۳ مرکز اقامتی در یزد فعال شد/ اقامت مسافران با هماهنگی‌های لازم انجام می‌شود

17/03/2020 11:15:00 ق.ظ

رئیس جامعه هتلداران یزد به #ایلنا خبر داد: ۳ مرکز اقامتی در یزد فعال شد/ اقامت مسافران با هماهنگی‌های لازم انجام می‌شود

ایلنا, شیوع ویروس کرونا

رئیس جامعه هتلداران یزد به ایلنا خبر داد: ۳ مرکز اقامتی در یزد فعال شد/ اقامت مسافران با هماهنگی‌های لازم انجام می‌شود

رئیس جامعه هتلداران یزد با اشاره به آنکه برای اقامت مسافرانی که سفرهای ضروری به یزد دارند ۳ واحد اقامتی فعال شده است، گفت: اقامت مسافران در این واحدهای اقامتی با هماهنگی‌های لازم محقق می‌شود.

البته با تعطیلی هتل‌ها این نگرانی به وجود آمد که شاهد فعال شدن واحدهای اقامتی غیرمجاز باشیم. در چنین شرایطی خانه‌های استیجاری درصدد پذیرش مسافران برآمدند و در خلاء عدم فعالیت هتل‌ها در پذیرش مسافران، درصدد جذب مسافران یزد برآمدند. این فعالیت به اندازه‌ای گسترده بود که همان روزهای ابتدایی فعالیت بیش از ۱۰۰ مورد خانه استیجاری و غیرمجاز در یزد شناسایی و از آنها تعهد برای عدم فعالیت گرفته شد.

در این راستا نباید فراموش کرد که همچنان تعدادی از افراد غیربومی یا مسافرانی که بعضا از سر اجبار درصدد انجام سفر اضطراری برآمده‌اند در یزد حضور دارند.سیدامیر ناصر طباطبایی (رئیس جامعه هتلداران یزد)با بیان این صحبت‌ به ایلنا گفت: درحال حاضر اجبارا به دلیل حضور بیماران و همراهان آنها که برای درمان به یزد آمده‌اند و بعضا از قبل در یزد مستقر بودند، نیازمند اسکان هستند و خانه‌های مسافر تحت پروتکل‌های بهداشتی اداره نمی‌شوند، چند مجموعه اقامتی را در یزد با همکاری مرکز بهداشت و تحت پروتکل‌های بهداشتی باز کردیم تا امکان اسکان این مسافران فراهم شود.

ادامه مطلب:
خبرگزاری كار ایران (ایلنا) ILNA »

ویدیوها : ویدئو؛ راهپیمایی زنان افغان در اعتراض به حمله انتحاری به یک موسسه آموزشی

ویدیوها : اقلیت شیعه هزاره هدف این حمله انتحاری قرار داشت و در میان کشته‌شدگان پیکر دست‌کم ۴۶ دختر و زن جوان به چشم می‌‌خورد ادامه مطلب >>

:|||||||||||

کشف و ضبط ۱۵۰ هزار ماسک در اسپانیاماسک‌های ضبط شده در اسپانیا برای استفاده به بیمارستانی در مادرید منتقل می‌شود. سربازان گمنام حضرت مسیح دمتون گرم.

درب‌های حرم منور رضوی «موقتاً» بسته شد- اخبار استانها - اخبار تسنیم - Tasnimدرب‌های حرم منور رضوی «موقتا» بسته شد پس از نماز مغرب و عشا امشب درب‌های حرم مطهر امام رضا (علیه السلام) با هدف با هدف کمک به حفظ سلامت مردم، و جلوگیری از شیوع کرونا بسته شد السلام علیک یا علی بن موسی الرضا ع البته وحوش نظام ریختن در ها رو شکستند ! 😂😂😂😂

