اختیارات_رهبر

اختیارات_رهبر

۳۱ سال حکمرانی؛ ماده قانونی موردعلاقه آیت‌الله خامنه‌ای کدام است؟

03/06/2020 04:34:00 ب.ظ

در جریان بازنگری در قانون اساسی، بندهای مربوط به وظایف و اختیارات_رهبر از شش به یازده بند افزایش یافت. در این بازنگری غیر از افزایش کمی، اختیارات رهبر نیز توسعه یافت و به بیان دقیق‌تر قدرت او را بدون محدودیت کرد. گزارش فرامرز داور👇 اخبار_ایران

که ۳۰ سال پس از آن جلسات منتشر کرد چگونگی مادام‌العمر شدن رهبری آیت‌الله خامنه‌ای را روایت کرده بود.برخی از روحانیون با محدود شدن رهبری به دوره ۱۰ ساله بودن مخالف بودند و خواستار لغو مصوبه شورای بازنگری قانون اساسی دراین‌باره بودند. رای‌گیری دراین‌باره در جلسه‌ای به ریاست هاشمی رفسنجانی برگزار شد. به نوشته مهدی کروبی «مرحوم هاشمی لغو مصوبه پیشین را به رای گذاشتند و سپس با شمارشی سطحی و سریع مدعی شدند که لغو محدودیت ۱۰ ساله رهبری رای آورده است، من به اعتراض پیش ایشان رفتم و از وی خواستم دوباره رای‌گیری کند... او موضوع را به شوخی برگزار کرد و از من خواست به صندلی‌ام برگردم.»

نجات سگ‌ها در اندونزی از بازار تجارت گوشت سگ مراسم خاکسپاری شهردار پیشین سئول بصورت آنلاین برگزار خواهد شد هشدار بیل گیتس: واکسن کرونا «ناعادلانه و بین پول‌دارها توزیع نشود»

هیچ منصبی در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران مادام‌العمر تعریف نشده است. حتی احکامی که آیت‌الله خامنه‌ای برای منصوبانش صادر می‌کند، زمان‌دار است اما او تا زمان درگذشت یا هر زمانی که خود اراده کند، حاکم ایران خواهد بود.اصلاح مجدد قانون اساسی پس از سی سال و رفراندوم درباره موضوعاتی که تحولات در ایران را به بن‌بست کشانده، خواسته کثیری از شهروندان ایرانی است که به شیوه‌های مختلف مطرح شده است.

ادامه مطلب: ایران وایر »

من دولت تعین میکنم من به پشتیبانی این ملت تعین میکنم امدند گفتند،اقابزرگ مثعل‌تون؟ امد وبعدازچند سال،پشتیبانی ملت نداشتی.انوقت چی چی؟ از رفتن به قم و‌مدرسه تا این قانون اساسی توی شعبه۲۳تجدید نظر مشهد بودم، بابت پدرکشی،ارث دزدی گفتم خشت۱کج،تا سریا دیوارکج. Khamenei_fa Iran

تا پایان سال به واکسن کرونا دست پیدا می‌کنیممحققان ارتش آمریکا: تا پایان سال به واکسن کرونا دست پیدا می‌کنیم وندی سامونز-جکسون، محقق علمی ارتش ایالات متحده اعلام کرد که دستیابی به واکسن کرونا تا پایان سال و یا آغاز سال ۲۰۲۱ کاملاً قابل تصور و شدنی است. چه خبر از مستعان ۱۱۰ ساخت سپاه کوصخل جمهوری اسلای😂

صدور حکم بازداشت ۱۱۸ تن به ظن مشارکت در کودتای نافرجام ۴ سال پیش ترکیهدفتر دادستان استانبول روز سه‌شنبه اعلام کرد که حکم بازداشت ۱۱۸ نفر که اکثرا عضو نهادهای نظامی و امنیتی ترکیه هستند به ظن عضویت در شبکه تحت رهبری فتح‌الله گولن و دست داشتن در کودتای نافرجام ۲۰۱۶ صادر شده است. آنتی بیوتیک این اردوغان ١٢ سیلندر چقدر اثر داره😂😂😂 دیکتاتور یعنی اردوغان این الاااغ های پانکررد خدارو شکر کنند در زیر سایه ایران و ایرانی جماعت در امان هستند شکر گزار باشید 🇮🇷 ۵۰ سال بعد.

نیاز به ۱۰ میلیون گوشی تلفن همراه در سال/ چگونه دانش‌آموزان صاحب گوشی ارازن‌قیمت شوند؟با یکی از واردکنندگان رسمی و قانونی هماهنگی صورت گرفته و همچنین ارز با کمترین تعرفه بازرگانی و هزینه سربار به آن اختصاص داده شود و با ارائه مشخصات به دانش‌آموزان تحویل داده شود.

طرح ترافیک ۹۸ خبرنگاران تا زمان تخصیص سهمیه سال جاری اعتبار داردایلنا: مدیر ساماندهی طرح‌های ترافیکی پایتخت از ادامه اعتبار طرح ترافیک سال گذشته خبرنگاران تا زمان تخصیص سهمیه سال جاری خبر داد.

چاقی، مغز بزرگسالان را ۱۰ سال پیرتر می‌کند | DW | 03.06.2020این هفته در میان تازه‌های پزشکی و سلامت نگاهی داریم به این عناوین: رابطه چاقی و پیری مغز؛ غذاهایی که اثرات مخرب نور آفتاب را خنثی می‌کنند؛ رابطه استفاده از ماسک و میزان اکسیژن؛ و رابطه نوشیدن آبجو با طول عمر.

تا پایان سال به واکسن کرونا دست پیدا می‌کنیممحققان ارتش آمریکا: تا پایان سال به واکسن کرونا دست پیدا می‌کنیم وندی سامونز-جکسون، محقق علمی ارتش ایالات متحده اعلام کرد که دستیابی به واکسن کرونا تا پایان سال و یا آغاز سال ۲۰۲۱ کاملاً قابل تصور و شدنی است. چه خبر از مستعان ۱۱۰ ساخت سپاه کوصخل جمهوری اسلای😂