۳ نفر در بانه و بوکان به دست نیروهای امنیتی بازداشت شدند

09/11/1400 07:46:00 ب.ظ

نیروهای امنیتی حکومت جمهوری اسلامی سه شهروند ساکن بانه و بوکان در استان‌های کردستان و آذربایجان غربی را دستگیر و به مکان نامعلومی منتقل کرده‌اند. اخبار_ایران

بر اساس گزارش سازمان حقوق بشری هه نگاو، در روز پنج‌شنبه ۷ بهمن ۱۴۰۰، نیروهای اداره اطلاعات شهرستان...

بر اساس گزارش سازمان حقوق بشری هه نگاو، در روز پنج‌شنبه ۷ بهمن ۱۴۰۰، نیروهای اداره اطلاعات شهرستان بانه به منزل «دانا احمدپور» اهل روستای «ابوالحسن» شهرستان بانه یورش برده و اقدام به بازداست وی کرده‌اند.

پس از بازداشت دانا احمدپور، برادر وی زانا احمدپور نیز به اداره اطلاعات شهر بانه احضار و همانجا دستگیر شده است. از دلایل بازداشت و اتهامات وارده علیه این دو شهروند و همچنین محل نگهداری آن‌ها در دسترس نیست اما هه‌نگاو نوشته است که برادر کوچک این دو شهروند عضو یکی از احزاب کُرد مخالف حکومت ایران است.

در روز پنج‌شنبه هفتم بهمن‌ماه، همچنین یک شهروند دیگر کُرد به نام «حسین قریشی» اهل شهرستان بوکان توسط نیروهای امنیتی بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شده است. آژانس خبر رسانی کردستان نوشته نیروهای امنیتی بدون ارائه حکم قضایی به منزل این شهروند را دستگیر کرده و تاکنون پیگیری‌های خانواده وی جهت اطلاع از سرنوشتش بی‌نتیجه بوده است. headtopics.com

ادامه مطلب:
ایران وایر »

چرا چیزی که گران شده دیگر ارزان نمی‌شود؟

به زبان ساده، چسبندگی قیمت به وضعیتی گفته می‌شود که «قیمت اسمی» کالاها در برابر متغیرهای کاهشی اقتصاد کلان مقاومت می‌کنند. ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

واکنش منفی در شبکه‌های اجتماعی به پیام مالی در مورد حضور زنان ایران در ورزشگاهپیام تبریک نماینده ویژه آمریکا در امور ایران در مورد راهیابی تیم ملی فوتبال ایران به جام جهانی ۲۰۲۲ و اجازه حضور زنان برای تماشا با واکنش گسترده‌ در شبکه‌های اجتماعی روبه‌رو شد. اینا هم گزینشی بودن تو راست میگی دوبار خفه_شید لامصب ها به خاطر کرونا محدود بوده اگر بفهمید که میدونم سخته براتون فشار بیشتر یعنی قحطی در ایران و فشار مضاعف بر مردم. کمی فکر می باید….

نماینده روسیه در اتحادیه اروپا در گفتگو با یورونیوز: مسکو برنامه‌ای برای حمله به اوکراین نداردچیژوف: «امنیت ملی روسیه در خطر است... زمانی ناتو وعده داده بود که به شرق گسترش نیابد. به قول وزیر خارجه وقت امریکا، «نه حتی یک اینج» به سمت شرق.از آن زمان ما با پنج موج گسترش ناتو به سمت شرق مواجه بوده ایم» Globalconversation کافر ها عاقل تر از اونی هستند که خون همدیگه را بریزند این ما مسلمانان هستیم که به خون همديگه تشنه ایم اگر امریکا و ناتو در حمله روسیه به اکران واکنش نشان نداده و گردن پوتین رو درصورت حمله نشکنند!؟درحقیقت چراغ سبز اتحاد جماهیر شوروی را به روسها داده اند.

بلاروس: در صورت حمله مستقیم به روسیه در کنار آن وارد جنگ می‌شویمرئیس جمهور بلاروس اعلام کرد که این کشور در صورت حمله مستقیم به روسیه در کنار آن وارد جنگ خواهد شد. - خبرگزاری آناتولی

آمار رسمی کرونا در ایران؛ شناسایی نزدیک به ۱۷ هزار مبتلای جدید، افزایش ابتلا در کودکانهمزمان با افزایش موارد روزانه ابتلا به کرونا در ایران، یک عضو ستاد مقابله با کرونا درباره کمبود تخت‌های آی‌سی‌یو برای کودکان و بزرگسالان در بیمارستان‌ها هشدار داد.

هه‌نگاو: یک زندانی سیاسی کُرد اهل ترکیه «در آستانه استرداد» به این کشورسایت حقوق بشری هه‌نگاو روز جمعه گزارش داد که سنور طامارا، زندانی سیاسی کُرد اهل ترکیه که در حال سپری کردن دوران حبس خود در زندان ارومیه است، به کشور خود «مسترد» خواهد شد.

افزایش تقاضای پناهندگی در اروپا؛ افغان‌ها و سوری‌ها در صدر قرار دارندآژانس پناهندگی اتحادیه اروپا روز جمعه اعلام کرد که درخواست‌های پناهندگی به ۲۷ کشور عضو این اتحادیه به همراه سوئیس و نروژ، در ماه نوامبر ۲۰۲۱ میلادی دو برابر شده و به رکورد ماه سپتامبر که بالاترین رقم از سال ۲۰۱۶ میلادی بود، بسیار نزدیک شده است.