۳۰ سال حبس برای متهمان اصلی دادگاه 'شارلی ابدو' | DW | 16.12.2020

26/09/1399 11:02:00 ب.ظ

پنج سال پیش ۱۲ نفر در حمله‌ گروهی اسلام‌گرا به روزنامه 'شارلی ابدو' کشته شدند. متهمان به همدستی و یاری رسانی به این جنایت، هر كدام به ۳۰ سال زندان محكوم شدند. احتمال داده می‌شود یکی از آنها در این فاصله کشته شده باشد.

پنج سال پیش ۱۲ نفر در حمله‌ گروهی اسلام‌گرا به روزنامه 'شارلی ابدو' کشته شدند. متهمان به همدستی و یاری رسانی به این جنایت، هر كدام به ۳۰ سال زندان محكوم شدند. احتمال داده می‌شود یکی از آنها در این فاصله کشته شده باشد. دادگاهی در پاریس روز چهارشنبه ۲۶ آذر (۱۶ دسامبر) علیرضا پولات، شهروند ترکیه‌ای-فرانسوی را به عنوان"همدست تروریست‌های اسلام‌گرا" مقصر دانست.

بر این اساس، اتهام او کمک به اسلامگرایانی است که در ژانویه ۲۰۱۵ به دفتر مجله فکاهی شارلی ابدو و یک سوپرمارکت یهودی حمله کردند و در مجموع ۱۷ نفر را کشتند.

سرویس‌های در مجموع ۱۴ نفر همدست این دو برادر بودند و وسایل مورد نیاز ضاربان را تهیه کرده یا در زمینه‌های دیگر، مادی و معنوی، به انجام ترورهای ژانویه ۲۰۱۵ یاری رسانده بودند. مردی با یک خودروی ون شمار زیادی از مردم را در محله توریستی"رامبلا" در بارسلون زیر گرفت. در حمله بارسلون ۱۳ نفر کشته شدند و تعداد مجروحان بیش از ۱۰۰ نفر اعلام شده است. تنها چند ساعت پس از حادثه مرگبار بارسلون، حمله مشابهی در شهر کوچک کمبریلز واقع در حدود ۱۰۰ کیلومتری جنوب مرکز ایالت کاتالونیا رخ داد.

در ساعت‌های پایانی شنبه‌ شب، سوم ژوئن خودرویی روی پل مشهور لندن ده‌ها عابر را زیر گرفت. در همان نزدیکی به عده‌ای از شهروندان با چاقو حمله شد. پلیس بریتانیا این حمله‌ها را تروریستی عنوان کرد. ۷ نفر در جریان این حمله‌ها کشته و ده‌ها نفر مجروح شدند.

ادامه مطلب:
DW فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

لیگ ملت‌های والیبال| برتری ایران مقابل چین در روزی که کار سختی نداشتیم- اخبار والیبال|بسکتبال|هندبال - اخبار ورزشی تسنیم | Tasnim

آخرین اخبار روز ایران و جهان ؛ خلاصه خبرهای امروز ایران را در خبرگزاری تسنیم بخوانید ادامه مطلب >>

پیشنهاد حبس 6 ماه تا 2 سال برای متخلفان در اجرای بودجه 1400کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس یازدهم پیشنهادی را در لایحه بودجه سال 1400 مصوب و به کمیسیون تلفیق ارائه داده است که بر اساس آن، کسانی که از عمل به قانون مصوب به بودجه سال 1400 تخلف کنند بین 6 ماه تا دو سال زندانی خواهند شد.

بازداشت یک کاربر توییتر برای اجرای حکم دو سال حبس

یازده سال حبس برای «آرش گنجی» به جرم ترجمه یک کتاب

روحانی: سال گذشته از نظر درآمد نفتی بدترین سال در 60 سال گذشته بودرئيس‌جمهور ایران در پیام نوروزی خود تاکید کرد که سال گذشته از نظر تنگای اقتصادی و درآمد نفتی، بدترین سال در 60 سال گذشته بود. - خبرگزاری آناتولی

آلمان؛ آسترازنکا تنها برای افراد بالای ۶۰ سال توصیه می‌شود | DW | 30.03.2021کمیسیون دائمی واکسیناسیون آلمان واکسن آسترازنکا را فقط برای افراد بالای ۶۰ سال توصیه می‌کند. داده‌های موجود نشان می‌دهد احتمال بروز عوارض جانبی نادر اما بسیار شدید 'ترومبوآمبولیک' در افراد واکسینه شده جوان‌تر بیشتر است. NaziOner اينها كه اول گفتند براي زير ٥٥ سال مشكلي بوجود نمياد! 🤷🏻‍♂️ اروپا امریکایها با این کارشون اخر این کره خاکی نابود میکنن