتاد در این تقسیم‌بندی سال‌های ۱۳۶۸ تا ۱۳۷۶ را در بر می‌گیرد که اکبر هاشمی رفسنجانی رئیس جمهور بود و علی فلاحیان به مدت هشت سال وزارت اطلاعات را اداره می‌کرد.

ادامه مطلب: ایران وایر »

شرایط وخیم جسمانی منیره عرب‌شاهی به روایت همسرش

beehnam لعنت بر خمینی، مرگ بر این رژیم ضد بشری خامنه ای. SamanArbabi beehnam 4000 قرن هم بگذره، سیستم اطلاعاتی ایران اصلاح شدنی نیست، و نخواهد بود.

جنگ در یمن طی یک سال اخیر جان 335 کودک را گرفت

گردش مالی ۶۰۰ میلیارد تومانی فروش VPN در سالتهران- ایرناپلاس- نهادهای مرتبط با فضای مجازی هیچ کدام مسئولیت ساماندهی بازار بزرگ فیلترشکن را نمی‌پذیرند. برخی وب‌سایت‌هایی هم که در زمینه فروش VPN شکل گرفته‌اند،مدعی همکاری با نهادهای حاکمیتی هستند و چراغ خاموش به کسب‌وکار میلیاردی خود ادامه می‌دهند. عضو انجمن صنفی کسب‌وکارهای اینترنتی: اگر ۴۰ میلیون عضو تلگرام داشته باشیم، گفته می‌شود که پنج میلیون آنها از VPN پولی استفاده می‌کنند. اگر قیمت متوسط هر ماه اشتراک فیلترشکن را فقط ۱۰هزار تومان در نظر بگیریم، برابر با ۵۰ میلیارد تومان در ماه و ۶۰۰ میلیارد تومان در سال است.

صدور حکم تازه یک سال حبس تعزیری برای اصغر امیرزادگان معلم و فعال صنفی

حذف صفر از پول در بعضی کشورها تا ۱۰ سال طول کشیده است/ پس از حذف صفرها نباید تورم ایجاد شودیک نماینده مجلس با اشاره به تصمیم دولت در حذف صفرها از پول ملی گفت: اگر صفرها را از پول ملی حذف کنیم و تورم کنترل نشود می‌تواند ضررهایی را به همراه خود بیاورد. نکته مهم در حذف صفرها از پول هر کشوری این است که پس از این اقدام تورم ایجاد نشود.

مسجد کبود ایروان؛ یادگار هنر ایرانی در ارمنستاندولت ارمنستان در سال ۱۳۹۴ با تصویب طرحی حق ادارهٔ این مسجد را برای مدت ۹۹ سال به ایران واگذار کرد تا از ساختمان این مسجد به عنوان مرکزی فرهنگی استفاده شود. یکی از معدود کارهای فرهنگی که توسط ایران ( بنیاد مستضعفان ) انجام شده و قابل تقدیر است. جا دارد از این مسجد استفاده فرهنگی صحیح هم بشود.

مدیر دفتر جمعیت مرکز آمار ایران: جمعیت سالمندان 3 برابر رشد جمعیت افزایش یافته استمدیر کل دفتر جمعیت مرکز آمار ایران، از افزایش جمعیت ایران به 83 میلیون نفر در سال 98 خبر داده و