اعلام منع آمد و شد در بغداد به دلیل کرونادر پی شیوع ویروس کرونا در عراق٬ منع آمد و شد در شهر بغداد پایتخت این کشور اعلام شد. - خبرگزاری آناتولی

درهای حرم حضرت معصومه و جمکران بسته شداطلاع‌رسانی کرونا | برخی گزارش ها حاکی از بسته شدن درهای حرم_حضرت_معصومه (س) و مسجد_جمکران در قم تا اطلاع ثانوی و با هدف مشارکت در مقابله با شیوع ویروس کرونا ست برای جلوگیری بهتر باید خیلی وقت پیش بسته می شد. امید به سلامتی برای همه ایرانیان در_خانه_بمانیم پاساژها، مراکز خرید، ادارات، فروشگاهها، جاده ها باز باشند مشکلی نیست؟؟؟؟

کمک‌های بشردوستانه امارات به ایران تحویل داده شدبعدازظهر امروز کمک‌های انسان‌دوستانه امارات شامل مقادیری از اقلام بهداشتی و درمانی به منظور مبارزه با شیوع ویروس کرونا توسط دو فروند هواپیمای اماراتی از مبدا ابوظبی تحویل ایران شد چه غارتی کردید از این کشور چه ویرانه ای به جا گذاشته اید که محتاج کمک امارات و قطر شده ایم. تف به آن کسی که تخم شما را انداخت. به کجا رسیدیم که امارات کمک انساندوستانه برای ایران میفرسته انشاالله که به سرنوشت کالاهای احتکاری کشف شده دچار نشه

۸۹.۴ درصد مردم موافق قرنطینه شهرهای محل شیوع بیشتر کرونا هستند۸۹.۴ درصد مردم موافق قرنطینه شهرهای محل شیوع بیشتر کرونا هستند مرکز افکارسنجی دانشجویان ایران (ایسپا) با انتشار نتایج یک نظرسنجی اعلام کرد که ۸۹.۴ درصد مردم ایران موافق قرنطینه شدن شهرهایی که ویروس کرونا در آنها شیوع بیشتری دارند، هستند. وقتی حکومت نادان خودشو عقل کل بدونه و دقیقا مخالف نظر همه مردم تصمیم بگیره چیزی بجز بدبختی هم نمیاره همیشه مردم نظراتی دادند حکومت عکسش عمل کرد و ضربه خوردیم یک مشت نادان به جز مردم فهیم قم 😐 چون مردم شعورشون چند مرتبه بالاتر از ملاهای نفهم حاکم است که ریاضیات ساده ی شیوع اپیدمی را نمی فهمند. با قرنطینه پیک بیماری افت می کنه و فرصت کافی به سیستم درمانی داده میشه که به بیماران واقعا نیازمند سرویس لازم رو بده. در شرایط بحرانی ایران قرنطینه الزامی است FlattenTheCurve

به گزارش خبرنگار ایلنا، این روزها شیوع ویروس کرونا تمامی مقاصد گردشگری کشور را تحت‌الشعاع خود قرار داده.Aa پلیس اسپانیا ۱۵۰ هزار ماسک جراحی را کشف و ضبط کرد.از مشهدمقدس ، پس از نماز مغرب و عشا امشب درب‌های حرم مطهر امام رضا(ع) با هدف کمک به حفظ سلامت مردم، و جلوگیری از شیوع ویروس کرونا بسته شد.در پی شیوع ویروس کرونا در عراق٬ منع آمد و شد در شهر بغداد پایتخت این کشور اعلام شد.

یکی از این مقاصد یزد است که همواره در فصل زمستان و البته بهار پذیرای هزاران گردشگری می‌شد. اقامت در هتل‌های یزد در این فصول به اندازه‌ای‌ست که ضریب اشغال هتل‌ها در بهمن ماه به بیش از ۸۰ درصد می‌رسید و حتی ضریب رزرو اتاق‌ها برای اردیبهشت و فروردین ماه به بیش از ۹۵ درصد رسیده بود. در بیانیه پلیس اسپانیا آمده «این ماسک‌های درمانی اواخر روز یکشنبه در یک کارخانه در استان جنوبی خائن اسپانیا ضبط شد. اما اکنون با شیوع ویروس کرونا و لغو سفرها در اسفند و البته نوروز، بسیاری از هتل‌های یزد خالی از مسافر هستند. این در شرایطی است که آستان قدس رضوی هم قرار است در این خصوص تا ساعتی دیگر اطلاعیه‌ای را صادر و زمان بسته بودن درهای حرم مطهر رضوی را اعلام کند. البته بسیاری از هتل‌های این استان در همان روزهای ابتدایی شیوع ویروس کرونا اعلام کردند به دلیل جلوگیری از شیوع بیشتر این ویروس، خودخواسته تعطیل می‌کنند.».  البته با تعطیلی هتل‌ها این نگرانی به وجود آمد که شاهد فعال شدن واحدهای اقامتی غیرمجاز باشیم. همچنین تمامی پروازها تا 24 ماه مارس در عراق لغو شده است.

در چنین شرایطی خانه‌های استیجاری درصدد پذیرش مسافران برآمدند و در خلاء عدم فعالیت هتل‌ها در پذیرش مسافران، درصدد جذب مسافران یزد برآمدند. این فعالیت به اندازه‌ای گسترده بود که همان روزهای ابتدایی فعالیت بیش از ۱۰۰ مورد خانه استیجاری و غیرمجاز در یزد شناسایی و از آنها تعهد برای عدم فعالیت گرفته شد. در این راستا نباید فراموش کرد که همچنان تعدادی از افراد غیربومی یا مسافرانی که بعضا از سر اجبار درصدد انجام سفر اضطراری برآمده‌اند در یزد حضور دارند. سیدامیر ناصر طباطبایی (رئیس جامعه هتلداران یزد) با بیان این صحبت‌ به ایلنا گفت: درحال حاضر اجبارا به دلیل حضور بیماران و همراهان آنها که برای درمان به یزد آمده‌اند و بعضا از قبل در یزد مستقر بودند، نیازمند اسکان هستند و خانه‌های مسافر تحت پروتکل‌های بهداشتی اداره نمی‌شوند، چند مجموعه اقامتی را در یزد با همکاری مرکز بهداشت و تحت پروتکل‌های بهداشتی باز کردیم تا امکان اسکان این مسافران فراهم شود. او ادامه داد: بعضا تعدادی از مسافران بنابر ضرورت‌های شغلی خود به یزد سفر می‌کنند و باید شرایط اقامت آنها در مراکزی که پروتکل‌های بهداشتی را رعایت می‌کند، فراهم شود.

در این میان اقامت این افراد در هتل‌ها توسط مراکز ذیربط و کمیته اصلی و هماهنگی وزارت میراث و گردشگری، درصدد اسکان این مسافران برمی‌آییم. به گفته طباطبایی، درحال حاضر سه واحد اقامتی در رده‌های مختلف نرخی در استان یزد فعال شده‌اند چراکه برخی از خانواده بیماران توان مالی بالایی برای اقامت در هتل‌های چند ستاره را ندارند از این رو واحدهای اقامتی از هتل و مهمانپذیر گرفته تا یک واحد بومگردی در یزد بازگشایی شده‌اند و فعالیت خود در حوزه پذیرش مسافر را از سر گرفته‌اند. تمام این واحدها تحت پروتکل بهداشت فعال هستند.  رئیس جامعه هتلداران یزد درخصوص احتمال افزایش واحدهای اقامتی برای پذیرش مسافران در نوروز گفت: ادامه فعالیت واحدهای اقامتی و هتل‌های یزد در روزهای آینده و حتا نوروز روزانه رصد می‌شود و آن زمان می‌توانیم در این خصوص اطلاع‌رسانی کنیم. لینک کوتاه .